موزه جنگ کره

موزه جنگ کره ، تاریخچه جنگ کره در سال های 1950 تا 1953 را به وسیله نمایشگرهای صوتی و تصویری، مستندات قدیمی و سیاه و سفید و آثار بجای مانده از آن دوران مانند اسلحه ها، یونیفورم ها و نقشه های جنگ، بازگو می کند. در خارج از موزه، راهرویی پهن وجود دارد که یادواره کشته شدگان ارتش متحدین بر روی دیوارهای آن حک شده است. در حیاط موزه می توان تانک ها، بالگردها و هواپیماهای استفاده شده در جنگ کره را مشاهده کرد. همچنین با سوار شدن بر روی عرشه مجسمه قایق گشتی که کره در سال 2002 آن را غرق کرد، می توان حسی زنده نسبت به دوران جنگ پیدا کرد.

موزه جنگ کره

در نمایشگاه های موزه جنگ کره که در شهر سئول واقع شده است، حمله غافلگیرانه ایالات متحده از شمال در ساعت 4 صبح، که به وسیله 240 تانک روسی شروع شده بود پوشش داده خواهد شد. این حمله به شهر بوسان، با دفاع ارتش چین از شمال مواجه شده و به غافلگیری نیروهای آمریکایی و روسی و عقب نشینی آنها منتهی شد.

در طبقه اول موزه جنگ کره ، می توان نقاشی ها و نمایشگرهای 360 درجه ای را یافت که نبردهای شدید ارتش های مغولستان، ژاپن و چین را نمایش می دهند. در این نمایشگاه یادواره ای از فرمانده سان سین به همراه کشتی های جنگی لاکپشت مانند او (با نام گوبوکسون) نیز وجود دارد. این کشتی ها اغلب برای دفاع در برابر ارتش ژاپن استفاده می شدند.

دیگر نمایشگرهای این موزه، نقش کره در جنگ ویتنام با حدود 4700 کشته، حملات کره شمالی به جنوب در سال 1953 و نقش این کشور در صلح متحدین را یادآور می شوند.

بازدید کامل از این موزه حدود سه ساعت وقت خواهد برد و به همین دلیل بهتر است قبل از ساعت 3 ظهر به بازدید از این مکان پرداخت. در ساعت های 10 تا 2 ظهر هر روز نیز، می توان از تورهای رایگان این موزه استفاده کرد.

در خارج این موزه، می توان موزه کودکان را یافت که در آن، تاریخچه جنگ کره با معرفی شخصیت های قهرمان توضیح داده می شود. همچنین در این موزه می توان زمین بازی و آموزش را برای کودکان را مشاهده کرد.

موزه جنگ کره

موزه جنگ کره

منبع: www.lonelyplanet.com

نوشته شده در ۲۳ آبان ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ