کاخ چانگ دیوک سئول

کاخ چانگ دیوک سئول یکی از پنج کاخی است که این شهر از قدیم به ارث برده است. برای بازدید از این کاخ جذاب میتوان از تورهای یک ساعته آن استفاده کرد. این تورهای گردشگری به زبان انگلیسی بوده و از ساعت ۱۰:۱۵ صبح تا ۱:۱۵ بعدازظهر در دسترس خواهند بود. همچنین تورهایی به زبان کره ای، در ساعت های ۹:۳۰، ۱۱:۳۰ و ۳:۳۰ شروع به کار میکنند. بعلاوه، برای بازدید از باغ هاوون، میتوانید به تورهای ساعت ۱۰:۳۰ و ۳:۳۰ بپیوندید (در ماه های نوامبر و فوریه، این تورها از ساعت ۳:۳۰ شروع میشوند). به علت محدودیت افراد تور به ۵۰ نفر، بهتر است برای رزرو بلیط به موقع اقدام کنید.

کاخ چانگ دیوک

کاخ چانگ دیوک در سال ۱۴۰۵، پس از کاخ جیونگ بوگانگ ساخته شد. اما با تخریب شدن جیونگ بوگانگ به علت تسخیر کشور توسط ژاپن، این کاخ تا سال ۱۸۷۲ به عنوان محل سکونت اصلی اعضای خانواده سلطنتی انتخاب شده و تا قرن بیستم از آن استفاده شد. این کاخ نیز همانند تمامی کاخ های جوزون، دارای کوهی در پشت و چشمه آبی در جلوی خود میباشد.

درب ورودی کاخ به نام دان وامون، از سال ۱۶۰۸، بزرگترین ورودی در بین ورودی های چهار کاخ سئول میباشد. در سمت راست ورودی این کاخ نیز میتوان پلی سنگی مشاهده کرد که در سال ۱۴۱۴ ساخته شده و یکی از قدیمی ترین پل های شهر میباشد. بر روی دیواره های این پل نیز میتوان شاهد تصاویر حکاکی شده ای از حیوانات محافظ قصر بود.

در سمت چپ ورودی، میتوان سازه اصلی کاخ به نام اینجون را مشاهده کرد. در کنار این سازه، حیاطی سبز به همراه راهروها و درختان انتهای آن وجود دارد.

دفتر حکومت، در سازه ای با سقف آبی در کنار کاخ اصلی قرار دارد. در ادامه کاخ نیز میتوان محل سکونت خانواده سلطنتی را مشاهده کرد. با نگاه به اتاق های این کاخ به همراه اسباب های داخل آن، حس دوران شکوفایی این کاخ در فرد زنده خواهد شد.

در پشت کاخ، تراس آن با دودکش های سنگی به همراه باغی در روبروی آنها مشاهده میشود. در سمت راست نیز میتوان سالن چوبی ناکسونجای را مشاهده کرد که در سال ۱۸۳۴ و توسط شاه هنجونگ ساخته شد. این سالن تا سال ۱۹۸۹، میزبان خانواده های سلطنتی بوده است.

با گذشتن از درختان انبوه کاخ، به طرف دیگر باغ هاوون خواهید رسید که شامل چند دریاچه و سالن یونجیون دانگ میباشد. این سالن در سال ۱۸۲۸، به عنوان مکانی برای مطالعه شاه ساخته شد.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۲ فروردین ۱۳۹۸ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ