منطقه 51 نوادا | محل نگهداری آدم فضایی‌ها؟

منطقه 51 تأسیسات نظامی و مخفی نیروی هوایی ایالات‌متحده آمریکا است که در منطقۀ دریاچۀ گروم در جنوب نوادا قرار دارد و توسط پایگاه نیروی هوایی ادواردز در جنوب کالیفرنیا اداره می‌شود. این تأسیسات مرکز توجه تعداد زیادی از تئوری‌های توطئه پیرامون زیست فرازمینی یا آدم فضایی‌ها می‌باشد؛ اگرچه تنها کاربرد رسمی و تأییدشدۀ آن برای آزمایش هواپیما است.

منطقه 51

منطقه 51 نوادا

با توجه به افزایش گزارشات مشاهدۀ UFO (شیء ناشناس پرنده) در مجاورت این منطقه، سال‌ها دربارۀ این تأسیسات گمانه‌زنی‌هایی می‌شده است. این ناحیه با نام منطقه 51 شناخته شد و بر روی نقشه‌های کمیسیون انرژی اتمی نیز همین نام دیده می‌شود. در اواخر دهۀ 1980 یک مرد که به نظر می‌رسید در این تأسیسات کار می‌کرده است، مدعی شد که دولت آمریکا در این منطقه در حال بررسی یک فضاپیمای بیگانه است.

در سال 2013 دولت آمریکا به‌طور رسمی موجودیت منطقه 51 را تصدیق کرد. در همان سال سندِ سابقاً سریِ CIA از طریق قانون FOIA در اختیار آرشیو امنیتی ملی در دانشگاه جورج واشنگتن قرار گرفت. این سند رویدادنامه‌ای از تاریخچۀ هواپیمای جاسوسی U-2 است که نسخه‌ای از آن در سال 1998 منتشر شده بود، اما حذفیات فراوانی داشت. بر اساس این گزارش، در سال 1955 زمینی دورافتاده برای آزمایش هواپیمای U-2 در نظر گرفته شد. این زمین فرودگاه کوچک نظامی‌ای بود که بعد از پایان جنگ جهانی دوم توسط ارتش استفاده نشده بود. بسیاری از مشاهدات UFO در این منطقه ناشی از آزمایشات این هواپیمای جاسوسی بودند. U-2 می‌توانست به ارتفاعات بسیار بالایی برسد که در آن زمان سایر هواپیماها چنین قدرتی نداشتند. بعدازاینکه U-2 در سال 1956 مورد استفاده قرار گرفت، منطقه 51 برای ساخت هواپیماهای دیگر استفاده شد؛ ازجمله هواپیمای شناساییِ A-12 (یا OXCART) و هواپیمای مبارزِ مخفیِ F-117 Nighthawk.

منطقه ۵۱

نکات کوتاه و جالب دربارۀ منطقه 51 نوادا

– منطقه 51 تأسیسات نظامیِ نیروی هوایی آمریکا در دریاچۀ گروم در جنوبِ نوادا است.

– تأسیسات نظامی این منطقه فعال هستند و توسط پایگاه نیروی هوایی ادواردز در جنوب کالیفرنیا مدیریت می‌شوند.

– این منطقه در دسترس عموم نیست و به‌طور 24 ساعته تحت نظارت امنیتی است.

– تنها کاربردِ تأییدشدۀ این تأسیسات برای آزمایش هواپیما است.

– در طول جنگ جهانی دوم (1939 تا 1945) نیروی هوایی ارتش ایالات‌متحده آمریکا از این منطقه به‌عنوان توپخانۀ هوایی استفاده کرد.

– در سال 1955 این منطقه توسط سازمان CIA برای آزمایش هواپیمای شناسایی ارتفاع‌بالا Lockheed U-2 انتخاب شد. دوایت آیزنهاور، رئیس‌جمهور وقتِ آمریکا (1953 تا 1961) اجازۀ انجام آزمایش را صادر کرد که با نام Project AQUATONE شناخته می‌شد. آزمایش این هواپیما در جولای 1955 آغاز شد.

– بعدازاینکه هواپیمای U-2 در سال 1956 رسماً مورد استفاده قرار گرفت، منطقه 51 به فعالیت خود ادامه داد و آزمایش بر روی هواپیماهای دیگر در این تأسیسات آغاز شد.

– در سال 1989 مردی به نام رابرت لازار ادعا کرد که بر روی فناوری فرازمینی در منطقه 51 کار می‌کرده است. لازار به خبرنگار تلویزیون لاس‌وگاس جورج ناپ گفت که بررسی تصاویر موجودات بیگانه در داخل تأسیسات منطقه 51 را مشاهده کرده است و اینکه دولت آمریکا از این تأسیسات برای بررسی فضاپیمای بیگانۀ یافت‌شده استفاده کرده است. اگرچه حرف‌های لازار تائید نشدند، اما ادعاهای او به ایجاد تئوری‌های توطئۀ فراوانی انجامید که اغلب آن‌ها پیرامون زیست فرازمینی‌اند.

– بسیاری از مردم مشاهدۀ UFO‌ها را در نزدیکی منطقه 51 گزارش کرده‌اند. اگرچه واژۀ UFO معمولاً برای گمانه‌زنی دربارۀ فرازمینی‌ها استفاده می‌شود، اما این کلمه در ریشه لزوماً به فرازمینی‌ها محدود نمی‌شود. درواقع این کلمه اختصاری از عبارت unidentified flying object است که در فارسی به «شیء ناشناس پرنده» ترجمه می‌شود.

– در 25 ژوئن  2013، سازمان CIA انتشار رویدادنامه‌ای سری از تاریخچۀ برنامۀ ساخت U-2 و OXCART را تائید کرد.

– بر اساس اطلاعات منتشرشده توسط CIA، مشاهدات UFO توسط مردم در این منطقه ناشی از آزمایش‌های U-2 بوده است.

– کارکنان منطقه 51 از طریق هواپیما به این منطقه می‌آیند. پرواز رفت‌وآمد از طریق یک پایانۀ محدود‌شده در فرودگاه بین‌المللی مک‌کارن انجام می‌شود.

– تا همین چند سال اخیر تصویربرداری ماهواره‌ای از این تأسیسات ممنوع بود. اما از سال 2018 به بعد منطقه 51 بر روی نقشه‌های گوگل ظاهر گردید.

– مشخص نیست چرا به این تأسیسات منطقه 51 می‌گویند.

– دولت آمریکا هیچ اطلاعاتی دربارۀ تحقیقاتی که در حال حاضر در این تأسیسات جریان دارد را ارائه نکرده است.

منبع: britannica.com

نوشته شده در ۸ خرداد ۱۳۹۸ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ