تصاویری از قدیمی ترین کوه های یخی جهان

توده های جدا شده از یخچال های طبیعی و یا زمین های یخ زده که در اقیانوس ها و دریاها برای قرن ها شناور هستند، کوه های یخی به طور حتم از شاهکارهای کم نظیر طبیعت محسوب می‌شوند.

کوه های یخی

سالانه صدها هزار توده‌ی یخی در قطب شمال و جنوب کره‌ی زمین از زمین های یخ زده جدا شده و درون آب می‌افتند و شناور می‌شوند. هنگام مشاهده‌ی تصاویر این کوه های یخی این نکته را فراموش نکنید که تنها ۱۰ درصد از حجم آنها از سطح آب بیرون بوده و قابل مشاهده است و ۹۰ درصد دیگر در زیر آب قرار دارد.

همین حالا که این مطلب را مطالعه می‌کنید، این کوه های یخی در اقیانوس ها شناور بوده و برخی از آنها عمری ۳۰ هزار ساله دارند.

کوه های یخی

متخصص یخچال شناسی ، رابرت گیلمور می‌گوید : « کوه های یخی بسیار آهسته آب می‌شوند و همینطور بسیار آهسته حرکت می‌کنند. در اغلب موارد سرعت این توده ها ۳٫۷ کیلومتر بر ساعت میباشد. »

این متخصص یخچال شناسی در ادامه با توجه به انواع کوه های یخی افزود : « کوه های یخی در اشکال متفاوت و متنوعی در طبیعت دیده می‌شوند. برخی از آنها رنگی تاریکتر دارند که دلیل آن میتواند مربوط به رخنه کردن آب های بسیار سرد به درون شکاف های این توده ها و در نهایت یخ زدنشان باشد. کوه هایی که رنگی آبی دارند معمولا قدیمی‌ترین توده ها هستند و اندازه‌ی کوچکتری دارند. »

کوه های یخی

تصاویری که در ادامه برای شما جمع آوری کرده ایم مربوط به کشورهای ایسلند ، گرینلند و مناطق جنوبگان (Antarctica ) قطب جنوب می‌باشد. اگر روزی رسید که ندانستید با پول‌های اضافه‌ی خود چکار کنید، پیشنهاد ما سفر به این مناطق و داشتن تجربه ای بینظیر در کنار این توده های یخی است.

کوه های یخی

کوه های یخی

کوه های یخی

نوشته شده در ۱ شهریور ۱۳۹۵ توسط سیروگشت با موضوع اخبار
تبلیغات چپ