موزه تاریخی شانگهای

موزه تاریخی شانگهای ، یکی از موزه های دیدنی این شهر می باشد. نمایشگاه های این موزه، در قسمت 9800 متری آن که به تازگی ساخته شده است قرار داشته و حدود 1100 اثر هنری در آن جای دارند. با وجود اتمام دوره بازدید رایگان این موزه به مناسبت افتتاح آن، هنوز هم درخواست های بسیاری برای بازدید از نمایشگاه وجود داشته و با وجود گذشت یک ماه از افتتاح آن، هنوز هم تعداد بازدید کنندگان از این موزه بسیار زیاد است.

موزه تاریخی شانگهای

میدان “ملت” در شهر شانگهای، بهترین مکان برای یادگیری درباره تاریخچه این شهر است. زیرا این میدان میزبان خانه های قدیمی، مجسمه ها و مکان های فرهنگی بسیاری می باشد. علاوه بر این، موزه تاریخی شانگهای در همین میدان وجود دارد. این سازه، ابتدا در سال 1934 به عنوان کلوپ مسابقه ماشین شانگهای بوده است و در طول سال ها، تفاوت های بسیاری کرده است. پس از آخرین بازسازی این موزه، سازه آن هنوز هم سبک قدیمی و قبل از استعمار خود را حفظ کرده است.

موزه شانگهای

سازه این موزه به سه قسمت تقسیم شده است: نمایشگاه های خاص (طبقه همکف)، شانگهای باستان (طبقه دوم) و شانگهای مدرن (طبقه سوم و چهارم) با بازدید از این موزه از طبقه های زیرین تا بالا، بازدیدکنندگان با آرشیوی از آثار به ترتیب زمان مواجه خواهند شد. علاوه بر قسمت های ذکر شده، می توان با رفتن به قسمت چین نوسنگی، از قدیمی ترین آثار شانگهای بازدید کرد.

موزه تاریخی شانگهای چین

صرف نظر از شلوغی زیاد این موزه، ویژگی هایی وجود دارند که باعث برتری این موزه نسبت به دیگر مکان ها می شوند:

  1. ترجمه های دقیق انگلیسی: حدود 80 درصد نوشته های این موزه، به دو زبان نوشته شده اند. علاوه بر این، راهنماهای صوتی انگلیسی نیز در این موزه وجود دارند. همچنین تورهایی با تعداد بالای 20 نفر در این موزه، به صورت رایگان می باشند.
  1. خدماتی مانند وای فای رایگان، ویلچر، کالسکه، قسمت های شارژ گوشی، محل امانات، کمک های اولیه و دیگر خدمات در این موزه وجود دارد.
  2. تمیز بودن قسمت های خدمات دهی این موزه: هر طبقه موزه، دارای سرویس بهداشتی جداگانه می باشد که به صورت دوره ای تمیز خواهند شد.
  3. وسایل الکترونیکی متعدد که برای سرگرم کردن کودکان و بزرگسالان در این موزه تعبیه شده اند.

منبع: smartshanghai.com

نوشته شده در ۱۷ دی ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ