خانه شیخ سعید آل مکتوم

خانه شیخ سعید آل مکتوم در سال ۱۸۹۶ و در منطقه آل شینداغا ساخته شده است. این خانه، مکانی استراتژیک در قسمت بالای خور دبی است. همچنین این خانه در بین دیرا و بور دبی قرار دارد و چشم انداز زیبایی از خلیج فارس را شامل می شود. خانه شیخ سعید آل مکتوم تا سال ۱۹۵۸ محل اقامت خانواده آل مکتوم بود. بعد ها این مکان به محل اقامت و پادشاهی شیخ سعید آل مکتوم تبدیل شد. این مکان، محل تولد پسران و پادشاهان بعد از شیخ سعید آل مکتوم بوده و به همین دلیل، به عنوان یک نماد گردشگری در نظر گرفته شده است که سالانه گردشگران زیادی را می پذیرد.

خانه شیخ سعید آل مکتوم

این خانه به بازدیدکننگان، فرصتی برای لذت بردن و شناختن محل اقامت پادشاهان در نیمه اول قرن بیستم را به خوبی می دهد. این خانه در حال حاضر به عنوان موزه ای برای نشان دادن تاریخ دبی مورد استفاده قرار گرفته است. زیرا مجموعۀ نادر اما متنوعی از عکس های تاریخی در این خانه وجود دارند که شیخ ها و تغییرات زندگی در دبی را نشان می دهند. این مکان همچنین دارای مجموعۀ بزرگی از اسناد تاریخی و رسمی مربوط به امارت های دبی، جواهرات، سکه ها و موارد دیگری که به تاریخ گذشته دبی بر می گردند، است. این اسناد درباره ۹ مورد طبقه بندی شده اند که عبارت اند از تاریخچه خانه سعید آل مکتوم، خانواده آل مکتوم، گذشته دبی، زندگی دریایی مردمان دبی، دیدگاه مردمان دبی، زندگی اجتماعی در دبی، سکه ها و تمبر ها، اسناد و نقشه های تاریخی.

بازدید از خانه شیخ سعید آل مکتوم، فرصتی منحصر به فرد برای شناختن جزییات زندگی و جامعه سنتی دبی را به بازدیدکننده می دهد. همچنین می توانید شناختی کلی از نوع زندگی مردم و پادشاه در آن زمان را داشته باشید. بعضی از عکس های موجود در این محل، شیوه برخورد پادشاه با مردم را نشان می دهند که مردم بدون هیچ مانعی، با پادشاه خود در ارتباط بودند و از او کمک می خواستند. بازدیدکننده همچنین می تواند نمونه های بسیار زیبایی از معماری و میراث محلی را مشاهده کند. وقتی که وارد خانه می شوید، دو دیوار وجود دارند که پس از عبور از آن ها، وارد سالنی بزرگ می شوید. همچنین این خانه مانند تمام خانه های موجود در شینداغا، در سمت جنوب غرب مکه قرار دارد.


منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ