بهترین رستوران های ایرانی تورنتو

حدوداً ۱۰۰ هزار ایرانی در کلان‌شهر تورنتو (Greater Toronto Area) زندگی می‌کنند و به همین دلیل رستوران‌های ایرانی فراوانی در شهر تورنتو فعالیت دارند. در این مطلب به معرفی بهترین رستوران های ایرانی تورنتو و سبک‌وسیاق غذای آن‌ها می‌پردازیم.

رستوران های ایرانی تورنتو

بهترین رستوران های ایرانی تورنتو

رستوران انار – The Pomegranate

رستوران انار بدون شک از بهترین رستوران های ایرانی تورنتو می‌باشد. وارد شدن به این رستوران همیشه کاری خوشایند بوده و چشم‌هایتان را نوازش می‌دهد. دکوراسیون این رستوران بسیار جذاب می‌باشد و با کاشی‌های دست‌سازِ مرتبط با هنر و شعر ایرانی فضایی خاص را به وجود آورده است. غذای این رستوران هم به اندازۀ دکوراسیونش جذاب بوده و طیف وسیعی از غذاهای لذیذ حاوی مرغ و گوشت گوسفند تا غذاهای گیاهی حاوی بادنجان یا قارچ را شامل می‌شود. این رستوران محبوب تنها ۴۰ صندلی دارد و برای تجربۀ غذای آن بهتر است از روز قبل میزتان را رزرو کنید.

تلفن: ۰۰۱۴۱۶۹۲۱۷۵۵۷

رستوران بانو – Banu

این رستوران در نزدیکی پارک ترینیتی بل‌وودز (Trinity Bellwoods Park) قرار دارد و مطمئناً از بهترین رستوران های ایرانی تورنتو محسوب می‌شود. کباب‌های رستوران بانو این حس را به شما می‌دهند که در تهران در حال غذا خوردن هستید. اگر به دنبال غذایی می‌گردید که تلفیقی از غذاهای شرقی و غربی باشد، می‌توانید برگر بانو با پنیر تهیه‌شده از شیر گوسفند را امتحان کنید.

تلفن: ۰۰۱۴۱۶۷۷۷۲۲۶۸

رستوران شمال – North

این رستوران در خیابان Steeles در نزدیکی خیابان Yonge قرار دارد و از بهترین رستوران های ایرانی تورنتو محسوب می‌شود. رستوران شمال درواقع بخشی از تهرانتو (Tehranto) است؛ منطقه‌ای در شمال شهر تورنتو که بسیاری از فروشگاه‌ها و رستوران‌های ایرانی در آنجا واقع شده‌اند. کباب ترش که از گوشت گوساله تهیه می‌شود و با سس انار سرو می‌گردد یکی از محبوب‌ترین غذاهای این رستوران است. اگر عاشق بادنجان هستید، حتما کباب بادنجان رستوران شمال را امتحان کنید.

تلفن: ۰۰۱۹۰۵۸۸۱۷۷۰۴

رستوران شهرزاد – Sheherzade

بهترین غذای خیابانی ایرانی را می‌توانید در رستوران شهرزاد میل کنید. حتماً کباب‌های شهرزاد را امتحان کنید تا خاطراتی که از ایران دارید برایتان زنده شوند. اگر به سس انار شیرین علاقه دارید، جوجه کباب یا کباب برگ شهرزاد را میل کنید. کباب برگ این رستوران با کره زعفرانی سرو می‌شود که دهان هر انسانی را آب می‌اندازد. همچنین تمام کباب‌های رستوران شهرزاد با برنج ایرانی، سالاد و گوجه کبابی سرو می‌شوند.

تلفن: ۰۰۱۴۱۶۹۲۹۹۲۲۲

رستوران های ایرانی تورنتو

تخت طاووس – Takhte Tavoos

رستوران تخت طاووس بر روی محبوب‌ترین وعدۀ غذایی در تورنتو یعنی «برانچ» یا چاشت تمرکز دارد (آمیخته‌ای از صبحانه و ناهار). ساعات کاری این رستوران بین ۱۰ صبح تا ۳ بعدازظهر است و غذاهای جالب و جذابی را سرو می‌کند. اگر می‌خواهید هنگام صبح یک غذای گرم و لذیذ میل کنید، حلیم تخت طاووس بهترین انتخاب است که از گوشت بره، کره، شکر و ادویه‌جات گوناگون تهیه می‌شود. اگر به دنبال بهترین رستوران های ایرانی تورنتو هستید حتما به رستوران تخت طاووس سر بزنید.

تلفن: ۰۰۱۶۴۷۳۵۲۷۳۲۲

رستوران زعفران – Zaffron

رستوران زعفران در انتهای خیابان Yonge، بین خیابان‌های Finch و Steeles قرار دارد و با تلفیقی از غذاهای ایتالیایی و ایرانی از مشتریان خود پذیرایی می‌کند. حتماً پیتزای تنوری این رستوران را امتحان کنید که حاوی پنیر گوسفند و بادنجان است. البته اگر اهل خورش‌های ایرانی هستید، به سراغ خورش قیمه بروید که فوق‌العاده لذیذ می‌باشد. باقالی‌پلوی این رستوران که با گوشت بره تهیه می‌شود نیز طرفداران زیادی دارد.

تلفن: ۰۰۱۴۱۶۲۲۳۷۰۷۰

رستوران گیلانه – Gilaneh

این رستوران در مرکز شهر بین Don Mills و York Mills قرار دارد و به رستوران شمال شبیه است. اگرچه دکوراسیون رستوران به‌شکلی نیست که سریعاً شما را به یاد ایران بیندازد، اما با خوردن غذاهای آن صد در صد خاطرات ایران در ذهن‌تان زنده می‌شوند. این رستوران تمام غذاهای ایرانی را سرو می‌کند و گزینه‌هایی نه‌چندان ایرانی نظیر سالاد سزار و سیب‌زمینی سرخ‌شده را نیز در منوی خود جای داده است. اگر چندان به خوردن برنج علاقه ندارید، می‌توانید از کارکنان رستوران درخواست کنید که برنج را با گزینه‌های دیگر مانند سالاد، سیب‌زمینی یا سبزیجات جایگزین کنند. اگر به کارائوکه (آوازخوانی با دستگاه) علاقه دارید، حتماً آخرهفته‌ها به رستوران گیلانه سر بزنید.

تلفن: ۰۰۱۴۱۶۳۹۰۹۹۹۹

نظر شما دربارۀ این فهرست از بهترین رستوران های ایرانی تورنتو چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: toronto.com

نوشته شده در ۱۶ مهر ۱۳۹۸ توسط سیروگشت با موضوع معرفی رستوران ها
تبلیغات چپ