موزه سرسق در بیروت

موزه سرسق که به موزه نیکولاس ابراهیم سرسق نیز معروف است، یک موزه مدرن در بیروت است. این محل در سال 1912 ویلای خصوصی نیکلاس ابراهیم سرسق بود. وی در اواخر زندگی خود تصمیم گرفت که این ویلا بعد از مرگش به موزه ای تبدیل شود. پس از مرگ نیکلاس ابراهیم سرسق در سال 1952، ویلای او طبق وصیت نامه اش به موزه ای مدرن و جدید تبدیل شد. این موزه در سال 1961 به طور رسمی توسط ابراهیم بیهوم افتتاح شد. موزه سرسق هم اکنون زیر نظر نمایشگاه آثار هنرمندان بوده و مقر اصلی رویدادهای فرهنگی و هنری بیروت است.

موزه سرسق در بیروت

ساختمان موزه سرسق، ترکیب معماری های لبنانی، ایتالیایی و عثمانی را نشان می دهد. این موزه یکی از معدود بناهای باقی مانده از دوره های گذشته بیروت است. این ساختمان در خیابان سرسق و در منطقه اشرفیه بیروت واقع شده است. خانه های دیگری در کنار این موزه ساخته شده اند که قدمت آن ها به ابتدای قرن نوزدهم بر می گردد. این خانه ها توسط معماران برجسته آمریکایی ساخته شده اند.

بیش از صد نمایشگاه در موزه بین المللی سرسق شروع به فعالیت کرده اند. بعضی از این نمایشگاه ها شامل هنر مدرن، حکاکی ژاپنی و هنر اسلامی هستند. این موزه دارای بیش از 800 اثر هنری از جمله نقاشی، مجسمه و هنر های گرافیکی قرن 19 و 20 می باشد.

توسعه

این موزه دارای یک طبقه زیرزمینی جدید با هزینه 12 میلیون دلار است که به تازگی گسترش یافته است. معماران فرانسوی و لبنانی این طرح را پایه گذاری کردند. این پروژه، منطقه موزه را از 1500 متر به 8500 متر افزایش داد. منطقه های اضافی شامل نمایشگاه ها، کتابخانه های پژوهشی، سالن های نمایشی، کارگاه های ترمیم، فروشگاه ها و رستوران ها است. این موزه از تاریخ 8 اکتبر 2015 برای بازدید کنندگان به طور کامل آماده شده است.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ