پل گلدن گیت سانفرانسیسکو | پل ۳۰ میلیون دلاری

پل گلدن گیت (Golden Gate Bridge) یکی از مشهورترین پل‌های جهان است که شهر سانفرانسیسکو را به شهرستان مارینِ کالیفرنیا متصل می‌کند. این پل از دروازۀ گلدن گیت می‌گذرد؛ تنگه‌ای باریک که بندر سانفرانسیسکو از طریق آن به اقیانوس آرام دسترسی دارد. با شروع ساخت‌وساز این پل در سال 1933، رویای متصل کردن سانفرانسیسکو به همسایه‌های شمالی‌اش به حقیقت تبدیل شد. در بحبوحۀ رکود بزرگ و عدم تغییر نرخ بیکاری، کارگران با شجاعت فراوان شرایط بسیار دشوار را تحمل کردند تا جاده‌ها و برج‌ها بر روی آب ساخته شوند. پل گلدن گیت برای اولین بار در سال 1937 در دسترس عموم قرار گرفت و به‌عنوان بنایی بی‌نقص و معجرۀ مهندسی شناخته شد.

پل گلدن گیت

جوزف استراس

در پی دهه‌ها درخواست عمومی برای اتصال شهر سانفرانسیسکو به همسایه‌هایش در آن سوی دروازۀ گلدن گیت، در سال 1919 مهندس مایکل اُشانسی مسئول پیدا کردن فردی شد که توانایی ساخت پلی با قیمت معقول را داشته باشد.

این پروژه به مهندس شیکاگویی جوزف استراس سپرده شد. او سازندۀ پل‌های متحرک بود و باور داشت که می‌تواند این پروژۀ عظیم را با هزینۀ معقول 25 تا 30 میلیون دلار به سرانجام برساند. استراس بعد از ثبت طراحی‌های خود در سال 1921، برای ساخت پل به دنبال قانع کردن مسئولین در همسایه‌های شمالی رفت.

در مه 1923 وقتی قانونگذاران ساخت پل گلدن گیت را تصویب کردند و منطقۀ هایوی کالیفرنیا را به برنامه‌ریزی برای ساخت، طراحی و تامین منابع مالی پل اختصاص دادند، روند پیشرفت پروژه شتاب گرفت. در ماه اوت 1925 بود که مردم مارین، سونوما، دل نورت و بخش‌هایی از ناپا و مندوکینو برای ملحق شدن به این منطقه موافقت کردند و خانه‌ها و کسب‌وکارهای خود را برای تامین منابع مالی ساخت پل به وثیقه گذاشتند.

نارنجی بین‌المللی

علیرغم وعده‌های اقتصادی که توسط حامیان ساخت پل داده شده بود، پروژه با مقاومت شدید بخشی از رهبران کسب‌وکار و مدنی مواجه گردید.

استدلال آن‌ها این بود که پل به صنعت کشتی‌رانی و زیبایی طبیعی بندر آسیب می‌زند و نمی‌تواند در مقابل زمین‌لرزه‌ای مانند زمین‌لرزۀ سانفرانسیسکو در سال 1906 مقاومت کند. این منازعه سال‌ها به طول انجامید و این افراد قصد داشتند روندِ تشکیل منطقۀ ساخت‌وساز پل را متوقف کنند.

درعین‌حال، طراحی مشهورِ پل توسط تیم بااستعداد استراس شکل گرفت. لئون اس. مویزف طرحی را ارائه داد که طراحی دوگانۀ ابتدایی پل را کنار زد. طراحی جدید سیستم معلقی بود که می‌توانست دو فوت تکان بخورد و در مقابل بادهای سنگین مقاومت کند.

ایروینگ اف. مورو طرح برج‌های دکو را خلق کرد و بعدها تصمیم گرفت که رنگ آن را «نارنجی بین‌المللی» بگذارد. انجام معادلات مهندسی پیچیده به عهدۀ چارلز الیس، طراح ساختار اصلی بود؛ اگرچه او قبل از شروع ساخت‌وساز پل اخراج شد و تا سال‌ها بعد در این زمینه اعتباری به او نسبت داده نشد.

پل گلدن گیت

آمادئو جیانینی

در نوامبر 1930، لایحه‌ای تصویب گردید که در آن مبلغ 35 میلیون دلار به صورت اوراق قرضه برای پروژۀ ساخت پل در نظر گرفته شد. بااین‌حال، پل و منطقۀ هایوی به دلیل مشکلات رکود بزرگ، برای پیدا کردن حامی مالی با دشواری مواجه شدند.

استراس با درماندگی از رئیس بانک آمریکا، آمادئو جیانینی درخواست کمک کرد که او با خرید 6 میلیون دلار اوراق قرضه در سال 1932 کمک شایانی به ساخت پل کرد.

ساخت‌وساز پل در 5 ژانویه 1933 با حفاری 3.25 میلیون فوت مربع خاک شروع شد تا لنگرگاه‌های 12 طبقۀ پل در آنجا بنا شوند. هر کسی که توانایی تحمل سختی‌های این کار را داشت در جمع کارگران ساخت پل قرار داده شد؛ ازجمله رانندگان تاکسی بازنشسته، کشاورزان و روحانیانی که به دنبال حقوقی ثابت بودند و به‌عنوان آهنگر و مخلوط‌کنندۀ سیمان استخدام شدند.

تلاش برای ساخت اولین پل بر فراز اقیانوس چالش بسیار بزرگی بود. زیرا در سمت سانفرانسیسکو، پایه‌ای به اندازۀ 1100 فوت بود و برای از بین بردن سنگ‌ها و خرده‌سنگ‌ها غواصان به عمق 90 فوتی اقیانوس رفتند.

این پایه در ماه اوت 1933 با برخورد کشتی در اثر طوفانی قدرتمند آسیب دید و روند ساخت‌وساز پل را 5 ماه به تاخیر انداخت.

پسرانِ جان ای. روبلینگ

وقتی برج‌های پل در ماه ژوئن 1935 کامل شدند، ساخت و پیاده‌سازی کابل‌های معلق پل به شرکتِ پسرانِ جان ای. روبلینگِ از نیوجرسی سپرده شد.

مهندسان روبلینگ که تجربۀ کار بر روی پل بروکلین را داشتند، تکنیکی را ابداع کردند که در آن سیم‌های فولادی هر کدام به‌طور نوار با قرقره به هم متصل شده و در طول پل بر روی چرخ‌های گردان کشیده شدند.

ازآنجایی‌که مهندسان بیش از 25 هزار سیم را داخل کابل‌های 7650 فوتی قرار دادند، کاری که یکسال به‌طول می‌انجامید تنها در شش ماه تمام شد.

پل گلدن گیت چقدر طول دارد؟

پل گلدن گیت معجزۀ مهندسی است و 2.7 کیلومتر طول و 27 متر پهنا دارد. برج‌های 227 متری پل آن را تا سال 1993 به مرتفع‌ترین پل جهان تبدیل کرده بودند.

پل گلدن گیت در مقابل زمین‌لرزه ۱۹۸۹ لوما پریتا مقاومت کرد و در طول 75 سال اول فعالیتش، تنها سه مرتبه به دلیل شرایط آب‌وهوایی بسته شد.

بسیاری باور دارند که گلدن گیت خوش‌عکس‌ترین پل جهان است و در سال 1994 توسط انجمن مهندسان راه و ساختمان آمریکا، به عنوان یکی از هفت عجایت مهندسی راه و ساختمان در ایالات متحده آمریکا شناخته شد.

تصاویر پل گلدن گیت

پل گلدن گیت پل گلدن گیت پل گلدن گیت

منبع: history.com

نوشته شده در ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ