مرکز مالی جهانی شانگهای چین

مرکز مالی جهانی شانگهای چین در مرکز مالی و تجاری Lujiazui و در pudong واقع شده است، همچنین این مکان در کنار برج جین مانو و برج شانگهای قرار دارد. با داشتن ۱۰۱ طبقه و ارتفاع ۴۹۲ متر، به عنوان بام شانگهای شناخته می شود.

مرکز مالی جهانی شانگهای

این ساختمان دارای یک مغناطیس مالی است و همچنین دارای وظایف مالی درجه اول می باشد. این ساختمان توانایی نمایش استعدادهای پولی، نمایشگاه های فرهنگی و اطلاعاتی را دارد. امکانات مدرن اداری، زمین گشت و گذار در ۴۷۴ متر از سطح زمین، هتل های لوکس و تسهیلات ملاقات چند منظوره در این ساختمان بسیار شناخته شده هستند. بیش از ۴۰ شرکت ژاپنی و آمریکایی در این ساختمان در حال کسب تجارت هستند.

ساخت و ساز این ساختمان در سال ۱۹۹۷ آغاز شد. پس از پایانی شش ساله، بحران مالی آسیا آغاز شد و هم زمان با آن، ساخت و ساز این ساختمان هم متوقف شد. پس از اصلاحات بعدی، ۷ طبقه اضافه شدند. زیرزمین دارای ۲ مرکز خرید است. طبقه های بالا نیز برای گشت و گذار مردم استفاده می شوند. سالن مشاهیر در تاریخ ۳۰ اوت ۲۰۰۸ برای عموم افتتاح شد. زمانی که ساختمان ساخته شد، سالن گشت و گذار نیز همزمان با آن ساخته شد.

امنیت یکی از مهم ترین عوامل این ساختمان ها است. خوشبختانه امنیت این آسمان خراش بسیار زیاد است. این ساختمان در برابر هر نوع زلزله، آتش سوزی، باد، ضربه و رعد و برق مستحم است. همچنین دو بادگیر ۴۰% برای کاهش باد وارد شده بر این ساختمان ساخته شده اند.

آمار و ارقام مرکز مالی جهانی شانگهای :

محل: در مرکز Lujiazui و منطقه Pudong جدید

ارتفاع: ۴۹۲ متر (حدود ۱۶۱۴ فوت)

طبقه: ۱۰۱

عرشه های مشاهده: ۱۰۰F، ۹۷F، ۹۴F

منبع: www.usgbc.org

نوشته شده در ۲۴ دی ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ