کوه تیبل در آفریقای جنوبی

کوه تیبل ، کوهی هموار و مرتفع در خارج از شهر کیپ در آفریقای جنوبی است. این کوه، جاذبه ای گردشگری می باشد که توجه بسیاری از بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند. کوه تیبل ، بخشی از پارک ملی تیبل به حساب می آید. همچنین این کوه دارای مجموعه بزرگی از جانوران و گیاهان است که بیشتر آن ها بومی هستند.

کوه تیبل

ویژگی های کوه تیبل

ویژگی اصلی کوه تیبل این است که سطح فلات از اطراف حدود 3 کیلومتر (2 مایل) بوده و لبه های صخره ها بسیار زیبا هستند. این فلات، از شرق به قله Devil و از غرب به کوه سر شیر متصل می باشد. به همین دلیل چشم اندازی بسیار زیبا برای شهر کیپ به وجود می آورد. این کوه مرتفع به همراه تپه سیگنال، تالار مرکزی و خلیج، شهر را زیباتر می کنند. بالاترین نقطه کوه، در شرق فلات و در قسمت Maclear’s Bracon وجود دارد. در این محل، سنگ قبری برای توماس مک لیر در سال 1865 ساخته شده است. این محل، در ارتفاعی حدود 1086 متر (3563 فوت) بالاتر از سطح دریا و حدود 19 متر (62 فوت) بالاتر از ایستگاه کابل غربی فلات می باشد.

صخره های اصلی فلات، توسط مسیرهای کوهنوردی Platteklip Gorge جدا شده اند که صعود از آن ها آسان می باشد.

قسمت های مرتفع و هموار کوه، اغلب توسط ابرهای کروی پوشانده می شوند. این ابرها، وقتی بادی از سمت جنوب شرق به کوه می وزد، بیشتر خودشان را نشان می دهند. وقتی ابرهای کوه تیبل نمایان می شوند، این کوه از هر زمان دیگری زیباتر می شود.

کوه تیبل در انتهای شمالی کوه ماسه سنگی قرار دارد که ستون فقرات جزیره کیپ را نشان می دهد. در جنوب کوه، یک فلات ناهموار به نام تیبل سیاه وجود دارد که ارتفاع آن کمتر از فلات تیبل است (حدود 1000 متر). بخشی از این کوه توسط خلیج هوات، به اقیانوس اطلس راه دارد. کوه های شرقی تیبل عبارت اند از: اریکا، Fernwood و Constantia Nek. همچنین برخی از مناطق حفاظت شده در دامنه این کوه عبارت اند از: املاک Groote Schuur، جنگل Newlands ،Cecilia، پارک Kirstenbosch Constantia Nek.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۹ مرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ