زیباترین دریاچه های سوئیس

سوئیس کشوری است که میتوان آن را با دریاچه های کوچک و بزرگی که در آن قرار دارند شناخت. توصیف دریاچه های سوئیس با ویژگی هایی که دارند از زبان انسان قاصر است . از شفافیت آبها و کریستالی بودن دریاچه های سوئیس ، منظره های اطراف و ….از  زیبایی های آنها محسوب می شوند. علاوه بر این زیبایی ها افراد روستایی که در اطراف این دریاچه ها نیز زندگی می کنند برای گردشگران جالب می باشد. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید تا مورد  ۱۰ مورد از دریاچه های سوئیس را به شما معرفی کنیم.

 

 

Bachalpsee .1

دریاچه Bachalpsee که با نام Bachse نیز شناخته شده است، از زیباترین دریاچه های سوئیس بوده و  در بالای شهر گریندلوالد واقع شده است. برای رسیدن به این دریاچه زیبا نیاز است تا قسمتی از مسیر را به بالای تپه ها رفت تا به این دریاچه کوچک و زیبا رسید. این مسیر که یک ساعت و نیم طول می کشد مسیری دلپذیر و چشم نواز خواهد بود چرا که تماشای کوههای یخ اطراف ، کوهها و تپه های سرسبز ، بالا رفتن از این مسیر را لذتبخش می کند.

دیاچه های سوئیس

 

۲٫ Blausee
این دریاچه زیبا در نزدیکی رودخانه کاندر (Kander) قرار گرفته است و توسط چشمه های زیرزمینی تغذیه می شود. نام Blausee بخاطر رنگ آبی دریاچه روی آن گذاشته شده است. این دریاچه خوش منظره در میان یک جنگل سرسبز و بکر در میان پارک طبیعی Blausee قرار گرفته است. دریاچه آبی قرنها مقصدی مشهور و محبوب برای علاقه مندان به آرامش و صلح بوده است.

دیاچه های سوئیس

 

۳٫دریاچه زوریخ ( Zurich)
دریاچه زوریخ ، که قسمت شمالی آن به بزرگترین شهر سوییس می رسد ، یکی از در دسترس ترین دریاچه های این کشور است. قایق سواری یکی از محبوب ترین تفریحات به روی دریاچه زوریخ است.

دیاچه های سوئیس

۴٫ Walensee
دریاچه والن یکی از دریاچه های وسیع سوییس است که در منطقه ای که با نام “Heidiland” شناخته شده است قرار دارد. اطراف این دریاچه روستاها ، شهرهک ها و ریزورت های اسکی قرار گرفته اند که هر یک از آنها چشم اندازی بی نظیر از دریاچه را به نمایش می گذارند. دریاچه والن مکانی مناسب برای فعالیت هایی نظیر قایق سواری ، اسکی روی آب یا پیاده روی است.

دیاچه های سوئیس

۵٫ Oeschinensee
این دریاچه یکی از مرتفع ترین دریاچه ها است که در بالای روستای Kandersteg قرار گرفته است و در تمام فصول سال بازدیدکننده دارد. فصل تابستان و زمستان هر یک تجربه ای متفاوت برای گردشگرانی که برای دیدن این دریاچه به میان کوههای آلپ می روند خواهد بود. در زمانی که هوا گرم است ، دریاچه مناسب برای تفریحاتی نظیر موج سواری و قایق سواری است . در فصل های سردتر ، بخصوص زمستان و ماههای دسامبر تا می ، آب این دریاچه یخ میزند اما دریاچه همچنان بازدیدکنندگان خود را دارد.

دیاچه های سوئیس

۶٫دریاچه برینز (Lake Brienz )
دریاچه برینز یکی از زیباترین دریاچه ها در سوییس است . آبهای شفاف و لاجوردی این دریاچه در کنار کوههای بلند ، منظره ای بی نظیر را ایجاد می کنند. قایق سواری در این دریاچه تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود.

دیاچه های سوئیس

۷٫دریاچه لوگانو ( Lake Lugano )
دریاچه لوگانو مرز بین سوییس و ایتالیا قرار دارد ، این دریاچه تجربه ای متفاوت برای گردشگران بهمراه خواهد داشت. از هر گوشه این دریاچه که به آن بنگرید منظره ای متفاوت و در عین حال تماشایی خواهید دید. شهرهایی که اطراف این دریاچه واقع شده اند منظره ای چند فرهنگی را ایجاد کرده اند.

دیاچه های سوئیس

۸٫دریاچه تون (Lake Thun )
دریاچه تون توسط فضای کوچکی از دریاچه برینز جدا شده است ، اطراف این دریاچه نیز جاذبه های دیدنی متعددی وجود دارد از جمله کلیسای قرون وسطی و قلعه های قدیمی و همچنین جاذبه های طبیعی. در شمال شرق دریاچه قلعه مربوط به قرن سیزدهم را خواهید دید و در سمت دیگر آن Spiez و قلعه و کلیسای آن دیده می شود.

دیاچه های سوئیس

۹٫دریاچه ژنو ( Geneva Lake )
دریاچه ژنو ، بزرگترین دریاچه سوییس است که با فرانسه هم مرز است. این دریاچه که در ناحیه شمالی آلپ قرار گرفته است منطقه ای محبوب برای تعطیلات افراد ثروتمند و مشهور است. فروشگاه های لوکس و خیابان های سنگ فرش ، قایق سواری که اکثرا با قایق های خصوصی انجام می گیرد از مشخصات فضای اطراف این دریاچه است.

دیاچه های سوئیس

۱۰٫دریاچه لوسرن ( Lake Lucerne )

چهارمین دریاچه بزرگ در سوییس ، دریاچه لوسرن ، با اینکه توسط کوههای آلپ احاطه شده است اما معمولا آب و هوایی معتدل دارد. گاهی اوقات این دریاچه در مه غرق می شود که در این صورت تردد در این دریاچه ممکن نیست. با این حال دریاچه لوسرن یکی از مشهورترین مقاصد گردشگری در سوییس است. اطراف آن هتل ها و ریزورت های متعددی وجود دارد. مناظر جذاب و دیدنی اطراف این دریاچه آن را بسیار محبوب کرده است علاوه بر اینها تفریحاتی نظیر دوچرخه سواری از جمله فعالیت های پرطرفدار در اطراف دریاچه لوسرن به شمار می رود.

دیاچه های سوئیس

نوشته شده در ۲۹ تیر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع اخبار گردشگری
تبلیغات چپ