پربازدیدترین جاذبه های ایرلند

زیبایی های نفس گیر، منظره های زیبا و منتوع و بناهای فرهنگی تاریخی همه و همه از ویژگی های کشوری رویایی به نام ایرلند است. این جزیره ی زمردی هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود جذب می کند تا همه را با جاذبه های خود خیره کند. با اینکه ایرلند نسبتا کوچک است اما دارای شهرهای شلوغ و همچنین راه ها و مسیر های متعدد است. شما در ایرلند میتوانید احساس در خانه بودن را درک کنید. چه شما به بازدید آثار سلتیک در موزه بروید و چه به تماشای مناظر وصف نشدی آن بپردازید ،این کشور تاثیر خود را روی شما می گذارد. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید تا شما را با این بهترین جاذبه های ایرلند آشنا کنیم.

گالوی Galway

بزرگترین شهر غرب ایرلند، گالوی است که آن را به خاطر گالری های هنری و مغازه هایش می شناسند که بیشتر آنها در امتداد مسیرهای پر پیچ و خم و خیابان های سنگفرش محله های زیبای قرون وسطایی واقع شده اند. گالوی دارای چندین محل اجرای زنده موسیقی است و به همین دلیل به عنوان مرکز اصلی موسیقی سنتی ایرلندی شناخته می شود. شهر بندری نیز یکی از معدود نقاط باقیمانده در ایرلند است که زبان ایرلندی همچنان در خیابان های آن صحبت می شود. گالوی مملو از تفریح، تاریخ و فرهنگ بوده و مقصدی ایده آل برای هر مسافری که به دنبال تجربه ای حقیقتا ایرلندی است به شمار می رود.

 جاذبه های ایرلند

جزایر آران Aran Islands

جزایر آران به نام های Inishmore، Inishmaan و Inisheer قرن ها بازدیدکنندگان را به خود جلب کرده اند. این جزایر از خشکی های اصلی مجزا واقع شده اند و به بازدیدکنندگان اجازه می دهند که نگاهی اجمالی به گذشته ی غنی این کشور داشته باشند. روی جزیره ی Inishmore که بزرگترین در این مجموعه ی سه تایی به شمار می رود تنها امکان حضور ۱۰۰ خودرو وجود دارد. درشکه هایی که اسب ها آنها را به حرکت در می آورند، بازدیدکنندگان را از کلبه های استون فارم به سمت صخره های آهکی می برند تا از بلندای این صخره ها بتوانند از مناظر اطراف لذت ببرند. در Inishmore یک قلعه ی سنگی ۲۰۰۰ ساله وجود دارد که بالای یک صخره به ارتفاع ۹۰ متری قرار گرفته و گشت و گذار در آن در نوع خود ارزشمند خواهد بود.

جاذبه های ایرلند

شبه جزیره دینگل Dingle

شبه جزیره ی دینگل در غربی ترین قسمت ایرلند قرار گرفته که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد علاوه بر تجربه کردن یک مقصد نسبتا دور، از امکانات یک شهر نزدیک نیز بهره مند شوند. مناظر این منطقه با بقایای سکونتگاه های عصر برنز، نشانه های ماقبل تاریخ و بیش از ۵۰۰ کلبه ی رهبانی سنگی پوشیده شده است. راهبان این منطقه در کلبه هایی که با نام کندو زنبور عسل شناخته می شدند، آموزش را در اعصار تاریک زنده نگه داشتند. موج سواری از جمله فعالیت های محبوب در سواحل این شبه جزیره است. این شبه جزیره با رستوران ها و اقامتگاه های خوب، تفریح و استراحت را در کنار هم به شما هدیه می دهد.

جاذبه های ایرلند

Glendalough

تنها چند کیلومتر به سمت جنوب دوبلین، Glendalough قرار گرفته، صومعه ای که به دست سنت کوین در قرن ششم پایه گذاری شده است، فردی که به صورتی پررنگ در افسانه های سنتی ایرلندی از او سخن رفته است. این صومعه زمانی یک مقصد زیارتی مهم در ایرلند بوده و امروز نیز همچنان بازدیدکنندگان را از سراسر دنیا به خود جلب می کند. این صومعه نزدیک دو دریاچه و در یک دره ی باریک احاطه شده با جنگل قرار گرفته و بازدیدکنندگان را به دلیل زیبایی شگفت انگیز و تاریخ غنی به خود جلب می کند. بزرگترین سازه ی این صومعه یک کلیسای جامع ناتمام قرن نهمی است. اما آنچه بیشتر بازدیدکنندگان را به خود جذب می کند، برج گردان می باشد که در آن نردبانی وجود دارد. این برج ۳۰ متری در زمان حمله ی وایکینگ ها به عنوان آخرین پناهگاه مورد استفاده بوده است.

جاذبه های ایرلندجاذبه های ایرلند

دوبلین

پایتخت ایرلند دوبلین است که بیش از یک سوم جمعیت این کشور در آن ساکن هستند. برخلاف سایر شهرهای بزرگ اروپایی، در دوبلین حال و هوایی خودمانی جریان دارد که احساس بودن در یک شهر کوچک را به شما تداعی می کند. در این شهر تعداد زیادی جاذبه های فرهنگی وجود دارند اما در عین حال گشت و گذارهای بدون برنامه در شهر هم می تواند به همین اندازه جالب و شگفت انگیز باشد. بازدید از Book of Kells در کتابخانه ی کالج ترینیتی برای دوستداران هنر و ادبیات ضروری است. از کلیساهای تاریخی مانند کلیسای مسیح و سنت پاتریک تا کافه های متنوع، دوبلین شهری است که شما را به خود می خواند.

جاذبه های ایرلندجاذبه های ایرلند

Giant’s Causeway

این جاذبه در حقیقت تشکیلات سنگی طبیعی است که پایین صخره های شیبدار در خط ساحلی شمال شرقی ایرلند قرار گرفته اند و اینگونه به نظر می رسد که غول ها آن را درست کرده باشند. تشکیلات سنگی ایجاد شده مانند کندوی زنبور عسل بوده و از تعدادی بیش از ۳۷ هزار ستون بازالتی ۶ ضلعی تشکیل شده اند که شکل آنها از نظر هندسی آنقدر منتظم و عالی است که در نگاه اول نمی توان تشکیل آنها را به طبیعت مرتبط دانست. در حقیقت ۶۰ میلیون سال حرکت تکتونیکی صفحات، جریان مواد مذاب و فرسایش باعث تشکیل این جاذبه ی طبیعی خارق العاده شده است. مسیرهای بالای صخره، مناظر شگفت انگیزی را به این جاذبه ارائه می دهند؛ ضمن اینکه همین ستون ها به صورت پله پله شما را به سطح دریا نیز می رسانند. یک مرکز گردشگری نیز در همان نزدیکی قرار گرفته که تورهای پیاده روی و سفرهایی با ون را به دوستدارن آن ارائه می دهد. این صخره ها به عنوان یکی از جالب ترین جاذبه های ایرلند به حساب می آیند.

جاذبه های ایرلندجاذبه های ایرلند

پارک ملی کیلارنی Killarney

پارک ملی کیلارنی در استان کری Kerry در جنوب غربی ایرلند واقع شده و زمانی که املاک Muckross در سال ۱۹۳۲ به این کشور اضافه شد، این پارک نیز تاسیس گشت. خانه ی ویکتوریایی Muchross همینک به عنوان مرکز بازدیدکنندگان پارک عمل می کند و باغ های وسیع این املاک نیز جز جاذبه های محبوب پارک هستند. هرچند برای بسیاری از گردشگران سه دریاچه ی پارک مهم ترین جاذبه به شمار می آیند. این دریاچه ها با جنگل هایی احاطه شده اند که زادگاه تنها گونه ی آهوی قرمز ایرلند است؛ ضمن اینکه داخل دریاچه ها نیز قوها و سمورهای آبی زندگی می کنند. قایق سواری روی دریاچه امکان تماشای زندگی این گونه ها را در کنار لذت بردن از مناظر شگفت انگیز فراهم می آورد. در این محدوده همچنین شبکه ای از مسیرهای مختلف قرار گرفته که می توان پیاده، با دوچرخه یا سوار بر اسب آنها را پیمود.

جاذبه های ایرلندجاذبه های ایرلند

Bru na Boinne

بقایای گذشته ی باستانی ایرلند را می توان در جای جای این کشور مشاهده نمود، اما Bru na Boinne تپه هایی در دره ی Boyne هستند که به هیچ وجه نباید آنها را از دست دهید. سه مورد از این تپه های دفن ۵۰۰۰ ساله به طور کامل حفاری شده اند و بازدید از آنها به روی عموم باز است؛ این تپه ها عبارتند از: Newgrange، Knowth و Dowth. Newgrange با تخته سنگ های حکاکی شده ی گرانیتی و نمای کوارتز سفید، خارق العاده ترین این تپه ها به شمار می رود. در این تپه یک مسیر مرکزی وجود دارد که شما را به اتاق های طاقدار هدایت می کند، جایی که بقایای اجساد و کالاهای داخل قبر حداقل ۵ نفر در آن کشف شده است. تپه ی Knowth را به خاطر ۲۵۰ سنگ تزئین شده ی آن می شناسند که برخی از آنها شبیه نقشه های محلی به نظر می رسند. اجازه ی بازدید از داخل تپه ی Dowth برای عموم وجود ندارد اما بازدیدکنندگان می توانند از آن بالا بروند تا از دیدهای شگفت انگیز لذت ببرند.

جاذبه های ایرلندجاذبه های ایرلند

حلقه ی کری Ring of Kerry

محبوب ترین مسیر جاده ای زیبا در ایرلند، حلقه ی کری است که بزرگراهی با طول مسیر بیش از ۱۶۰ کیلومتر می باشد و در امتداد خط ساحلی زیبای شبه جزیره ی Iveragh قرار گرفته است. بیشتر بازدیدکنندگان تور خود را از شهر شلوغ کیلارنی آغاز و در همین جا به پایان می رسانند. اما گردشگران داناتر روستای زیبا و خلوت تر Kenmare را به عنوان پایگاه اقامتی خود بر می گزینند. از جمله مناظر موجود در این مسیر می توان به بلندترین کوه های ایرلند به نام Carrantuohill، چندین دریاچه ی زیبا، صومعه ای قرون وسطایی و قلعه ی ماقبل تاریخی Staigue با دیوارهای ضخیم سنگی بدون ملات اشاره نمود. در این مسیر همچنین چندین شهر ساحلی و تفرجگاه با سواحل ماسه ای قرار گرفته که در فصل های گرم، آنها را به جاذبه های ایرلند در این مسیر تبدیل می کنند.

جاذبه های ایرلند

صخره های موهر Cliffs of Moher

بازدید از ایرلند بدون گذران وقت و لذت بردن از مناظر اقیانوس اطلس بر بلندای صخره ها کامل نیست و صخره های موهر این تجربه را به ارتفاعاتی بسیار نفس گیر و فراتر از حد تصور شما ارتقا می دهد. این صخره ها حدود ۲۱۰ متر بالاتر از ساحل قرار گرفته اند و سالانه حدود یک میلیون بازدیدکننده را به خود جلب می کنند که همین موضوع آنها را به محبوب ترین جاذبه های  ایرلند تبدیل کرده است. قابل درک است که دسترسی به این صخره ها زمانی که باد شدید بوزد، محدود می شود. در اسکله ی Doolin امکان استفاده از تورهای قایق نیز وجود دارد که به بازدیدکنندگان فرصت تجربه و لذت بردن از عظمت و زیبایی این صخره ها را از دورنمایی دیگر می دهد.

جاذبه های ایرلند

نوشته شده در ۷ مرداد ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ