برترین رستوران های شیراز

یکی از دغدغه های اصلی مسافران پیدا کردن رستوران و غذاخوری هایی با غذاهای باکیفیت و مناسب است. اگر شهر مورد نظر مسافر خیز باشد، این دغدغه افزایش می یابد. شیراز یکی از شهرهایی می باشد که رستوران های معروف و زیادی دارد که خود این رستوران ها جذب کننده ی مسافر هستند. یکی از ویژگی های این رستوران ها موسیقی است که میتوان گفت جزئی از منوی آن به شمار می آید. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید تا شما را با چند مورد از بهترین و معروف ترین رستوران های شیراز آشنا کنیم.

هفت خوان

در سفر به شیراز به عقیده بعضی اگر به شیراز سفر می کنید زمانی سفرتان سفر خوبی خواهد بود که دررستوران هفت خوان رفته باشید و یک شکم سیر از غذاهای لذیذ آن خورده باشید. این رستوران از رستوران های شیراز در نزدیکی دروازه قرآن و هتل بزرگ شیراز و هتل رویال قرار دارد . همان طور که می دانید اسم این رستوران از شاهنامه اقتباس شده است و بسیار پرزرقو برق و بزرگ می باشد.هر طبقه از این رستوران در واقع یک رستوران از رستوران های شیراز اختصاصی می باشد و دارای ۵ رستوران و ۲ کافی شاپ می باشد. انواع مختلف غذا از کباب گرفته تا غذاهای دریایی یا ساندویچ و پیتزا همچنین غذاهای فرنگی همه و همه در هفت خوان همان طور که از اسمش پیداشت یافت می شود . حتی برای افرادی که گیاه خوار هستند نیز در این رستوران منوهای مخصوص وجود دارد.این رستوران از رستوران های معروف شیراز دارای رستوران ملل و کافی شاپ نیز می باشد. و در محیط گرم وصمیمی آن می توانید به موسیقی زنده که اجرا می شود گوش دهید. دید خوبی را می توانید از رستوران هفت خوان نسبت به شهر علی الخصوص دروازه قرآن داشته باشید. اما مهم ترین چیز این است که از آنجا که امکانات آن فوق العاده زیاد وکامل می باشد قیمت غذا در این رستوران از رستوران های معروف بالا می باشد و باید حسابی خرج کنید.البته می توانید کلک بزنید و دو نفر یک پرس غذا بخورید اینجوری حتما هزینه کم ترخواهد شد.اینجا یکی از بهترین مکان ها برای خوردن دمپخت است، فسنجان، ته چین، هور ماهی و کباب بره همچنین سوپ قارچ و سوپ گوجه و پیتزای آن نیز فوق العاده لذیذ و دلپذیر است.

رستوران های شیراز

رستوران صوفی

یکی از رستوران های معروف شیراز در مجموعه رستوران های شیراز که ۲۰ سال سابقه دارد صوفی می باشد و چون در کنار باغ عفیف و باغ های ستارخان قرار دارد به همین دلیل دارای طرفداران زیادی می باشد. بنای این ساختمان معماریش با آجر سه سانتی و با طاقدیس های سنتی تشکیل شده است و این رستوران هم همانند رستوران های دیگر شیراز موسیقی زنده اجرا می کند. رستوران صوفی که در خیابان عفیف آباد، جنب بانک ملت واقع شده است علاوه بر کباب دارای فست فود و پاستا نیز می باشد ولی بیشتر مشتری هایش کباب را ترجیح می دهند به جرات می توان گفت اگر علاقه به کلم پلوی شیرازی دارید اینجا بهترین مکان برای سرو این غذا می باشد. از جمله غذاهای سنتی رستوران های معروف شیراز شیراز مانند شکرپلو، آش سبزی ، نان یوخه ونان شیری هم در این جا طبخ می شوند. در رستوران صوفی یکی دیگر از بهترین انتخاب ها کباب ماستی لاری و فیله استیک ، شیشلیک برای ناهار و مرغ سوخاری می باشد.

رستوران های شیراز

رستوران شرزه

در سفر به شیراز و در نزدیکی هتل زندیه در خیابان زند،خیابان مسجد وکیل یکی از قدیمی ترین و مشهور ترین رستوران شیراز به نام رستورا نشرزه قرار دارد بعد از یک گشت و گذر حسابی در بازار و حمام وکیل می توانید به رستورا نشرزه رفته و از غذاهای لذیذ این رستوران میل نمایید. ولی سعی کنید به موقع آنجا حاضر باشید وگرنه گرسنه خواهید ماند و چیزی از غذا به شما نمی رسد. این رستوران با موسیقی زنده که اغلب قدیمی است و یک حال و هوای خاصی به آدم دست می دهد انگار به سال های دور سفر کرده ای.شرزه جایی است که بهترین کباب کوبیده شیراز در آن پخت می شود . غذاهایی مثل باقالی پلو با ماهیچه ، کباب لاری و ماهی کباب از جمله غذاهای پر طرفداری است که کسانی که آن را خورده اند واقعا مزه ی غذا را مدت ها در زیر دندان خود حس کرده اند. سالاد شیرازی و خیر کشک بادمجان این رستوران نیز فوق العاده خوشمزه می باشد. اگر چه قیمت غذ در ین رستوران یکم بالا است ولی مطمن باشید به یک بار خوردنش می ارزد چون کیفیت غذا ها واقعا بالا است .

رستوران های شیراز

رستوران حمام وکیل

علاقه مندان و در اصطلاح دیزی خور ها حتما بهتر است سری به رستوران حمام وکیل بزنند در انجا غذایتان را با موسیقی زنده وبا صدای فواره ی آب که صدای دلنشینی به محیط می دهد می توانید غذایتان را میل کنید. جایی تاریخی ، زمانی در گذشته مرم در آنجا حمام می کردند اما حالا به مکانی تبدیل شده که بر روی تخت آن می توانید بنشینیدو به خورد غذای مورد علاقه خود را در آن بپردازید. زمانی در اینجا سرو صدای مردمانی که حمام می کردند به گوش می رسید اما اکنون صدای قاشق و چنگال همنشین این مکان تاریخی شده است.کیفیت غذا در این رستوران عالی است و قیمت هایش هم مطلوب و مناسب است و مطمن باشید پشیمان نمی شوید پولتان را در چنین جایی خرج کنید . هنوز هم رسم قدیمی خوردن کلم پلو لا مرغ در رستوران حمام وکیل باقی است . علاوه بر کباب می توانید چای هم در این مکان بخورید . آدرس این رستوران در سفر به شیراز در خیابان طالقانی ، مجموعه زندیه ، حمام وکیل می باشد.

رستوران های شیراز

فست فود ۱۱۰

مطمنا یکی از چیز هایی که حتما در طول سفر به شیراز ناچار می شویم بخوریم فست فود می باشد و در شیراز هم با این که رستوران های زیادی وجود دارد ولی فست فود هم ممکن است مجبور باشیم بخوریم . پیتزا همبرگر ۱۱۰ کباب ترکی فوق العاده ای می باشد که تقریبا قدمتی ده تا بیست ساله دارد . علاوه بر کباب ترکی همبرگر با سس قرمز مخصوص هم با قیمت مناسبی در این مکان یافت می شود . آدرس آن در خیابان انوری ، مقابل اهلی ، پیتزا همبرگر ۱۱۰ می باشد .

رستوران های شیراز

فست فود زاور

سردر فست فود زاور نوشته، “پیتزای واقعی” و خیلی ها معتقدند این نوشته عین حقیقت است. پیتزاهای زاور در تنورهای سنگی درست می شود و نان پیتزا نازک است و همه مواد به اندازه روی نان ریخته شده. پیتزا فیلت و مارگاریتا و سالامی زاور به دل خیلی ها نشسته و آنهایی که غذاهای تند را دوست دارند معتقدند در اینجا باید پیتزای جالاپینو خورد. جدا از اینها سیب زمینی داغ و زیادی هم دارد و مهمتر اینکه به جیبت هم فشار نمی آید. فست فود زوار در قصر الدشت ، نبش کوچه ۵۹ قرار دارد . اول از همه چیزی که به چشم می خورد این است که در سر درش نوشته « پیتزای واقعی » و بسیاری از مردم به این جمله اعتقاد کامل دارند . پیتزایی که در اینجا درست می شود از تنور های سنگی بیرون می آید و نانش تقریبا نازک است و از همه مواد به اندازه کافی روی نان ریخته شده است . از پیتزا های معروف اینجا پیتزا فیلت و مارگاریتا و سالامی زوار می باشد که خیلی ها عاشق این پیتزا ها هستند علاوه بر این اگر غذای تند دوست دارید باید پیتزای جالاپینو را امتحان کنید .. قیمت در این جا واقعا منصفانه می باشد . حتما امتحان کنید.

رستوران های شیراز

نوشته شده در ۸ مرداد ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ