باغ یو | بازار یو شانگهای چین

باغ یو شانگهای چین یکی از مناظر شگفت انگیز شانگهای است که آخر هفته ها بسیار شلوغ و پر ازدحام می شود. سایه بان های مخروطی، استخرهای پر زرق و برق، ماهی ها در آکواریوم ها و درختان کاج، منظره ای زیبا به این باغ می دهند. بوی شکوفه های درختان در فصل بهار و تابستان، بسیار دل انگیز است. گل های این درختان نیز بسیار زیبا هستند. درخت های باغ یو شانگهای شامل کاج لوهان، سوزنی، گینگوس و درخت گیلاس هستند. در ادامه این مطلب با سیر و گشت همراه باشید تا این باغ زیبا و بازار را بهتر بشناسیم.

باغ یو شانگهای چین

خانواده پان، مقامات سلسله مینگ این باغ را در طول 18 سال تاسیس کردند. که در سال های (1559-1577) آماده گردید به گونه ای که قبل از بمباران در جنگ Opium در سال 1842 به مرحله انجام رسید. باغ های دیگری را هم به منظور امتیاز مجاور بودن آن ها در شورش تایپینگ توانستند در طول حملات  تلافی جویانه فرانسوی ها به تسخیر درآورند. آن ها نمونه خوبی از طراحی باغ مینگ هستند.

بازار یو شانگهای چین

در کنار ورودی باغ قطعه Mid – Lack Pavilion Teahouse ، یک زمانی قسمتی از باغ بود ولی در حال حاضر یکی از مشهورترین چای خانه ها در چین می باشد که مراجعه کنندگان زیادی نیز به آن رفت و آمد می کنند.

بازار یو شانگهای مجاور این باغ بوده و ممکن است در نگاه اول قدیمی به نظر برسد، اما اگر بتوانید فشار و ازدحام جمعیت را تحمل کنید، می تواند گزینه مناسبی برای خرید باشد و اجناس مورد نیاز خود را با قیمتی خوب در آن تهیه بفرمایید. معبد Taoist در نزدیکی شهر God ارزش دیدن را دارد. درست در خارج از بازار خیابان Old وجود دارد که به طور گسترده ای به عنوان Middel fangbang Rd شناخته می شود. این خیابان بسیار پرتردد و شلوغ است.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۲۴ آذر ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ