قیمت خانه در ترکیه به پول ایران به همراه جزئیات کامل

امروزه مهاجرت از ایران به سمت ترکیه، خرید ملک و سرمایه‌گذاری در این کشور روزبه‌روز در حال افزایش است و بسیاری از افراد برای آینده خود اقدام به خرید ملک در ترکیه می‌کنند. در این مطلب شما را با چگونگی خرید و قیمت خانه در ترکیه به پول ایران آشنا می‌کنیم. با سیر و گشت همراه باشید.

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

قیمت خانه در ترکیه مجموع قیمت واقعی ملکی است که اقدام به خرید آن می‌کنید؛ به همراه هزینه‌های جانبی ازجمله وکیل، دفتر اسناد رسمی، مالیات و هزینه‌های مربوط به تنظیم سند. البته به‌عنوان‌مثال هزینه وکیل ثابت نبوده و بستگی به فرد موردنظر متفاوت است، ولی در کل شما باید خودتان را برای پرداخت 6.5 درصد کل مبلغ ملک علاوه بر قیمت خانه‌ای که خریده‌اید آماده کنید.

قیمت خانه در ترکیه

وکیل: قیمت وکیل در ترکیه مانند سایر نقاط دنیا متفاوت است و این بستگی به شما دارد که چه فردی را به‌عنوان وکیل انتخاب می‌کنید.

خدمات ترجمه: بعضی از مترجمان برحسب ساعت هزینه را دریافت می‌کنند؛ درحالی‌که برخی دیگر پکیجی خاص برای خرید ملک ارائه می‌دهند. لطفاً توجه داشته باشید که مترجمان در ترکیه باید به‌صورت رسمی ثبت شده و مجوز داشته باشند. دفاتر اسناد رسمی در هر منطقه فهرستی از مترجمان مجاز را برای ارائه به افراد در اختیار دارند.

مالیات انتقال بر معاملات: به‌جای 4.4 درصد از ماه می 2018 به 3 درصد تغییر کرده است. توجه داشته باشید که این مالیات برحسب قیمت ارزیابی‌شده معین می‌شود و نه قیمت خرید خانه.

ثبت‌نام Tapu (سند مالکیت): 100 پوند

اسناد رسمی: ۳۰۰ پوند

بیمه DASK: این بیمه‌نامۀ اجباریِ زلزله در زمان امضای سند مالکیت مورد نیاز است. هزینۀ آن بستگی به مترمربع ملک شما دارد. هزینۀ بیمۀ DASK برای یک آپارتمانِ دوخوابۀ 70 مترمربعی حدود 250 لیر ترکیه در سال است.

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

ترکیه – استانبول

ملک نوساز

قیمت خانه : ۹۵۰۰۰ دلار – به پول ایران تقریباً ۹۵۰ میلیون تومان

متراژ خانه: ۴۴ متر ، یک خواب

ترکیه – استانبول

ملک نوساز

قیمت خانه : ۱۰۶۰۰۰ دلار – به پول ایران تقریباً یک میلیارد و صد میلیون تومان

متراژ خانه: ۵۹ متر ، یک خواب

ترکیه – استانبول

ملک نوساز

قیمت خانه : ۱۹۰۰۰۰ دلار – به پول ایران تقریباً دو میلیارد و نه‌صد میلیون تومان

متراژ خانه: ۱۳۲ متر ، دو خواب

ترکیه – آنتالیا

ویلا

قیمت خانه : ۴۰۶۰۰۰ دلار – به پول ایران تقریباً چهار میلیارد تومان

متراژ خانه: ۲۵۰ متر

بهترین شهرها برای خرید خانه در ترکیه

استانبول

استانبول مرکز کسب‌وکار، سرمایه‌گذاری و گردشگری است و بزرگ‌ترین شهر ترکیه محسوب می‌شود. این شهر مقصد محبوب مهاجرانی است که به دنبال کار کردن هستند. طبعاً، مزایای زندگی کردن در چنین شهر بزرگی عبارت‌اند از دسترسی به مراکز خرید، تفریحات شبانه و آثار هنری و فرهنگی. استانبول دو فرودگاه مجزا دارد و سومین فرودگاه نیز در حال تکمیل شدن است؛ درنتیجه رفت‌وآمد پروازهای مختلف در آسمانِ این شهر امری رایج است.

بدروم

این شهر برای تُرک‌هایی که به فرهنگ غربی عادت کرده‌اند و همچنین برای تمام افراد خارجی با ملیت‌های مختلف مناسب است. این شبه‌جزیره از چندین ریزورت کوچک‌تر تشکیل شده است که در میان مهاجران محبوبیت بالایی دارند. بدروم دارای فرودگاه اختصاصی بوده و بخشی از محبوبیت خود را مدیون آپارتمان‌ها و ویلاهای لوکس و مقرون‌به‌صرفه است.

دیدیم

این شهر کوچک عمدتاً مورد توجه مهاجران و مسافرانِ انگلیسی قرار گرفته است. توسعه و زیرساخت‌های این شهر نسبت به سایر شهرها نظیر بدروم بسیار در سطح پایین‌تری قرار دارند، اما این موضوع باعث شده تا قیمت خانه در این شهر ارزان‌تر باشد. یکی دیگر از دلایل ارزان بودن املاکِ این شهر نسبت به سایر ریزورت‌ها این است که همچنان مناطق بسیاری برای ساخت‌وساز در دیدیم وجود دارند و درواقع زمین برای ساخت‌وساز وافر است.

منبع: turkeyhomes.com
نوشته شده در ۱۸ دی ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ