جاهای دیدنی ونیز ایتالیا | جاذبه‌های گردشگری ونیز

ازآنجایی‌که ونیز مملو از جاذبه‌های گردشگری است، بازدید از تمام آن‌ها کار دشواری بوده و به برنامه‌ریزی دقیق نیاز دارد. در این مطلب به معرفی بهترین جاهای دیدنی ونیز ایتالیا می‌پردازیم که بازدید از آن‌ها به هر مسافری پیشنهاد می‌شود.

ونیز به شش منطقه تقسیم شده است؛ محله‌هایی که هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. سان مارکو منطقۀ مرکزی شهر بوده و در نزدیکی کانال بزرگ ونیز قرار دارد.

جاهای دیدنی ونیز

جاهای دیدنی ونیز

کلیسای جامع سنت مارک

این کلیسا مطمئناً مشهورترین کلیسای شهر ونیز است و در جهان نیز بسیار شناخته‌شده می‌باشد. کلیسای سنت مارک با گنجینه‌های هنری بیزانس آراسته شده و از نظر بسیاری از مردم یکی از بهترین جاهای دیدنی ونیز به حساب می‌آید. در بخش داخلی کلیسا دیوارها و گنبدها با موزاییک طلا پوشیده شده‌اند که این پوشش طلایی 4240 مترمربع را شامل می‌شود. محراب طلایی و خارق‌العادۀ کلیسا با نام Pala d’Oro یکی از زیباترین محراب‌ها در سراسر اروپا می‌باشد که ساخت آن در سده دوازدهم شروع شد و قرن‌ها بعد با نزدیک به 2000 الماس و سنگ ارزشمند آراسته گردیده است.

میدان سن مارکو

سن مارکو بزرگ‌ترین میدان شهر ونیز است و معماری خاص در هر سه سمت آن باعث شده تا توجه زیادی را به خود جلب کند. علاوه بر معماری فوق‌العاده، میدان سن مارکو محبوب‌ترین محل گردهم‌آیی مردم شهر بوده که در آنجا به گفت‌وگو، نوشیدن قهوه، دیدار با یکدیگر و… مشغول می‌شوند. این میدان از هر سه سمت توسط فروشگاه‌ها، کافه‌ها و پاساژها احاطه شده است و مسافران می‌توانند برای استراحت، خرید و خوردن غذاهای ایتالیایی به آن‌ها مراجعه کنند.

قصر دوک و پل افسوس

اگر در ونیز اقامت دارید، حتما از این قصر خارق‌العاده دیدن کنید. معماری و اندازۀ این کاخ بسیار قابل‌توجه است و ارزش بازدید را دارد. یکی از تالارهای این قصر Sala del Collegio نام دارد که به‌عنوان زیباترین تالار قصر شناخته می‌شود. مطمئناً با ورود به این کاخ و بازدید از تالارهایش از زیبایی آن به شگفتی خواهید آمد. نقاشی Paradise (بهشت) که بزرگ‌ترین نقاشی رنگ روغن جهان به حساب می‌آید نیز در همین قصر قرار دارد.

پل افسوس در نزدیکی این قصر واقع شده اما بازدید از آن به تورهای خصوصی محدود می‌شود و تورهای عمومی از این پل بازدید نمی‌کنند. زندان Prigioni نیز در همین منطقه قرار دارد که جاکومو کازانووا، نویسندۀ ایتالیایی قرن هجدهم، از آن به‌طور معجزه‌آسایی فرار کرد و به کشور فرانسه پناهنده شد.

جاهای دیدنی ونیز

کانال بزرگ ونیز

این کانال از مرکز ونیز می‌گذرد و در واقع بلوار اصلی شهر به حساب می‌آید و پل ریالتو، میدان سنت مارک و نقطۀ تقاطع ایستگاه راه آهن و پل اصلی شهر را به هم متصل می‌سازد. این کانال با 3.8 کیلومتر طول تنها 3 پل دارد، اما قایق‌های مسافربری به‌طور مداوم در آن رفت‌وآمد دارند و مسافران را جابه‌جا می‌کنند.

پل ریالتو و منطقۀ سان پولو

پل ریالتو زمانی تنها پل کانال بزرگ ونیز بود. این پل در سال 1588 میلادی و حدوداً 150 سال بعد از فرو ریختن پل چوبی در این ناحیه ساخته شده است. پل ریالتو دو لاین خیابان داشته و همچنین در دو طرف آن فروشگاه‌هایی وجود دارند. این پل یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی ونیز بوده و بسیاری از گردشگران برای گرفتن عکس‌های زیبا به آن مراجعه می‌کنند.

منطقۀ سان پولو در نزدیکی این پل قرار دارد. یکی از جاذبه‌های این منطقه کلیسای San Bartolomeo می‌باشد که بازدید از آن را به علاقه‌مندان به معماری ایتالیایی و اماکن تاریخی پیشنهاد می‌کنیم.

ساختمان Scuola Grande di San Rocco

این ساختمان مرمر سفیدرنگ بین سال‌های 1515 و 1560 میلادی برای فعالیت یک انجمن خیریه ساخته شد. بعد از اتمام ساخت، تینتورتو، نقاش بزرگ قرن شانزدهم، مسابقۀ نقاشی سقف ساختمان را برنده شد و داوران او را برای نقاشی ساختمان انتخاب کردند. او بعدها دیوارها و سقف‌های ساختمان را با مجموعه‌ای کامل از نقاشی‌های خود تزئین کرد. این مجموعه از نقاشی‌ها به‌عنوان شاهکار هنری تینتورتو محسوب می‌شود. نورپردازی این ساختمان خوب نیست و نقاشی‌ها هم به‌خودی‌خود تیره و تاریک هستند. بااین‌وجود، همچنان می‌توان از شاهکار هنری این نقاش دیدن کرد و آن را مورد ستایش قرار داد.

جاهای دیدنی ونیز

ساختمان  Ca’ d’Oro

این ساختمان به حدی زیبا و خارق‌العاده است که کسی باورش نمی‌شود با سنگ ساخته شده باشد. پوشش اولیۀ این ساختمان آمیخته‌ای از رنگ و طلا بوده و در زمان ساختش توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده بود. از نظر بسیاری از مردم و معماران، ساختمان Ca’ d’Oro بهترین نمونه از سبک معماری گوتیک ونیزی می‌باشد. فضای داخلی ساختمان نیز قابل ستایش است، چراکه امروزه درواقع به موزه‌ای هنری تبدیل شده و آثار هنری ارزشمند و مهمی را به نمایش گذاشته است.

منبع: planetware.com

نوشته شده در ۲۶ مهر ۱۳۹۸ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ