معبد لانگا و پاگودا شانگهای چین

قدیمی ترین و بزرگ ترین معبد شانگهای پس از ماجرای بودا که در زیر یک درخت انجیر به وارستگی رسید نامگذاری شد. درختان این معبد با فانوس های قرمز رنگی تزئین شده اند و  صدای مناجات راهبه ها همواره به گوش می رسد. به همین دلیل این معبد به یکی از خاص ترین مکان های شهر تبدیل شده است. گفته می شود که قدمت معبد لانگا و پاگودا شانگهای چین بازسازی شده به قرن دهم برمی گردد.

معبد لانگا و پاگودا شانگهای چین

مایل دایان (تالار مایتریا)، تیان وانگ دایان (تالار پادشاهان آسمانی)، Daxiongbao Dian، Sansheng Dian (تالار سه حکیم) و تالار بودای خندان مهمترین تالارهای این معبد هستند که می توانید از آن ها بازدید کنید. تمامی این تالارها دور تا دور معبد را احاطه کرده اند. شهرت این معبد به واسطه یک ناقوس 6500 کیلوگرمی می باشد که در سال 1894 در معبد نصب شده است.

یک تندیس بزرگ از گوتاما بودا در حالی که بر روی یک گل نیلوفر آبی نشسته است در تالار اصلی معبد (Daxiongbao Dian) قرار دارد و معبد Sansheng Dian در بردارنده سه مجسمه بودای طلایی می باشد. در این ساختار تالاری به نام Thousand Luohan نیز وجود دارد که تعداد زیادی مجسمه بودای درخشان را در خود جای داده است.

در این مکان یک رستورانِ غذاهای گیاهی نیز وجود دارد.

در قسمت رو به رویی معبد می توان معبد هفت طبقه لانگا و پاگودا را که 44 متر ارتفاع دارد مشاهده کرد. این معبد در سال 977 میلادی ساخته شده است و بازدیدکنندگان اجازه بالا رفتن از آن را ندارند. بهترین زمان برای بازدید از معبد لانگا و پاگودا شانگهای چین در طول ماه آپریل یا مه می باشد.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۱۵ دی ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ