موزه سلطنتی جنگ در لندن

در نمای جلویی موزه سلطنتی جنگ لندن که در محل قدیمی یک بیمارستان سلطنتی مربوط به بیماری های روانی (Bethlehem Royal Hospital) که Bedlem نیز نام دارد واقع شده است، یک جفت اسلحه بسیار بزرگ 15 اینچیِ وابسته به نیروی دریایی دیده می شود. اگرچه این موزه بر جنبه های نظامی مانند نیروهای ارتش انگلستان بخصوص در طول قرن بیستم بیشتر تمرکز دارد اما به طور کلی در رابطه با جنگ اطلاعات زیادی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. از دیدنی ترین قسمت های این موزه می توان به گالری آثار جنگ جهانی اول و نشانه های جنگی (Witnesses to War) در بخش فوقانی حیاط پشتی و حیاط اصلی موزه نیز اشاره کرد.

موزه سلطنتی جنگ در لندن

در واقع، موزه سلطنتی جنگ جایی است که می توانید هرچیزی را از یک آتشبار نبرد بریتانیا و موشک مرتفع V-2  آلمانی گرفته تا یک لندرور رویترز که در نوار غزه به واسطه حمله موشکی صدمه دیده است و قسمتی از مرکز تجارت جهانی در نیویورک را بیابید.

در طبقه اول این موزه در رابطه با خانواده هایی که در زمان جنگ می زیسته اند مانند خانواده Allpress در استوک ول آثاری یافت می شود که به شما کمک می کند به نحوه زندگی افراد در زمان جنگ نیز پی ببرید. در طبقه دوم یک تفنگ خیره کننده مشاهده می شود که در اختیار افرادی است که ماموریت های سری مانند قدم گذاشتن در سواحل دشمن را انجام می داده اند. یکی از دلخراش ترین قسمت های این موزه که در طبقه چهارم قرار دارد نمایشگاهی از قتل عام افراد در زمان جنگ است که بازدید از آن برای افراد زیر 14 سال توصیه نمی شود.

موزه سلطنتی جنگ

قسمت عجایب جنگی (Criosities of War) یکی از مکان های پر ازدحام موزه است که در آن اقلامی مانند بشکه های ساخته دست خدمه کشتی در سال 1943 که از کلسیون موزه گرفته شده اند به فروش می رسند. سایر گالری ها و مکان های موزه به نمایشگاه های موقت اختصاص می یابند.

آگاستن پوگن، یکی از معماران مشهور سبک نئوگونیک که معماری داخلی ساختمان های پارلمانی را به عهده داشته است زمانی یکی از بیماران بیمارستان سلطنتی Bethlehem بوده است. این بیمارستان در سال 1930 تغییر مکان داد و ساختمان آن در سال 1936 تبدیل به موزه سلطنتی جنگ شد.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۳ مرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع مراکز تفریح
تبلیغات چپ