موزه علوم لندن

موزه علوم لندن با هفت طبقه، افرادی از تمام سنین را به خود جذب می کند. این موزه تمام زمینه های علمی از تکنولوژی های اولیه گرفته تا فضانوردی که علاقه مندان بسیاری دارد، را در بر می گیرد. نمایشگاه هوا فضای این موزه شامل راکت های اصلی، ماهواره ها و همچنین ماکت سفینه “عقاب” است. سفینه ای که در سال 1969 توانست نیل آرمسترانگ و باز الدرین را با موفقیت بر سطح ماه فرود آورد. نمایشگاه دنیای مدرن نیز در همین طبقه، شامل انواع لوکوموتیو، هواپیماها، ماشین ها و دیگر اختراعات انقلابی است.

موزه علوم لندن

در طبقه دوم موزه علوم لندن نمایشگاه عصر اطلاعات وجود دارد که نشانگر تاثیر تکنولوژی های ارتباطی و اطلاعاتی، از دستگاه های تلگراف تا گوشی های هوشمند، بر زندگی انسان ها در قرن 19 است. در این نمایشگاه می توان آخرین پیام های ارسال شده از کشتی تایتانیک که در حال غرق شدن بود را مشاهده کرد. همچنین می توان به اولین برنامه رادیویی BBC گوش داد و ابررایانه BESM 1965 را مشاهده کرد. نمایشگاه ساعت سازان با کلکسیونی از انواع ساعت نیز در همین طبقه قرار دارد. در طبقه دوم همچنین میتوان نمایشگاه پزشکی با تمامی نوآوری های پزشکی در آن را مشاهده کرد. البته در سال 2019  از نمایشگاه جدیدی با قیمت 24 میلیون یورو در همین زمینه رونمایی خواهد شد. در این طبقه، گالری وینتون در نمایشگاه ریاضیات مدرن که توسط طراحان زاها حدید طراحی شده است، یکی از نمودهای کاربرد ریاضیات در زندگی انسان هاست.

موزه علوم لندن

در طبقه سوم می توان نمایشگاه پرواز را یافت که بسیار مورد علاقه کودکان می باشد. این نمایشگاه شامل گلایدرها، بالون ها و دیگر ابزارهای پرواز است. همچنین در این نمایشگاه، هواپیمای جیپسی ماز قرار دارد که امی جانسون، به کمک آن در سال 1930 به استرالیا سفر کرد. در این طبقه می توان شبیه سازهای سه بعدی پرواز را مشاهده کرد که قیمت هر بلیط آن حدود 5 یورو است. همچنین در این قسمت کپسول های شبیه ساز پرواز وجود دارند که بلیط آن ها را می توان با قیمت 12 یورو خریداری کرد. شبیه ساز نیروهای جنگنده با قیمت هر بلیط 4 یورو نیز در همین قسمت وجود دارد که با آن می توان ماموریت های پرواز با جت های جنگنده را به پایان رساند. در این طبقه، آزمایشگاهی تعاملی نیز وجود دارد که در آن می توان آزمایشات علمی را به روشی بسیار آموزنده و مفرح تجربه کرد.

موزه علوم لندن

در زیرزمین و باغ موزه می توان زمین بازی را یافت که قسمتی شاد و مفرح برای کودکان زیر 5 سال است این قسمت شامل بازی های آبی نیز هست.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ