کلیسای نوتردام پاریس

پربیننده ترین مکان پاریس، با بیش از 14 میلیون بازدید کننده در سال، شاهکار معماری گاتیک فرانسه، کلیسای نوتردام پاریس است. جالب است بدانید که کلیسای جامع کاتولیک پاریس بیش از 6000 عبادت کننده را پذایرا می باشد.

از نکات برجسته این کلیسا می توان به پنجره های جنوبی رز، گنجینه و برج ناقوس، که می توان از آن بالا رفت، اشاره کرد. از طرف برج شمالی، 400 پله مارپیچی به بالای نمای غربی را بپیمایید تا با نمای فوق العاده ای از پاریس و همچنین راه آبی ترسناک، روبرو شوید.

کلیسای نوتردام پاریس

در داخل کلیسای نوتردام پاریس ، محل گروه همخوانی مرکزی، با جایگاه ویژه ی چوبی منحفی و مجسمه های خود بیانگر عشق به مسیح است. خزانه داری کلیسا در جناح جنوب شرقی کلیسا دارای آثار هنری، اشیاء مربوط به علم العبادات و همچنین عتیقه جات درجه یک است و هزینه ورودی کلیسا نیز شامل راهنمای صوتی دستی می شود.

در میان گنجینه هایی که در این جا مخفی شده اند می توان از Ste- Couronne، یا تاج مقدس نام برد که ظاهرا تاج گلی است که هنگام به صلیب کشیدن مسیح بر روی سرش بوده و در قرن 13 میلادی به این جا آورده شده است. این تاج در بین ساعات 3 تا 4 بعدازظهر در جمعه های اول هر ماه، 3 تا 4 بعد از ظهر هر جمعه در ایام روز پرهیز و روزه کاتولیک ها و ساعات 10 صبح تا 5 بعدازظهر جمعه قبل از عید پاک مقابل دیدگان بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

یکی از بهترین نماهای کلیسای جامع از طرف میدان Jean XXIII، یعنی پارک کوچک پشت کلیسای جامع می باشد. به شما پیشنهاد میکنیم که حتما، زنجیره ای از ناقوس ها در باغ را از دست ندهید. در سال 2013 بود که برای جشن سالگرد 850 سالگی ساخت کلیسای جامع نوتردام، کلیسای جامع با 9 ناقوس جدید برای کامل کردن ناقوس اصلی، ناقوسی 13 تنی با نام امانوئل را (با پیروی از سنت، ناقوس های کلیسا به این نام، نامگذاری شدند) بنا کرد.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۱۲ تیر ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ