مسجد جمیرا دبی

یکی از برجسته ترین آثار دبی مسجد جمیرا است که درهای آن ۶ روز در هفته به روی بازدیدکنندگان باز است و پذیرای همه ی مردم از ادیان مختلف نیز می باشد. از معدود مکان های مسلمانان است که گردشگران می توانند از آن بازدید کنند، درهای این مسجد برای عموم مردم باز هستند. مسجد جمیرا آنقدر بزرگ است که ۱۲۰۰ عبادت کننده را در خود جا می دهد.

مسجد جمیرا دبی
این مسجد به طور کامل از سنگ سفید قرون وسطایی و مناره های دو قلو برجسته که گنبد مرکزی را تشکیل می دهند ساخته شده و با روشن شدن آن ها هنگام غروب خورشید منظره هنری و زیبایی زینت بخش شهر می شود.
نمایندگان مسجد محلی به مدت ۷۵ دقیقه در زمان های حضور خود راهنمای بازدیدکنندگان می باشند. این تورها توسط مرکز شیخ محمد برای ترویج فرهنگ منطقه برگزار می شوند و فرصت بیشتری به بازدیدکنندگان می دهند تا چیزهای بیشتری در رابطه با دین و فرهنگ امارت یاد بگیرند.
در واقع جزئیات این تور تعطیلات اسلامی، آیین ها، سنت ها، غذاها و آداب و رسوم را در بر می گیرند. همچنین می توانید موارد زیادی از آیین و اتحاد و همبستگی مردم در ماه مبارک رمضان را نیز یاد بگیرید.

بازدیدکنندگان تشویق می شوند تا از تمام نمادها و سمبل های سنتی عربی مانند قهوه، خرما و انواع غذاهای محلی نیز استفاده کنند.
تمام این گشت و گذار و یادگیری ها در یک محیط کاملا دوستانه و صمیمی انجام می شوند و خوشبختانه هر گروه سنی برنامه های خاص خودش را دارد و کودکان هم از این قائله مستثنا نیستند.
به تمام بازدیدکنندگان محترم توصیه می شود که با کمال احترام با هم رفتار کنند و در آخر از زنان خواسته می شود تا در طول سفر خود از روسری و لباس مناسب استفاده کنند به طوری که مطمئن باشند موها و شانه هایشان کاملا پوشیده است.

مسجد جمیرا کجاست

مسجد جمیرا در دبی و جاده جمیرا، محله جمیرا واقع شده است.

 

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ