موزه بریتانیا در لندن

موزه بریتانیا بزرگترین موزه ی کشور و یکی از قدیمی ترین و بهترین موزه ها در جهان است. موزه بریتانیا از سال 1759 تاسیس شده و بزرگترین گنجینه این کشور را در خود جای داده است. از آثار موجود در این موزه می توان به عتیقه های دوره نوسنگی تا دست نوشته های قرن 20 اشاره کرد. این موزه ی معروف دارای گنجینه های مصر، اتریش، یونان، روم، اروپایی و خاورمیانه است و جزو جذاب ترین جاذبه های لندن به حساب می آید که سالانه 6.5 میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند.

موزه بریتانیا در لندن

جالب است بدانید که کتابی که در سال 1799 کشف شد و کلید گشودن راز افسانه های زبان هیرو گلیف مصر باستان را در خود جای داده بود نیز در این جا قرار دارد. در موزه اصلی آثاری از آشوری ها، مصریان و رومی ها دیده می شود.

این موزه با فضای عجیب و غریبش از قدیمی‌‌ترین، بزرگترین و پربازدیدترین موزه‌های دنیا می باشد. این موزه که در خیابان «گریت راسل» لندن قرار دارد، با گنجینه‌ها و آثار باستانی کشورها و فرهنگ‌های مختلف، هر گوشه‌اش یک دنیای متفاوت است؛ از مومیایی‌های مصر گرفته تا ستون‌های یونانی و حتی منشور حقوق بشر کوروش پادشاه ایرانی، همه و همه فضایی منحصر به فرد به این موزه بخشیده اند.

موزه بریتانیا

از دیگر مواردی که حتما باید دیده شود، آثار دفن شده ی Anglo-Saxon Sutton Hoo و Winged Bulls از خسروآباد است. موزه بریتانیا در سال 1753 میلادی و با مجموعه اهدایی از هنس اسلون طبیعی‌دان انگلیسی، شامل دست‌نوشته‌ها، کتاب‌های قدیمی و آثار باستانی گردآوری شده از برخی مستعمرات وقت بریتانیا، رسما تاسیس شد.

در 1759 با افزوده شدن مجموعه‌های دیگر برای استفاده همگانی گشایش یافت. گالری بزرگ اولین بخش بازسازی شده موزه بود که در سال 1823 بنا شد.

یکی از پروژه‌های مهم نورمن فاستر موزه انگلیس است که از نظر بازدیدکنندگانش از موزه‌ی لوور پاریس و موزه‌ی متروپولیتن نیویورک نیز شاخص‌تر است. تالار بزرگ (Great Court)، که توسط نورمن فاستر در سال 2000 بازسازی و تکمیل شده است، دارای یک سقف شیشه ای و فولادی چشمگیر بوده که یکی از چشمگیرترین فضاهای معماری در پایتخت به شمار می رود. در مرکز، اتاق مطالعه با سقف آبی و طلای خیره کننده ساخته شده است.

موزه بریتانیا

این موزه بسیار بزرگ است پس حواستان باشد برای بازدید از این جاذبه ی لندن زمان خود را مدیریت کنید تا از هیچ بخش مهمی جا نمانید. اگر وقت دارید، حتما از بیشتر قسمت های موزه دیدن کنید و یکی از تورهای رایگان را در نظر بگیرید.

بازدید از موزه بریتانیا، مجانی است و پولی بابت بلیط و یا ورودی دریافت نمی‌شود. اما بخش هایی هستند که نیاز به بلیط دارند و برخلاف بخش های دیگر رایگان نیستند. این بخش ها، نمایشگاه هایی هستند که آثار درونی آن ها به صورت موقت و امانی از دیگر موزه های معتبر جهان، گردآوری شده و پس از اتمام نمایشگاه به صاحبان آثار بازگردانده می شوند.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۱۷ تیر ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ