موزه ویکتوریا و آلبرت لندن

موزه صنعتی که از سال ۱۸۵۲ به نام موزه ویکتوریا و آلبرت شناخته شده است، قسمتی از میراث پرنس آلبرت به کشور خود بوده که حاصل تکامل نمایشگاهی عظیم در سال ۱۸۵۱ می باشد. این موزه، محل نمایش بزرگترین کلکسیون هنرهای تزئینی است که شامل سرامیک های آسیایی، فرش های خاورمیانه، نقاشی های چینی، لوازم خانگی غربی و مدهای خاص هر عصر می باشد. برجستگی دیگر این موزه، نمایشگاه های موقت این موزه است که آثار زیادی همانند آثار دیوید بووی و طرح های خاص و پرطرفدار الکساندر مک کویین را در بر دارند.

موزه ویکتوریا و آلبرت

در موزه ویکتوریا و آلبرت لندن، بیش از ۱۰۰ گالری وجود دارد که می توان بصورت فردی و یا به همراه تور از آنها دیدن کرد. این تورها در ساعات مختلف روز و با قالب هایی همانند تور مقدماتی، تور آثار قرون وسطی و رنسانس و تور تئاتر وجود دارند که می توان در کنار تابلوی اطلاعات سالن ورودی به آنها ملحق شد.

باغ محوطه سازی شده جان مدسکی، فضایی پر سایه و بسیار دل انگیز برای هواخوری است که در حیاط میانی این موزه قرار دارد. در طرف دیگر این باغ، سالن های تفریحی (سالن موریس، سالن شرطبندی و رستوران) وجود دارند که در سال ۱۸۶۰ توسط تیم طراحی مکینز آشرمک نایت (طراحان گالری های قرون وسطی و رنسانس در سمت راست ورودی این موزه) بازطراحی شده اند. اولین رستوران جهان که در یک موزه قرار دارد را نیز می توانید در سالن Poynter بیابید. در سالن موریس نیز می توان با پرداخت ۳۰ یورو به ازای هر نفر، بعدازظهر خود را با نوشیدن چای لذیذ سپری کرد. همچنین کافه دیگری در باغ جان مدسکی وجود دارد.

موزه ویکتوریا و آلبرت لندن

تور مقدماتی و رایگان این موزه نیز، هر روز ساعت ۱۰:۳۰، ۱۲:۳۰، ۱:۳۰ و ۳:۳۰ در محل دریافت بلیط و به مدت یک ساعت آغاز می شود. این موزه، جمعه ها تنها تا ساعت ۱۰ شب پذیرای گردشگران است که در این روز، تعداد گالری های به نمایش گذاشته شده کمتر می باشد.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۶ مرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ