کاخ پترهوف ، عمارتی زیبا در سن پترزبورگ

کاخ پترهوف در سن پترزبورگ یک ساختمان با ابهت است که تنها دارای حدود ۳۰ اتاق می باشد. این ساختمان حتی نزدیک به کاخ های عادی سلطنتی نیز نیست. بازدید کنندگان خارجی می توانند از ابتدای ماه جوئن تا انتهای ماه سپتامبر فقط، ظهرها تا ساعت ۲ و بعدازظهرها از ساعت ۴.۱۵ تا ساعت ۵.۴۵ (در روزهای شنبه تا ساعت ۷.۴۵) از کاخ پترهوف دیدن نمایند. زیرا در بقیه ساعات روز تورها با راهنماهای روسی زبان هدایت می شوند. هرچند شما هم می توانید گروه خود را ترک کنید و به تنهایی از کاخ بازدید کنید. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید.

کاخ پترهوف

کاخ پترهوف کاخی ساده و متوسط بود، اما راستلی این ساختمان را برای امپراطور الیزابت بزرگ عمدتا توسعه داد. بعدها کاترین بزرگ ساختمان را با تغییر دکوراسیون باز هم کمی ساده تر کرد.

اما تمام نقاشی ها، مبلمان ها و لوسترها اصل هستند. برای حفظ این آثار در جنگ جهانی دوم قبل از اینکه آلمانی ها از راه برسند همه چیز از محوطه برداشته شده بود.

سالن چزمه پر از نقاشی های بزرگ از نابودی ناوگان ترکیه توسط روسیه در شهر سزمه، در سال ۱۷۷۰ می باشد. دیگر موارد مهم و برجسته کاخ، شامل کابینت های نفیس غربی و شرقی، تالار تصاویر و سالن مطالعه پیتر هستند.

اتاق تخت پادشاهی بزرگترین مورد موجود در کل کاخ است که تخت پادشاهی مخملی قرمز رنگ پیتر به عنوان مرکز توجه در آن قرار دارد. تالار تصاویر نیز همانطور که از نامش پیداست صدها پرتره و نقاشی دیوارهایش را مزین کرده اند.

بعد از جنگ جهانی دوم مقدار زیادی از کاخ پترهوف ویران شده بود. هنگامی که نقشه هیتلر برای اشغال هتل استوریا متوقف شد او تصمیم گرفت در کاخ پترهوف جشنی برگزار کند و سریعا دعوت نامه هایی را نیز آماده کرد.

این امر مشخصا دشمنان او را ترساند و استالین برای جلوگیری از برگزاری چنین جشن هایی، کاخ را در زمستان سال ۱۹۴۱ بمباران کرد. بیشترین آسیب بوسیله خود شوروی به کاخ پترهوف وارد شده بود. این موضوع شاید کمی عجیب باشد اما واقعی است.

قسمت اعظم چیزی که امروز به عنوان کاخ پترهوف می بینید بازسازی شده است. کاخ اصلی هنگام بمباران کاملا نابود شد، به شکلی که فقط چند دیوار از آن باقی ماند.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۱ مرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ