قبل از خرید بلیط هواپیما حتما این مطلب را بخوانید

خرید بلیط هواپیما یکی از هیجان‌انگیزترین و درعین‌حال اعصاب‌خرد‌کن‌ترین کارهاست. از طرفی هنگام خرید بلیط هواپیما برای سفر و ماجراجویی‌های جدید هیجان دارید؛ اما از طرف دیگر به این فکر می‌کنید که آیا بلیط را گران خریده‌اید؟ آیا اشتباه کرده‌اید؟ اگر از انجام سفر منصرف شده باشید چه؟ برای اینکه ترستان از خرید بلیط هواپیما را کاهش دهید، حتماً این مطلب را مطالعه کنید.

لغو 24ساعته رایگان

بسیاری از هواپیمایی‌ها امکاناتی مانند لغو 24ساعته بلیط را به‌طور رایگان ارائه می‌دهند. همچنین بسیاری از هواپیمایی‌های اروپایی، آسیایی و خاورمیانه‌ای از زمان خرید بلیط هواپیما به مدت 24 ساعت مهلت لغو بلیط را در اختیار خریدار قرار می‌دهند و هزینۀ بلیط را به‌طور کامل بازمی‌گردانند. حتماً قبل از خرید بلیط هواپیما قوانین و سیاست‌های هواپیمایی مورد نظرتان را دربارۀ لغو بلیط مطالعه کنید.

خرید دو بلیط یک سفره

قیمت‌گذاری هواپیمایی‌ها به حدی پیچیده است که برای تشریح آن به یک پایان‌نامۀ دکتری نیاز داریم. بااین‌وجود، این نکته را به یاد داشته باشید: در بسیاری مواقع خرید دو بلیط یک سفره (یک‌طرفه) ارزان‌تر از خرید پکیج رفت‌وبرگشت است. علاوه بر قیمت بهتر، این کار به شما اجازه می‌دهد تا دستتان برای برنامه‌ریزی بازگشت بازتر باشد. همچنین می‌توانید یک قدم فراتر بروید و بلیط‌ها را به‌جای رزرو کردن به‌صورت گروهی، به‌طور جداگانه خریداری کنید که این کار نیز به کاهش قیمت کمک می‌کند.

تضمین قیمت

اگر نگران قیمت هستید، اصلاً به دلتان بد راه ندید! برخی از هواپیمایی‌ها خدماتی به نام تضمین یا گارانتی قیمت را ارائه می‌کنند. درواقع، اغلب هواپیمایی‌ها تضمین می‌دهند که قیمت‌هایشان از آژانس‌های مسافرتی آنلاین ارزان‌تر است. البته هر هواپیمایی سیاست‌های متفاوتی برای تضمین قیمت دارد؛ اما به‌طورکلی می‌توان گفت که اگر قیمت بلیط بعد از خرید پایین بیاید، هواپیمایی احتمالاً برای سفرهای آینده به شما اعتبار اضافه می‌دهد یا مابه‌التفاوت قیمت را برمی‌گرداند.

خرید مستقیم از هواپیمایی

وقتی برنامۀ سفرتان تغییر می‌کند، باید با سازمانی که از آن بلیط را تهیه کرده‌اید تماس بگیرید. اگر مستقیماً از هواپیمایی بلیط را خریده باشید، می‌دانید که دقیقاً باید با چه کسی تماس برقرار کنید؛ اما وقتی بلیط را از آژانس‌های مسافرتیِ آنلاین می‌خرید، معمولاً بین پشتیبانی هواپیمایی و پشتیبانی آژانس سردرگم می‌شوید. آژانس به شما خواهد گفت که برای لغو بلیط باید با هواپیمایی تماس بگیرید؛ هواپیمایی هم می‌گوید که به آژانس زنگ بزنید و این زمان شما است که در این میان به هدر می‌رود. برای اینکه کارتان ساده شود، اگر قصد خرید پکیجِ تور (بلیط+هتل) ندارید، بهتر است از آژانس‌های مسافرتی دوری کرده و برای خرید بلیط هواپیما مستقیماً به سراغ هواپیمایی بروید.

خرید بلیط هواپیما

چیزی به اسم «بهترین روز برای خرید بلیط» وجود ندارد

حقیقتاً روز خاصی در هفته نیست که برای خرید بلیط هواپیما بهتر باشد و بنابراین نباید دربارۀ این موضوع به خودتان استرس بیش‌ازحد وارد کنید. نکتۀ کلیدی این است که در تشخیص قیمت‌های خوب حرفه‌ای باشید یا قیمت‌های مسیر مورد نظرتان را برای مدتی زیر نظر بگیرید. اگر با قیمت‌ها آشنا باشید، می‌دانید دقیقاً چه زمانی برای خرید بلیط اقدام کنید.

ایمیل‌های حراج بلیط تقریباً همیشه گول‌زننده‌اند

وقتی یک هواپیمایی از حراج حرف می‌زند، مردم دیگر توان مقاومت ندارند. اما این حراج بدین معنی نیست که قرار است بلیط ارزان‌تری دریافت کنید. بهترین قیمت‌ها معمولاً به‌ندرت به‌طور عمومی اعلام می‌شوند و فقط می‌توان با جست‌وجوی فراوان آن‌ها را یافت. البته بررسی کردن ایمیل‌های حراج بلیط هواپیما ضرری ندارد، اما با دیدن آن‌ها هول نشوید و به‌ عنوان ایمیل که معمولاً با عبارت «حراج فوق‌العاده» همراه است توجه نکنید.

دنبال کردن قیمت‌ها با نرم‌افزار

برای اینکه همیشه از بهترین قیمت‌ها باخبر شوید، می‌توانید از نرم‌افزارهای رایگانِ دنبال‌کنندۀ قیمت‌های بلیط هواپیما نظیر Kayak، Hopper و Google Flights استفاده کنید که بهترین قیمت‌ها را به شما یادآوری می‌کنند. کافی است طیفِ قیمتیِ مورد نظرتان را در این نرم‌افزارها وارد کنید و سپس منتظر دریافت ایمیل‌های کاهش یا افزایش قیمت شوید.

منبع: godsavethepoints.com

نوشته شده در ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ