موزه اتحاد دبی

موزه اتحاد دبی در سال ۲۰۱۷ افتتاح شد و در واقع پیدایش امارات متحده عربی را در سال ۱۹۷۱، کشف نفت در دهه ۱۹۵۰ و خروج بریتانیا را در سال ۱۹۶۸ به تصویر کشیده است.

فیلم های مستند، عکس ها، مصنوعات، جدول زمانی و نمایش های تاثیرگذار برای مراحل مهم تاریخی در سال های پیش از آن را نشان می دهد که با سرعت به دنبال این رویداد مهم و احترام گذاشتن به هفت پدر بنیادگذار کشور هستند.

موزه اتحاد دبی

تورهای رایگانی در همسایگی اتحادیه مجاور در دسترس هستند که در آن ها قراردادها و توافق نامه ها امضا می شوند. ساختمان موزه اتحاد دبی با طراحی شرکت های کانادایی با نام های Moriyama و Teshima ساخته شده است.

سقف پارابولیک آن نشان دهنده صفحه ی کاغذی است که بر اساس آن اظهارنامه نوشته می شد. همچنین هفت ستون طلایی در سالن ورودی عمارت وجود دارد که سمبل قلم هایی هستند که اظهارنامه توسط آن ها امضا شده است.

میدان زیبا با سنگ های معدنی سفید مربوط به ساختمان تاریخی اتحاد و بازسازی مهمانسرا است. یعنی دقیقا جایی که هفت بنیانگذار در آن مکان قرار می گرفتند و در رابطه با مذاکرات در حال پیشرفتشان باهم بحث می کردند.

موزه اتحاد دبی

پایه اصلی پرچم در جایی قرار دارد که حاکمان بعد از معامله و مذاکره هایشان در آنجا جمع می شدند و انجام این کار با بازتاب زیادی روبه رو می شد. ورودی تاریخی عمارت با پله هایی از جنس سنگ مرمر ساخته شده است که بخش اعظم گالری های زیرزمینی را به خود اختصاص داده است.

در سمت راست خود نقاشی غول پیکر عبدالقادر الرئیس هنرمند اماراتی را می بینید که جغرافیای امارت متحده ی عربی را نشان می دهد و باید بدانید که این اثر خیلی فراتر از عکس های چشم گیر هفت امیری است که کشور را به همراه نمودار خانوادگی و عناصر و خصوصیات شخصی مانند عصا و عینک های شیخ زاید و گذرنامه شیخ رشید تاسیس کرده اند. در آخر باید بدانید که کلمه Etihad هیچ ارتباطی با خطوط هوایی ندارد و فقط یک کلمه ساده عربی برای نشان دادن اتحاد است.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ