راحت خوابیدن در هتل با رعایت نکاتی ساده

مسافرت می‌تواند فرصتی عالی برای یک استراحت و خواب عالی برای شما ایجاد کند، اما دور شدن از خانه هم می‌تواند با صداهای ناآشنا، بوهای نامطبوع و چیزهای دیگر همراه باشد و استراحت کردن را سخت کند. ما نظر کارشناسان سفر و همچنین مسافران زیادی را مورد بررسی قرار دادیم که صدها هزار کیلومتر از جهان را در صدها هتل مختلف اقامت داشته اند جمع آوری کردیم تا نکاتی را به شما بگوییم که بتوانید خواب راحت در هتل را تجربه کنید. با سیر و گشت همراه شوید.

خواب راحت در هتل

یک خانه دور از منزل ایجاد کنید. جنیفر مودی، یک مشاور که نیمی از سال را در راه صرف می‌کند، توصیه می‌کند اتاقی با همان تخت‌خواب بزرگی که در خانه می‌خوابید رزرو کنید. در حالی که شما در آن هستید، یک روبالشی از خانه بردارید: دبورا مایر، مالک Shop Around Tours، یک شرکت مسافرتی است که تورهای مختلف را در اروپا برگزار می‌کند و من متوجه‌شده‌ام که بهتر است با سر خود با مکان جدید ارتباط برقرار کنید! یک رو بالشی آشنا به شما کمک می کند تا احساس کنید که در خانه خودتان هستید و راحتتر به خواب بروید.

محیط را ساکت نگه دارید. می توانید از یک گوش بند استفاده کنید تا هیچگونه صدایی شما را اذیت نکند ولی قبل از اینکه از این روش استفاده کنید می توانید روش های بهتری را نیز بررسی کنید. گرئونموس، مدیر عامل شرکت smarTours، یک شرکت تور و گشت و گذار، می گوید، هنگامیکه اتاق خود را رزرو می کنید سعی کنید تا حد زیادی از آسانسور دور باشد و البته در بالاترین طبقه ممکن آن هتل. Katharine Kearnan، متخصص ارتباطات و محتوا در Stash Hotel Rewards می گوید شما سعی کنید مستقیما هتل را رزرو کنید و از سایت های واسطه ای برای اینکار استفاده نکنید تا بتوانید دقیقا از وضعیت اتاقتان و اینکه نزدیک چه وسایلی می باشد اطمینان حاصل کنید. سوزان Fogwell، یک مهماندار هواپیما و وبلاگ نویس مسافرتی برای هافینگتون پست می‌گوید پس اگر شما هنوز حساس به نویز هستید، هواکش حمام را حتما خاموش نگه دارید.

خونسرد باشید. اول از همه مطمئن شوید که کولر در اتاق شما درست زمانی که می‌خواهید به خواب بروید به کار نمی افتد و قبل از آن اتاق را به دمای متعادل می رساند. درست مانند خانه، زمانی که اتاق خنک است، بین ۲۰ تا ۲۲ درجه، بهترین خواب را خواهید داشت.

برای اینکه احساس راحتی مانند منزل داشته باشید، به روال همیشگی زندگی خودتان وفادار بمانید. Garber، مدیر برنامه سفر که ۱۰۰۰۰۰ مایل در سال را در مسافرت بسر می برد و در تمام هفت قاره، ۸۰ کشور و همه ۵۰ ایالت آمریکا اقامت داشته است، توصیه می‌کند، اگر شما معمولا در صبح در خانه دوش می‌گیرید، همین کار را در شانگهای انجام دهید. اگر در هنگام خواب با کودکان خود مطالعه کنید، در سفر و هتل نیز اینکار را انجام دهید. بگذارید بدن احساس کند که در خانه هستید.

اتاق را تاریک کنید. هتل ها معمولا در اتاق ها چراغ خواب تعبیه کرده اند ولی تاریکی مطلق به شما کمک می کند تا سریعتر و البته راحتتر به خواب بروید.

تلفن همراه تان را در حالت پرواز قرار داده و یا اصلا خاموش کنید. ساعت کشوری که شما در هتل آن اقامت دارید با ساعت رسمی کشور شما متفاوت بوده و ممکن است به همین دلیل در نیمه شب تماسی با شما گرفته شود و خواب شما را مختل نماید.

منبع: www.sleep.org

نوشته شده در ۳ تیر ۱۳۹۵ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ