کاخ همپتون کورت انگلیس

کاخ همپتون کورت توسط کاردینال تامس وولسی در سال ۱۵۱۴ ساخته شد اما هنری هشتم درست قبل از اینکه وولسی (به عنوان صدراعظم) محبوبیتش را از دست بدهد این کاخ را از او گرفت. کاخ همپتون کورت بزرگ ترین و وسیع ترین سازه موجود به سبک تودور در انگلیس می باشد. زمانی که کریستوفر رن در قرن هفدهم یک طرح بازسازی و ارتقا را برای سازه طراحی کرد، خوده سازه یکی از پیچیده ترین مکان های موجود در اروپا به حساب می آمد. در ادامه با سیر و گشت همراه شوید.

کاخ همپتون کورت انگلیس

این بنا در واقع نتیجه ی یک معماری ترکیبی زیبا از سبک تودور و باروک (restrained baroque) می باشد. شما به راحتی می توانید یک روز کامل را با جست و جوی در کاخ و باغ های بیست و چهار هکتاری کنار رودخانه اش بگذرانید. از نکات قابل توجه دیگر این کاخ نیز این است که این سازه شامل یک هزار توی ۳۰۰ ساله نیز می باشد. به شما پیشنهاد می کنیم در یک تور همراه با تم لباس مخصوص ثبت نام کنید. در این تور ها شما با پوشیدن لباس محلی و گشت و گذار در منطقه به خوبی با تاریخ آنجا آشنا خواهید شد. اگر عجله دارید به دیدن مکان هایی بروید که در این جا برای شما نام خواهیم برد. آپارتمان دولتی هنری هشتم که شامل تالار بزرگی با سقف hammer-beamed (نوعی سقف) می شود؛ آشپزخانه های سبک تودور، که کارکنانش خدمتکارانند. کمد لباس وولسی؛ کلیسای سلطنتی؛ آپارتمان ویلیام سوم و ماری دوم؛ راه پله پادشاه و آشپزخانه های شکلات؛ نقاشی مانتنیا به نام پیروزی سزار و گالری هنر کومبرلند که به تازگی بازسازی شده است. همچنین باغ جادو نیز باغ جدیدی است که قابل توجه بچه ها و خانواده های آن ها نیز قرار گرفته است. همچنین به محل بازی تنیس واقعی (real tennis) نیز نگاهی بیندازید که از سال ۱۶۲۰ تا کنون فعال بوده است.

کاخ همپتون کورت انگلیس

گشت گذار در باغ های کنار رودخانه کاخ همپتون کورت را از دست ندهید؛ در یک روز آفتابی، لندن را در بهترین و زیباترین شکل برای شما به تصویر می کشد. برنامه را برای نمایش ها و وقایع خاص چک کنید که شامل تودور جوستین (نوعی بازی اسب سواری)، نمایش شکار با شاهین، شکار روح (برای بچه ها)، ماجوراجویی های باغ، پیاده روی خانوادگی و ….. می شود. در تابستان تورهای شارابنک (نوعی کالسکه که می توان آن ها را نوعی قدیمی تر از اتوبوس دانست که با اسب کشیده می شدند) به مدت هر بار پانزده تا بیست دقیقه از جبهه شرقی باغ در بین ساعت های ۱۱ صبح و ۵ عصر ترک می کنند. قیمت سوار شدن به این کالسکه ها حدود ۶ پوند برای هر فرد بالغ و ۳ پوند برای هر کودک. حتما از یکی از نگهبان هایی که یونیفر قرمز به تن دارند در مورد اطلاعات بپرسید. راهنماهای صوتی عالی را می توان درست در خارج از قسمت بیرونی کاخ تهیه کرد. همپتون کورت در ۱۳ مایلی جنوب غربی مرکز لندن واقع شده است و به راحتی می توان بوسیله قطار از شهر واترلو به آنجا رسید. از سوی دیگر هم قایق هایی که در رودخانه از شهر وست مینستر به شهر کیو حرکت می کنند راهشان به اینجا ادامه پیدا می کند. مدت سفر سه تا چهار ساعت و قیمت آن به ازای هر فرد بالغ ۱۷ پوند و هر کودک ۸.۵ پوند می باشد.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۲۰ تیر ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ