برج شانگهای | بلندترین برج چین

بلندترین ساختمان چین در Lujiazui به صورت مهیجی به سوی آسمان پیچ و تاب دارد. برج شانگهای با ۱۲۱ طبقه و ۶۳۲ متر ارتفاع که توسط شرکت معماری گنسلر طراحی شده است، در آگوست ۲۰۱۳  به پایان رسید و در اواسط سال ۲۰۱۶ افتتاح شد. این برج مارپیچ دارای خانه، فضای اداری، محیط های سرگرمی، فروشگاه، یک سالن کنفرانس، یک هتل لوکس و «لابی هایی با منظره آسمان» است. شکل مارپیچ این برج – نه واحد استوانه ای درونی که در دو پوسته شیشه ای پیچیده شده است – تا زمان نگارش این متن دومین ساختمان بلند جهان است.

برج شانگهای

پیچ و تاب های اعمال شده در پوسته بیرونی شیشه ای هر چه بلندتر می شود با زاویه ۱۲۰ درجه درحال پیچش هستند، و «باغ حیاط داخلی با نمای آسمان» در فضاهای عمومی بین دو لایه شیشه ای قرار دارد که حجم زیادی از برج را برای استفاده عموم فراهم می آورد. برج شانگهای به صورت مقاوم بنا شده است و از پوشش عظیم عایق بندی شده شیشه ای برخوردار است که مصرف برق را از طریق استفاده از نور خورشید به شدت کاهش می دهد. علاوه بر آن، شکل برج تنش ناشی از باد را تا ۲۴% کاهش می دهد و موجب صرفه جویی ۵۸ میلیون دلاری در هزینه های ساخت و ساز می شود. پیش از ساخته شدن برج، مهندسان با ساخت ۶۱,۰۰۰ متر مکعب زیربنای بتنی مواجه بودند تا بتوانند از جرم عظیم آن در زمین شنی Pudong پشتیبانی کنند.

بالاترین طبقات برج که طراحی آن ها برای جاذبه گردشگری شانگهای ضروری بود – بلندترین سکوی تماشای جهان از سطح زمین – گردشگران را با سریع ترین آسانسورهای جهان که ساخت شرکت میتسوبیشی (با ۶۴ کیلومتر بر ساعت سرعت) هستند، و بلندترین بالابر تک آسانسور دنیا جابه‌جا می کنند. بازدیدکنندگان می توانند برج جینمائو و مرکز مالی جهانی شانگهای را از آن جا تماشا کنند. یک پادیوم تجاری لوکس شش طبقه بخش اصلی برج را تشکیل می دهد.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ