پارک هاید در لندن

پارک هاید با مساحت 145 هکتار، بزرگترین فضای باز مرکز لندن محسوب می شود که در سال 1536 میلادی توسط هنری هشتم از مالکیت کلیسا جدا شده و به زمینی برای شکار، دوئل، اعدام افراد و اسب دوانی تبدیل شد.

پارک هاید در لندن

در سال 1851 نمایشگاه بزرگ جهانی در پارک هاید برپا شد و در طول جنگ جهانی دوم نیز به مزرعه کشت سیب زمینی تبدیل گشت. هم اکنون نیز این مکان به عنوان محلی برای قایقرانی در دریاچه سرپنتین، برگزاری کنسرت ها، پخش فیلم و دیگر رویدادهای تابستانه مورد استفاده قرار می گیرد.

در طول زمستان، قسمت جنوب شرقی این پارک، میزبان رویداد سالانه winter wonderland می باشد که شامل نمایشگاه های سیار، اسکیت روی یخ و دیگر جاذبه های فصلی است. محوطه سخنرانی این پارک و سخنرانان عجیب و متعصبان دینی آن که سعی در هدایت شنوندگان دارند نیز هنوز هم سنت قدیمی  سخنرانی در سال 1872 در پاسخ به تظاهرات ها را زنده نگه می دارد.

این محوطه در سال 1851 به نزدیکی طاق مرمر تغییر مکان داد. این طاق، ورودی سالن باکینگهام است که در سال 1828 توسط جان نش طراحی شد. چوبه دار سه لبه و بدنام تایبورن که محل اعدام نزدیک به 500 هزار نفر در طول سال های 1196 تا 1783 بود نیز در این مکان قرار دارد.

کمی دورتر می توانید از بازار خیابان آکسفورد دیدن کنید. آبنمای دایانا، پرنسس نهنگ ها، آبنمایی است بسیار آرامش بخش که حسی کودکانه را در فرد زنده می کند.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۱۹ تیر ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع مراکز تفریح
تبلیغات چپ