مکان های دیدنی مسکو

مسکو (به انگلیسی Moscow) پرجمعیت ترین شهر روسیه و همچنین پایتخت این کشور می باشد. این شهر پر اهمیت سالانه تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می کند و میزبان بسیاری از فستیوال ها و برنامه های گوناگون می باشد. این شهر دارای معماری زیبا و خاصی است که نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند. برای آشنایی با این شهر و مکان های دیدنی مسکو با ما همراه باشید.

میدان سرخ مسکو

میدان سرخ مسکو را می توان به عنوان مرکزیت مسکو دانست و اصلی ترین میدان شهر لقب داد. از میدان سرخ مسکو می توانید به راحتی به کل شهر دسترسی داشته باشید. این میدان زیبا وقایع تاریخی بسیاری را شاهد بوده است. اگر به روسیه می کنید و به دنبال جاهای دیدنی مسکو می گردید، حتما بازدید از این میدان را در برنامه خود قرار دهید.

میدان سرخ مسکو

کاخ کرملین روسیه

کاخ کرملین نیز در مرکز مسکو واقع شده است. کرملین یک مجموعه از کاخ ها و کلیساها بوده که توسط دیوار محصور شده اند. کاخ بزرگ کرملین بزرگترین بنای احداث شده در این مجموعه محسوب می شود که حداقل هفتصد اتاق دارد. احداث کرملین به قرن نوزده میلادی برمی گردد. در این مجموعه عکاسی ممنوع بوده، همچنین ۵شنبه ها تعطیل می باشد.

کلیسای سنت باسیل

به جرات می توان گفت معروفترین بنای روسیه کلیسای سنت باسیل است. کلیسایی با گنبدهای رنگی که نمایی زیبا را در مسکو ایجاد می کند. کلیسای سنت باسیل در میدان سرخ واقع شده است و زمان احداث آن به قرن ۱۶ میلادی و به دلیل بزرگداشت پیروزی شوروی در جنگ مقابل لهستانی ها ساخته شده است.

کلیسای سنت باسیل

سنت باسیل شاهکار هنر ارتودوکس بحساب می آید و سمبل شهر مسکو شناخته شده است.

موزه ترتیاکوف

موزه ترتیاکوف مسکو را می توان یک گالری از تاریخ هنر در روسیه دانست. موزه ترتیاکوف به دست پاول میخایلوویچ ترتیاکوف، بازرگان روسی ساخته شده است. این کلکسیون هنری زیبا طی سالهای متمادی تهیه شده است. این موزه شگفت انگیز در خانه ای که خانواده ترتیاکوف در سال ۱۸۵۱ خریداری کرده بودند قرار دارد.

موزه ترتیاکوف مسکو

کیلومتر صفر روسیه

شاید ندانید ولی اکثر کشورها یا شهرها دارای کیلومتر صفر هستند. کیلومتر صفر نقطه ای است که فاصله دیگر کشورها را با آن می سنجند. کیلومتر صفر روسیه یک شکل برنزی شکل است که در شهر مسکو و در نزدیکی میدان سرخ قرار گرفته است.

مردم محلی مسکو رسمی دارند که جدیدا گردشگران نیز آن را اجرا می کنند. آن ها به کنار کیلومتر صفر آمده، آرزویی می کنند و سکه ای را از کنار شانه پرتاب می کنند. آن ها معتقدند اگر سکه پرتاب شده بر روی دایره برنزی وسط بیفتد به آرزوی خود می رسند.

کیلومتر صفر روسیه

مترو مسکو

مترو مسکو خود به تنهایی یکی از مکان های دیدنی مسکو محسوب می شود. مترویی که در سال ۱۹۳۰ تاسیس و شروع به کار کرد. در طراحی هر کدام از ایستگاه های مترو مسکو شاهد یک گالری زیبا هستید و در آن از سنگ های مرمر، مجسمه های بی نظیر، سنگ های کف بیشمار، شیشه های رنگی به همراه نقش های برجسته استفاده شده است.

مترو مسکو

نوشته شده در ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ