کاخ یوسوپف سن پترزبورگ

کاخ یوسوپف در سن پترزبورگ یک مکان تماشایی و خیره کننده بر روی رودخانه Mokya می باشد و در قرن نوزدهم به عنوان یکی از بهترین ورودی های شهر شناخته می شده است. اغراق نیست اگر بگوییم که کاخ یوسوپف تاریخ مجذوب کننده و حیرت آوری را از آن خود کرده است.

کاخ یوسوپف سن پترزبورگ
آخرین مالک کاخ یوسوپف، شاهزاده فلیکس یوسوپف بود، او عضو معروفی از یک جامعه ی بزرگ بود و زمانی به عنوان ثروتمندترین مرد روسیه نیز شناخته می شد. در واقع این کاخ، جایی است که در سال ۱۹۱۶ گریگوری راسپوتین در زیرزمینی که اکنون به عنوان یک راهنما برای برخی از بازدیدکنندگان مورد استفاده قرار می گیرد، به قتل رسید.
این کاخ توسط Vallin de la mothe در سال ۱۷۷۰ ساخته شد، اما بخش داخلی آن از یک قرن بعد، یعنی زمانی که خانواده Illustrious yusupov در آن مستقر شدند، توسعه یافت.
فضای داخلی کاخ یوسوپف بسیار باشکوه و غنی است و با سالن های بسیاری در سبک های مختلف نقاشی شده، لوستارهای طلایی، ابریشم، نقاشی های دیواری، نرده های زیبا، پرده های سلطنتی و مبلمانی فوق العاده تزئین شده است.

کاخ یوسوپف سن پترزبورگ
بازدید شما از طبقه دوم ساختمان شروع می شود، که شامل سالنی شگفت انگیز (اتاق ستون سفید)، سالن ضیافت، سالن پذیرایی سبز منحصربه فرد و تئاتری خصوصی و عجیب غریب می باشد.
این سیاحت و گشت و گذار در طبقه ی همکف می باشد، یعنی جایی که شما مطالعات و بررسی های افسانه ای ترکی را می بینید (که فلیکس از آن به عنوان اتاق بیلیارد استفاده می کرد) و مطالعه ی شاهزاده و نقاشی هایی به سبک آفریقایی و خیلی از اتاق های جالب دیگری در آن وجود داشت.
اگر می خواهید از اتاقی که Rusputin در آن مسموم شد و در نهایت از پا درآمد و به قتل رسید دیدن کنید، باید برای یک گشت و گذار نود دقیقه ای که هر روز ساعت پنج بعداز ظهر اتفاق می افتد هزینه کنید. همچنین در نظر داشته باشید که هر روز بلیط های محدودی برای فروش وجود دارد.
در آخر هر روز افرادی نیز در زمان های خوب و مناسب برای ایمن سازی و سرکشی به این محل می آیند.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ