کاخ کاترین سن پترزبورگ

مرکز شهر Tsarskoe Selo که در سال های ۱۷۴۴ تا ۱۷۹۶ تحت سلطه مسیحیان الیزابت و کاترین ها قرار گرفته بود، کاخ بزرگ و زیبای کاترین است. این کاخ توسط Rastrelli طراحی شده و همسر دوم پیتر بزرگ، آن را نام گذاری کرده است. افراد می توانند بین ساعت های ۱۲ ظهر، ۲ بعدازظهر، ۴ بعدازظهر و ۴:۴۵ بعدازظهر از کاخ کاترین سن پترزبورگ بازدید کنند. به جز این ساعت ها، کاخ برای بازدید از تور های گردشگری رزرو می شود. راهنمای صوتی در این کاخ بسیار دقیق است و در هر اتاقی وجود دارد.

کاخ کاترین سن پترزبورگ

همانند کاخ Winter، کاخ کاترین بزرگ نیز بسیاری از پدیده ها و طراحی های کلاسیک Rastrelli را در خود جای داده است. اکثر اتاق های خارجی و ۲۰ اتاق جذاب این کاخ، بازسازی شده اند.

مناظر و چشم اندازها در این کاخ فوق العاده هستند. برجسته سازی های فراوان از جمله سالن بزرگ، تالار عربی، اتاق غذاخوری جذاب Cavalier، اتاق غذاخوری دولت سفید، اتاق های Crimson و Green Pilaster، سالن پرتره و مهم تر از همه، اتاق معروف کهربایی، بسیار زیبا هستند. تابلو های این کاخ، به تازگی به سن پترزبورگ داده شده اند. اما تا سال ۱۷۴۳ که الیزابت تصمیم گرفت از آن ها به عنوان تزئین استفاده کند، دست نخورده باقی مانده بودند. این تابلوها، به صورت خلاقانه در کاخ قرار گرفته اند. همان طور که گفته شد، این کاخ پس از جنگ جهانی دوم، بازسازی شده و عده ای معتقدند که کاخ کاترین در آن زمان به طور کامل نابود شده است.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۵ مرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ