دیزنی لند شانگهای چین

دیزنی لند شانگهای چین در پارک Pudong واقع شده است که بخشی از توچال دیزنی لند می باشد. این پارک توسط شرکت والت دیزنی و گروه Shendi اداره می شود. در واقع این پارک از طریق سرمایه گذاری شرکت های والت دیزنی و سندی ایجاد شده است. این ساخت و ساز در تاریخ 8 آوریل 2011 آغاز شده است. پس از این ساخت و سازها، پارک در تاریخ 16 ژوئن 2016 افتتاح شد. این پارک در نیمه اول سال افتتاح، حدود 6 میلیون بازدید داشته است. هزینه ساخت آن 24 میلیارد RMB بوده است. مساحت این پارک حدود 4 کیلومتر مربع است. توچال دیزنی در مجموع 7 کیلومتر مربع است. مرحله اول احداث این پروژه برای ساخت 4 کیلومتر مربع برنامه ریزی شده بود. اما بعدها با مشارکت این شرکت ها، مرحله دوم ساخت این پارک شروع شد. به طوری که هر دو شرکت به طور مساوی برای ساخت این پارک همکاری کردند.

دیزنی لند شانگهای چین

این پارک دارای هفت منطقه تئاتری است: خیابان میکی، باغ های خیالی، فانتزیالند، کوچه گنج، ماجراجویی جزیره، تامورولند و زمین اسباب بازی.

آماده سازی دیزنی لند

دولت چین در تاریخ 4 نوامبر 2009 این مکان را برای ساخت پارک تصویب کرد. شرکت والت دیزنی هم در 5 نوامبر 2010 اعلام کرد که قرارداد خود را با شرکت Shendi امضا کرده است. در تاریخ 7 آوریل 2011 سایت های دیزنی ساخته و احداث شدند.

قیمت بلیط دیزنی لند

بلیط های دیزنی لند شانگهای چین در تاریخ 28 مارس با قیمت گذاری دو مرحله ای عرضه شدند. در اکثر روزها بلیط معمولی بزرگسالان حدود 370 یورو است. در حالی که بلیط های کودکان و سالمندان حدود 280 یورو است که تقریبا 20% ارزان تر دیزنی لند هنگ کنگ است. اما جالب است بدانید بلیط های بزرگسالان تا 499 یورو هم می رسند. بلیط های این پارک دارای قیمت های گوناگونی است.

طبق برآوردهای تجارت بین المللی، قیمت بلیط های دیزنی لند شانگهای چین در حال کاهش هستند.

دیزنی لند شانگهای

منبع: en.wikipedia.org

نوشته شده در ۲۵ دی ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ