برترین مراکز خرید استانبول

سفر به ترکیه به خصوص در میان ایرانیان طرفداران بسیاری دارد. استانبول که از شهرهای پرجمعیت ترکیه است، در واقع پایتخت فرهنگ و هنر ترکیه ای می باشد. استانبول تنها شهر در جهان است که بخشی از آن در قاره ی آسیا و بخش دیگر آن در قاره ی اروپا قرار گرفته است. در این مطلب می خواهیم به معرفی بهترین مراکز خرید استانبول بپردازیم. با سیر و گشت همراه شوید.

مراکز خرید استانبول

بهترین مراکز خرید استانبول

مرکز خرید گالریا آتاکوی – Galleria Atakoy

مرکز خرید گالریا آتاکوی را می توان اولین محل خرید امروزی یا مدرن در ترکیه دانست. این مرکز در سال ۱۹۸۸ درهای خود را برای عموم باز کرد و از آن به بعد همه روزه هزاران نفر از آن بازدید کرده اند. این مرکز واقعا در میان ساکنان استانبول محبوب است و در سال ۱۹۸۹ جایزه های معتبر مانند “بهترین طراحی معماری”، “بهترین پروژه تفصیلی” و “بهترین فروشگاه” را دریافت کرده است. علاوه بر خرید در گالریا آتاکوی، شما می توانید فیلم های زیبایی را در مجتمع سینمایی آن تماشا کنید. ده ها مغازه، رستوران و کافی نت، ظرفیت پارکینگ ۱۲۰۰ خودرو، دسترسی به مترو.

ساعت کاری: هر روز هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ شب

آدرس: Galleria Alışveriş Merkezi, Kennedy Cd., Turkey

مرکز خرید گالریا آتاکوی

مرکز خرید جواهر استانبول – Istanbul Cevahir

مرکز خرید جواهر استانبول را می توان از نظر وسعت دومین در اروپا و هشتمین مرکز خرید بزرگ دنیا نامید. جواهر استانبول دارای بیش از ۳۴۰ مرکز خرید و پارکینگی به ظرفیت ۲۵۰۰ خودرو می باشد. این مرکز خرید بسیار بزرگ دارای انواع رستوران ها و کافی شاپ ها و همچنین شهربازی برای کودکان می باشد.

ساعت کاری: هر روز هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ شب

آدرس: ۱۹ Mayıs Mahallesi, Büyükdere Cd. No:22, 34360 Şişli/İstanbul, Turkey

مرکز خرید جواهر استانبول

مرکز خرید پروفیلو – Profilo AVM

مرکز خرید پروفیلو در منطقه ای قرار گرفته است که مرکز خرید جواهر نیز آنجا می باشد. این مرکز از نظر وسعت قابل رقابت با سایر مراکز خرید نمی باشد. این مرکز شامل یک محل برگزاری تئاتر، چندین فروشگاه، یک فروشگاه بسیار بزرگ و یک محل فروش قهوه می باشد. پیشنهاد می کنیم حتما یکی از رستوران های این مجموعه را نیز امتحان کنید.

ساعت کاری: هر روز هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ شب

آدرس: Gülbahar Mahallesi, Beşinci Yıl Sk. 15 A, 34394 Şişli/İstanbul, Turkey

مرکز خرید پروفیلو

مرکز خرید کانیون – Kanyon

مرکز خرید کانیون  پیشگام بازارهای تجاری در فضای باز است و توجه خود را به فضای منحصر به فرد و مارک های لوکس جلب می کند و همچنین توسط مترو به راحتی قابل دسترسی است. علاوه بر سالن تئاتر و مجموعه پخش فیلم، کنسرت و جشنواره نیز در مرکز خرید کانیون برگزار می شود. بنابراین، از نظر سرگرمی برای بازدیدکنندگان خود چیزی کم نگذاشته است.

غذاهای ترکی و بین المللی مرکز خرید کانیون هم بسیار شهرت دارد.

ساعت کاری: هر روز هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ شب

آدرس: Esentepe Mahallesi, Büyükdere Cd. No:185, 34394 Şişli/İstanbul, Turkey

مرکز خرید کانیون

مرکز خرید ایستینیه پارک – İstinyePark

مرکز خرید ایستینیه پارک  در سال ۲۰۰۷ افتتاح شد. این مرکز میزبان ۸۰ فروشگاه مختلف، مناطق بیرونی و داخلی بسیار جذاب است. ایستینیه پارک اولین انتخاب بسیاری از شرکت های خارجی است که تصمیم می گیرند وارد بازار ترکیه شوند.

علاوه بر این شرکت ها، بسیاری از رستوران های موفق بین المللی را می توانید در ایستینیه پارک استانبول بیابید. سقف های شیشه ای  و فضای سبز بیرونی ایستینیه پارک نمای  بسیار خوبی را برای بازدیدکنندگان آن ارائه می دهند.

ساعت کاری: هر روز هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ شب

آدرس: Pınar Mahallesi, Katar Cd No:73, 34460 Sarıyer/İstanbul, Turkey

مرکز خرید ایستینیه پارک

مرکز خرید استانبول مال – Mall of Istanbul

استانبول مال برنده جایزه معتبر بهترین مرکز خرید اروپا است و به دلایل بسیاری برای دریافت این جایزه دارد. استانبول مال شامل دفاتر، محل اقامت و هتل است و در یکی از محبوب ترین نقاط استانبول واقع شده است. استانبول مال با ظاهری متفاوت و امروزی با ظاهری لوکس میزبان برندهای مطرح جهانی است. این مرکز ۳۵۰ فروشگاه برای خرید دارد. از برندهای معروف در استانبول مال را می توان به ویکتوریا سیکرت، میس سلفریج، ال سی واکیکی، دکالتون و … اشاره کرد.

بزرگترین شهربازی سرپوشیده اروپا، بزرگترین سینمای ترکیه و موارد بسیار دیگه را می توانید در استانبول مال پیدا کنید.

ساعت کاری: هر روز هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ شب

آدرس: Ziya Gökalp Mahallesi, Süleyman Demirel Blv No:7, 34306 İkitelli Osb/Başakşehir/İstanbul, Turkey

مرکز خرید استانبول مال

منبع: istanbulclues.com

نوشته شده در ۵ تیر ۱۳۹۵ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ