موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ

مهمترین دلیل شهرت موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ ، وجود آثار معروف استرلینگ در این موزه است که دستاوردهای او می تواند فرد را تا روزها مجذوب خود کند. کلکسیون این دستاوردها با بیش از سه میلیون قطعه که تنها تعدادی از آنها به نمایش گذاشته می شود، به بزرگی نمایشگاهی کامل از هنرهای اروپایی غربی است و به همین علت، بازدید از همه ی آنها بسیار سخت می باشد.

موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ

این کلکسیون عظیم، توسط کترین، یکی از بزرگترین کلکسیون داران هنر های تاریخی جمع آوری شده است. نیکلاس اول نیز با کامل کردن این کلکسیون، گالری آن را در مقابل دید عموم قرار داد.

تعداد آثار این کلکسیون پس از انقلاب روسیه سه برابر شد و این امر به دلیل اضافه شدن آثار ارزشمند دیگری از جمله اثار استراگانف، شرمتیوز و یوزوپوز بود. در سال 1984، کلکسیون های نقاشی کارخانه دارانی از زمان امپرسیونیسم و پس از آن، همانند سرگئی شوکین و ایوان موروزو، نیز به این نمایشگاه اضافه شدند.

موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ

موزه آرمیتاژ شامل پنج ساختمان مرتبط است که در کنار رود ورتسوایا قرار دارند. این ساختمان ها از غرب به شرق عبارتند از: سالن وینتر، سالن آرمیتاژ کوچک، سالن آرمیتاژ بزرگ، سالن آرمیتاژ جدید و تئاتر آرمیتاژ.

برای شرکت در تورهای درون موزه نیز، می توان به دفتر گردشگری این موزه مراجعه کرد.

موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ

تعداد آثار موجود در این موزه بیش از بیست برابر آثاری است که به نمایش گذاشته می شوند و تمامی این آثار در ساختمان انباری این موزه قرار دارند. در این ساختمان میتوان آثار ارزشمندی از دوره امپرسیونیست مشاهده کرد و در شرق این ساختمان، سالن های وینتر (متعلق به پیتر اول)، منشیکو (واقع در جزیره واسیلوسکی) و کارخانه قدیمی پورکلین قرار دارند.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ