کاخ باکینگهام لندن

کاخ باکینگهام لندن در سال 1703 برای دوکِ باکینکهام ساخته شد و در سال 1837 به جای کاخ سنت جیمز به عنوان محل اقامت رسمی پادشاه لندن مورد استفاده قرار گرفت و ملکه الیزابت دوم نیز وقت خود را بین کاخ باکینگهام ، قلعه ویندزور و قلعه بالمورال در اسکاتلند تقسیم می کند. اگر او در این مکان اقامت داشته باشد، پرچم مربع زرد و قرمز آبی رایج سلطنتی در این مکان بر افراشته می شود. ولی اگر او در آن مکان حضور نداشته باشد پرچم اتحادیه در آن برافراشته خواهد شد. وقتی ملکه الیزابت از ماه جولای تا ماه سپتامبر به تعطیلات می رود، تقریبا 19 سالن با اتاق های تجملی برای بازدید عموم باز هستند.

کاخ باکینگهام لندن

شما با تورهایی که خودتان مسیرش را مشخص می کنید، می توانید در اتاق هایی که آثار هنری مانند آثار رام برند، ون دیک، کانالتو، پوسان و ورمیر آویزان شده است و البته اتاق تخت پادشاهی، گشت و گذار کنید.

بازدید از کاخ باکینگهام لندن تقریبا دو ساعت طول می کشد و شما می توانید با بلیط هایی که هر کدام 15 دقیقه اعتبار دارند همراه با راهنمای صوتی به کاخ دسترسی پیدا کنید. بلیط خریداری شده برای دسترسی به گالری ویژه آن شما را از تغییرات فرهنگی اعمال شده در طی رشد سلطنت ملکه را در اتاق رقص بالروم آگاه می کند. این گالری هر تابستان تغییر می کند.

با خرید این بلیط همچنین به هنگام خروج شما اجازه دسترسی به قسمتی از باغ های کاخ را نیز دارید.

شما با قیمت 33 پوند برای هر فرد بالغ، 19.70 پوند برای هر کودک می توانید بلیط این تور های سه ساعته را برای گردش در اتاق ها و باغ کاخ تهیه کنید تا خانه پوشیده ویستریا و ویژگی های معروفش را ببینید. لازم به ذکر است که این تور ها برای کودکان زیر پنج سال رایگان می باشند.

اگر بلیط را مستقیما از دفتر بلیط کاخ خریداری کنید (از آن ها بخواهید تا بلیط شمارا مهر کنند)، می توانید بازدید به کاخ باکینگهام را در مسیر بازگشت از سفر خود انجام دهید. شما حتی میتوانید بلیط خود را به عنوان کمک مالی خریداری کنید و برای یک سال دسترسی رایگان دریافت کنید.

گارد نگهبان محوطه قصر، روزانه ساعت 11 صبح در ماه های جوئن و جولای و در بقیه سال، روز های یکشنبه، دوشنبه، چهارشنبه و جمعه از خدمت مرخص می شوند و با نگهبان های جدید در طی مراسمی که چهل دقیقه به طول می انجامد، جایگزین می شوند. نام این مراسم عوض شدن نگهبان می باشد که بسیار هم محبوب است.

اگر از دروازه باکینگهام وارد شوید می توانید نمایشگاه های موقتی که توسط جان ناش طراحی شده اند را ببینید. این نمایشگاه ها بعضی از  گنجینه های کاخ را به صورت چرخشی و تصادفی به نمایش می گذارند.

با تماشای مبل های نفیس کالسکه های سلطنتی رویاهای سیندرالایی خود را تحریک کنید. تماشای اصطبلی که کارشان مراقبت از اسب های سلطنتی و وسایل نقلیه باشکوه می باشد را از دست ندهید. حتما از کالسکه طلاییه سال 1762 و کالسکه شیشه ایه سال 1911 دیدن کنید.

یک روز سلطنتی، نام یک بلیط است که به شما اجازه دیدن از اتاق های کاخ، گالری ملکه و کالسکه های سلطنتی را می دهد.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۲۵ تیر ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ