موزه دبی | تاریخچه و آشنایی

موزه دبی ، پیشرفت و سیر تکامل این شهر را از زندگی روستایی و ماهیگیری به تجارت جهانی و گردشگری نشان می دهد. این موزه دارای بخش هوایی است که به منطقه تاریخی Al Fahidi متصل می باشد. این منطقه، حدودا در سال 1800 میلادی به وجود آمده و بناهای قدیمی دبی را نشان می دهد. با کمی گشت و گذار در این موزه، می توانید زندگی عرب های صحرانشین را به خوبی مشاهده کنید. یکی از اتاق های این موزه، زندگی مردم را قبل از کشف نفت نشان می دهد. در آخرین اتاق، یافته های باستان شناسی از بخش های حفاری، به خوبی نمایش داده شده اند.

موزه دبی

منطقه Al Fahidi، دارای سه برج بلند است و تا سال 1896، محل اقامت حاکمان محلی بوده است. همچنین قبل از تبدیل شدن به یک موزه در سال 1971، به عنوان یک زندان و یک پادگان، مورد استفاده قرار گرفته بود. در یکی از اتاق ها، با چوب درخت ساج و میخ های برنجی ساخته شده است که نمایی زیبا به این موزه می دهد. پس از عبور از این در، به حیاط می رسید. این حیاط، محلی سنتی است. توپ های برنزی، قایق های سنتی و آریشاها (کلبه هایی که از نخل درست می شوند و مردم دبی تا قرن بیستم در آن ها زندگی می کردند)، زیبایی خاصی به این حیاط می دهند. در انتهای حیاط، اتاق هایی وجود دارند که تسلیحات و ادوات جنگی قدیمی در آن ها وجود دارد.

موزه دبی

نمایشگاه اصلی در زیرزمین قرار دارد. پس از پایین آمدن از پله های مارپیچی، نمایشگر بزرگی را می بینید که در حال پخش فیلم ها و عکس هایی است که پیشرفت و سیر تحول دبی از سال 1960 به بعد را نشان می دهد. در انتهای زیر زمین، می توانید وارد عرشه یک کشتی شوید که در آن جا مغازه داران و هنرمندان در حال کار هستند. همچنین جلوه هایی از نور و صدا نیز در آن جا وجود دارند. گالری های زیادی در این قسمت وجود دارند که زندگی بیابانی و دریایی مردمان دبی را نشان می دهد. بخش آخر موزه دبی ، شامل نمایش مرواریدهای غوطه ور می باشد که در آن جا می توانید شگفتی کار غواصان را مشاهده کنید.

گالری های موجود در این موزه، شامل اطلاعاتی از جمیرا، هاتا، القصیص و دیگر مناطق باستانی می باشند که قدمت 4000 ساله این منطقه را نشان می دهد.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ