موزه ملی کره | از امپراطوری تا مدرنیته

سازه ی بتنی غول پیکر و عظیم موزه، بازدیدکنندگان را طی سفری جذاب در گذشته ی کره از دوره پیش از تاریخ تا دوره امپراطوری کره (۱۸۹۷-۱۹۱۰) همراهی می کند. چنانچه فرصت کمی دارید، گالری Joseon Dynasty (1897-1910) را در اولویت قرار دهید. ازجمله نمایشگاه های موجود در طبقه همکفِ موزه ملی کره که حتما باید از آن دیدن کنید Baekje Incense Burner می باشد که نمونه ای شگفت آور از  هنرمندی پادشاهی Baekje در قرن ششم و هفتم است. حتما از گنجینه های طلایی آرامگاه بزرگ Hwangham نیز دیدن کنید.

موزه ملی کره

در گالری های مجسمه سازی و صنایع دستی طبقه سوم، Pensive Bodhisattva قرن هفتم را جستجو کنید. همچنین به بالای بتکده ده طبقه سلسله Goryeo که از سنگ مرمر تراشیده شده است نیز نگاهی بیندازید.

در عرض یک ساعت، تورهای انگلیسی زبان از لابی Great Hall در ساعت ۱۱ صبح و ۲ بعد از ظهر عزیمت می کنند. در صورتی که گوشی هوشمند دارید به وایفای رایگان موزه متصل شوید و نرم افزار موزه را که به عنوان یک راهنمای صوتی فوق العاده عمل می کند را دانلود کرده و با گذر از نمایشگاه ها، سرویس بلوتوث گوشی خود را فعال کنید.

در مقابل ورودی اصلی موزه، سالن ویژه ی نمایشگاه قرار دارد، که نمایشگر نمایش های تخیلی بر روی هر چیزی از نقاشی های دوره رنسانس گرفته تا جاده ابریشم می باشد.  بلیط های ورودی آن به مبلغ حدود ۱۰,۰۰۰ وون می باشند. علاقه مندان به زبان کره ای می توانند از موزه ملی Hangual که مروری کلی از تاریخ نسبتا جدید خود ارائه می دهد نیز دیدن کنند.

کودکان نیز می توانند از موزه ی کودکان که تصویری لحظه ای از فرهنگ کره با امکانات فراوان و فضاهای باز را ارائه می دهد بازدید کنند. برای تهیۀ خوراکی یا میان وعده در پارک، فروشگاه مناسبی در نزدیکی ورودی اصلی موزه ملی کره قرار داشته و همچنین چندین کافه و رستوران در مجموعه وجود دارند.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۸ فروردین ۱۳۹۸ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ