مرکز فضایی کندی در جزیره مریت

اگر به اکتشاف های فضایی و فیلم های علمی-تخیلی علاقه زیادی دارید، پیشنهاد میشود حتما به مرکز فضایی کندی سر بزنید. توصیه میشود برای بازدید از این مرکز، ابتدا از نمایشگاه نخستین تکنولوژی های فضانوردی شروع کرده و پس از استفاده از تور گردشگری ۹۰ دقیقه ای و با استفاده از اتوبوس به مرکز آپولو و ساتورن ۵ رفته و از نمایشگاه آنلانتیس دیدن کنید. در این نمایشگاه میتوان موشک پیشران شاتل را یافت که بیش از ۱۲۶ میلیون مایل را طی ۳۳ ماموریت فضایی طی کرده است.

مرکز فضایی کندی

مجتمع گردشگری

این مجتمع با چندین نمایشگاه که هم تاریخ و هم آینده کشور آمریکا در فضانوردی را به نمایش میگذارند، قلب مرکز فضایی کندی میباشد. در اینجا میتوان باغ موشک را دید که در آن، ماکت موشک های فضانوردان دیده میشود.

نمایشگاه قهرمانان این مرکز، تابلوها و فیلم های مستند درباره فضانوردان را نمایش میدهد. همچنین در این نمایشگاه، فضانوردان به سوالات گردشگران در مورد اکتشافات فضایی خود پاسخ خواهند داد.

یکی از نمایشگاه های ناسا در این مرکز، کلکسیونی از فیلم ها و نمایشگاه های تعاملی درباره سفر به فضا را در بر دارد. همچنین این نمایشگاه، دو مستند را به نمایش میگذارد؛ «کره زیبا» (نمای زمین از فضا) و «سفری به فضا» (مصاحبه با فضانوردان و نمایش تلاش های ناسا در اکتشافات فضایی).

آینه یادبود فضایی، دیواری بسیار زیبا و گرانیتی با ارتفاع ۴ طبقه میباشد. این دیوار، داستان هایی زیبا را بر روی خود در بر دارد و میتوان آن را در پشت پارک انرژی مشاهده کرد. در این مکان، میتوان چند دیوار سنگی را یافت که عکس و نام فضانوردانی که در حادثه شاتل کشته شده اند نوشته شده است.

تور اتوبوس مرکز فضایی کندی

این تور ۹۰ دقیقه ای تنها راه برای بازدید از دیگر مکان های مرکز فضایی کندی میباشد. اولین ایستگاه این تور، سکوی پرتاب LC39 است. در این مکان، میتوان برجی ۶۰ فوتی به همراه دو صفحه پرتاب مشاهده کرد. پس از این ایستگاه، اتوبوس به سکوی پرتاب آپولو و ساتورن ۵ حرکت خواهد کرد. در این مکان میتوان فیلم هایی از پرتاب اولین موشک توسط آمریکا به نام آپولوی 8 را مشاهده کرد و سپس از آشیانه آپولو ۱۴ و موشک ۳۶۳ فوتی ساتورن ۵ دیدن کرد. همچنین میتوانید از اتاقک فرماندهی پرتاب دیدن کنید. این فضاپیمای ۶.۵ میلیون پوندی، در ۹ نوامبر ۱۹۶۷ به فضا پرتاب شد.

تورهای این مرکز هر ۱۵ دقیقه از ساعت ۱۰ تا ۳:۳۰ شروع خواهند شد.

نمایشگاه آتلانتیس شاتل

این مدارپیما که آخرین مدارپیمای طراحی شده توسط ناسا میباشد، در این نمایشگاه ۱۰۰ میلیون دلاری بصورت وارونه (و به همان صورتی که به دور زمین میچرخد) آویزان شده و تنها چند فوت از زمین فاصله دارد. در این نمایشگاه، فیلمی درباره پروژه شاتل در سال ۱۹۶۰ و آخرین ماموریت آن در سال ۲۰۱۱ پخش خواهد شد. در کنار این شاتل، نمایشگرهایی تعاملی با بازی های فضایی دیده میشوند. همچنین در این مکان ماکتی از تلسکوپ فضایی هابل با اندازه واقعی دیده میشود.

نمایشگاه قهرمانان فضانوردِ آمریکا

در کنار باغ موشک، این نمایشگاه جدید برای الهام دادن به نسل جدید، فضانوردان ناسا را به بازدید کنندگان معرفی میکند. در ابتدای بازدید، فیلمی ۳۶۰ درجه ای در مورد زندگی در فضاپیماها نشان داده خواهد شد. پس از آن نمایی از موشک رداستون، شاتل های فضایی و خصوصیات فردی فضانوردان همانند علاقه، سرسختی و نظم آنها به نمایش گذاشته خواهد شد. همچنین در این نمایشگاه میتوان از اتاق کنترل مرکوری بازدید کرده و فیلمی ۴ بعدی از تجربه های یک قهرمان فضایی مشاهده کرد. همچنین در این نمایشگاه، مجسمه ای از آلان شپرد به همراه فیلمی تعاملی از ماموریت ها و فضاپیماهای او نیز وجود دارد.

سایر تورها

این تورها به بازدید کنندگان امکان بازدید از ساختمان مونتاژ ماشین های فضایی، ایستگاه نیروهای هوایی کیپ فورس، اتاق کنترل پرتاب و سکوهای پرتاب Mercury و Gemini را خوهند داد. همچنین در این تورها میتوان وعدۀ ناهار خود را به همراه یک فضانورد صرف کرد. بازی Cosmic Quest، یک بازی اکشن در مورد سفرهای فضایی و پرتاب موشک های فضایی میباشد که آن را میتوان در این تور تجربه کرد.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ