گالری ملی پرتره لندن

چه عواملی باعث شناخت و معروف شدن گالری های ملی پرتره می شوند؟ در بسیاری از موارد ممکن است موضوعاتی از قبیل سلطنت، دانشمندان، سیاستمداران، مشاهیر یا اینکه اسامی هنرمندانی نظیر اندی وار هول، آنی لیبو وتیز، لوسیان فروید را شنیده باشید. اما لزوما چهره هایی را نمی شناسید. گالری ملی پرتره لندن نیز از این قانون مستثنی نیست.

گالری ملی پرتره لندن

نکات برجسته ایی در رابطه با گالری ملی پرتره لندن که معروف چاندو ویلیام شکسپیر نیز می باشد وجود دارد، همان کسی که در سال ۱۹۹۸ اولین اثر هنری اش در گالری گذاشته شد. همچنین می توان به طرحی حساس از رمان نویس جین آستن توسط خواهرش هم اشاره کرد.

اما در اینجا می توان به مهمترین بخش پرتره از ملکه الیزابت اشاره کرد، در حالی که این پرتره قدرت ملکه را با ایستادن روی نقشه انگلیس و پا گذاشتن بر روی ایالت آکسفورد نشان می دهد.

این مجموعه در واقع مطابق با روند تاریخی اتفاقات، یعنی با شروع  ابتدایی تو درها در طبقه ی دوم سازمان یافته است.

پرتره های طبقه ی اول، بالا و پایین شدن امپراتوری را در دوره ی ملکه ویکتوریا و قرن بیست و یکم را نشان می دهد.

این در حالی است که شما نباید تصاویر و وضعیت های مهم ویکتوریا و آلبرت را در آنگلو ساکسون، در اتاق بیست و یک از دست دهید.

طبقه ی همکف با استفاده از انواع رسانه ها (مجسمه سازی، عکاسی، فیلم و غیره)  به چهره های مدرن اختصاص داده شده است.

در واقع محبوب ترین تصاویر پرتره Blur توسط جولیان اوپی، سم تایلر، جانسون دیوید بوده است، که ویدیوئی تصویری از خواب پس از تعلیم فوتبال دیوید بکهام و (  Michael crage- Martin Dame Zaha Hadid) را به وجود آورده اند

در آخر حتما از اثر self مارک کوئین دیدن کنید چرا که مجسمه یخ زده عجیبی از سر هنرمند است که با ۵/۴ لیتر از خون خودش ساخته شده و هر پنج سال یکبار دوباره قالب ریزی می شود.

یک راهنمای صوتی عالی بیش از سیصد پرتره را برجسته کرده و به شما این اجازه را می دهد که صداهایی از برخی موضوعات و هنرمندان را نیز بشنوید.

رستوران Portrain نه تنها غذای فوق العاده ایی دارد، بلکه نمایی بسیار عالی در مقابل وست مینستر را نیز دارا می باشد.

منبع: www.lonelyplanet.com

نوشته شده در ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ