برج مروارید خاور شانگهای چین

برج مروارید خاور در پارک پودونگ شانگهای چین قرار دارد که توسط پل یانگپو در شمال شرقی و پل ناپو در جنوب غربی محاصره شده است. این چیدمان، از بالا تصویر دو اژدها را می سازد که با یک مروارید بازی می کنند. این صحنه زیبا، افراد را به وجد آورده و هر ساله بسیاری از گردشگران را به خود جذب می کند.

برج مروارید خاور شانگهای چین

این برج ۴۶۸ متری، ششمین برج بلند جهان و دومین برج بلند تلویزیونی و رادیویی در چین می باشد. با این حال، جذاب تر از ارتفاع آن، ساختار و طراحی خاص این برج می باشد که آن را یکی از جذاب ترین برج های تلویزیونی جهان می سازد. پایه این برج، توسط سه ستون ۷ متری شیب دار نگه داشته شده است که این ستون ها، کره های استیلی عمودی زیر برج را محاصره می کنند.

برج مروارید خاور، دارای سه کره بزرگ شامل کره بالایی و سپس پنج کره کوچکتر و سه کره تزئینی در پایه خود می باشد. تمامی این سازه بر روی یک زمین پوشیده از سبزه قرار دارد که نمایی از یک مروارید بر روی یک ظرف یشمی ایجاد می کند.

گردشگران می توانند با استفاده از آسانسورهای دو طبقه با ظرفیت ۵۰ نفر، در این برج جابجا شوند. کارکنان این آسانسورها، در حین جابجایی توضیحاتی درباره این برج خواهند داد. پس از رسیدن به طبقات مختلف، افراد با دیدن امکانات و سرگرمی های موجود در این برج شگفت زده خواهند شد.

داخل برج مروارید خاور، سالن های تفریحی وجود دارد و علاوه بر این، موزه تاریخی این برج را می توان در بخش زیرین یافت. کره پایینی این برج، دارای یک موزه فضایی و سالن بازدیدی فوق العاده است و بازدید کنندگان در هنگام روز، از این سالن قادر به دیدن رودخانه یانگته می باشند. قسمت پایینی این کره نیز میزبان یک موزه علمی می باشد و پنج کره کوچکتر، هتل هایی با بیست و پنج اتاق مجلل می باشند. بالاترین کره این برج، شامل چند رستوران و فروشگاه و سالن بازدید بوده و دیدن شهر از این ارتفاع و به خصوص در هنگام شب، زیبایی آن را دو چندان می کند. در شب، نمای شهر با نورپردازی سه بعدی چراغ های آن، رنگ های جذابی از شهر را نمایان خواهد کرد.

وجود چنین برج فوق مدرنی با ترکیبی از طراحی مدرن و قدیمی به علت داشتن کره های مروارید مانند، به همراه سالن های تفریحی، تجاری و سالن های کنفرانس بسیار فوق العاده می باشد. این برج تلویزیونی با پخش ۹ شبکه تلویزیونی و ۱۰ شبکه رادیویی، به شهر شانگهایی خدمت رسانی می کند و به همین دلیل، نام “مروارید خاور” شایسته ترین نام برای این برج می باشد.

سال شروع ساخت برج مروارید خاور: ۱۹۹۱

سال تکمیل برج مروارید خاور: ۱۹۹۵

ارتفاع برج مروارید خاور: ۴۶۸ متر

ارتفاع طبقات:

  • طبقه بازدید بالایی ۳۵۱ متر
  • طبقه رستوران چرخان: ۲۶۷ متر
  • طبقه بازدید اصلی: ۲۶۳ متر
  • طبق شیشه ای ۲۵۹ متر
  • طبقات شهربازی، علاوه بر ترن هوایی: ۹۰ و ۹۸ متر
  • طبقه سینمای ۳۶۰ درجه: ۷۸ متر

برج مروارید خاور

منبع: travelchinaguide.com

نوشته شده در ۱ بهمن ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ