سفر مجازی به شربت خانه ها و کافه های اصفهان

اصفهان یکی از شهرهای زیبای کشورمان است که یکی از مقاصد اصلی گردشگران محسوب می شود. این شهر هر ساله توریست های زیادی را به سمت خود جذب می کند. از کافه های دنج و دوست داشتنی در آن گرفته تا دیگر جاذبه های آن مورد بازدید گردشگران قرار می گیرند. کافه ها و شربت خانه هایی که در اصفهان قرار دارند جز جاذبه های آن به حساب می آیند. اما آیا شما از بهترین آنها از نظر کیفیت و قیمت اطلاع دارید؟ در ادامه ی مطلب ما ۵ مورد از بهترین کافه های اصفهان و شربت خانه هایش را به شما معرفی میکنیم.

کافه های اصفهان

۱) شربت خانه فیروز

معمولا اکثر مسافران این شهر به شربت خانه فیروز می آیند شربت خانه ای که در محله جلفا قرار دارد و یکی از بهترین شربت خانه های اصفهان است که در محله ای زیبا که هتل جلفا هم در آن قرار دارد. بیشتر مشتریان شربت خانه فیروز را جزو قشنگ ترین کافه های ایران می شناسند. در این کافه نقاشی های دیواری، میز و صندلی های چوبی، ظرف های آنتیک و قدیمی و گل های تازه سر میز باعث این زیبایی شده است. در این کافه موسیقی زنده سنتی هم اغلب اوقات در آن نواخته می شوند. این کافه بسیاری را به یاد دهه چهل می اندازد. در این شربت خانه انواع شربت ها، بستنی ها، صبحانه و ناهار و شام در ظروف شیشه ای رنگی و بلوری قدیمی سرو می شود و چایی آن نیز در استکان های کمر باریک ریخته می شود. نام های جالب و قدیمی ای برای انواع بستنی ها در فیروز گذاشته اند مثل حسرت الملوک و یا امین الضرب. اهل فن می گویند. توصیه می کنیم اگر به فیروز رفتید سرکه انجبین و خیار، بیدمشک و بهارنارنجش٬ بستنی حسرت الملوک و چیزکیک و کیک هویج آن را حتما تست کنید.
آدرس شربتخانه فیروز: اصفهان، محله جلفا، میدان جلفا، نزدیک کلیسای وانک
ساعت کار: از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۱۱:۳۰ شب باز است.

کافه های اصفهان

۲ ) شربت خانه روزگار

میدان نقش جهان اصفهان برای قدم زدن، کالسکه سواری و گردش مناسب است. میدانی که شربت خانه روزگار نزدیک آن قرار دارد. این شربت خانه در پشت مسجد شیخ لطف الله و در سرای دلنشین اسپادانا است. سرای اسپادانا، مکان های معروفی است که فرش فروشی ها، آنتیک فروشی ها، کافه ها، طلافروشی و شربت خانه های اصفهان در آن واقع شده اند. بهترین هتل های اصفهان مانند: هتل آوین و هتل زنده رود نزدیک به سرای اسپادانا واقع شده اند. شربت خانه روزگار در گوشه ای از سرای اسپادانا است که آنهایی که به این مکان آمده اند، جدا از شربت هایش از چای های آن نیز بسیار تعریف می کنند. در اینجا، رسم چای دمی دادن پابرجاست و انواع و اقسام چای را می شود در آن خورد مثل زعفرانی، دارچینی و زنجبیلی. این شربت خانه میان وعده های خوبی مثل کوکوسبزی و خوراک لوبیا هم دارد.
آدرس شربت خانه روزگار: اصفهان، میدان نقش جهان، پشت مسجد شیخ لطف الله، سرای اسپادانا
ساعت کار: از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۱۱ شب باز است.

کافه های اصفهان

۳ ) کافه رادیو

خیابان چهارباغ عباسی با درختانی بلند که بر تمام خیابان سایه انداخته اند در هنگام پاییز زمین پر از برگ های زیبا می شود و صحنه ای رویایی را به وجود می آورد. مکان های معروفی مانند هتل عباسی٬ هتل عالی قاپو و رستوران شهرزاد در خیابان چهارباغ عباسی قرار دارند. یک برنامه ی خوب این است که ناهار را در رستوران شهرزاد بخورید و بعد برای نوشیدن چای یا برای خوردن عصرانه ای خوشمزه به کافه رادیو بروید؟، مکانی که با نزدیک شدن به آن و نگاه کردنش ناخود آگاه وارد آن می شوی و میز نزدیک پنجره را انتخاب می کنی. کافه رادیو، یکی از دنج ترین و زیباترین کافه های اصفهان می باشد که از بهترین کافه های این شهر است. کافه رادیو، صبحانه های مفصل و متنوعی دارد. کیک شکلاتی و اسپرسوا با مزه شربت نسترن را در این کافه حتما امتحان کنید.
آدرس کافه رادیو: اصفهان، خیابان چهارباغ عباسی،ـ کوچه سپاهان،ـ نبش کوچه ارفعی، روبروی سینما سپاهان
ساعت کار: از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۱۲ شب باز است.

کافه های اصفهان

۴ )کافه آنی

در محله جلفای اصفهان کافه ها و رستوران های زیادی به چشم می خورند مثل کافه آنی که از زمان قدیم تا به امروز دایر است. سیگار کشیدن در این محل مانند سایر کافه های اصفهان ممنوع نبوده و می توان به راحتی استفاده کرد. به نظر بسیاری از مردم اصفهان، شهر بسیار زیبایی است که بعد ترک آن دلتنگش می شوید. خوشمزه ترین های کافه آنی: بستنی٬ چیزکیک مارس و کاپوچینویش می باشد پس حتما آن ها را تست کنید. این کافه امکان بیرون بر هم دارد. می توانید قهوه بگیرید و در محله جلفا قدم بزنید. یکی از بهترین کافه های اصفهان است که حتما سری به آن بزنید.
آدرس کافه آنی: اصفهان ـ نبش تقاطع جلفا و کلیسای وانک
ساعت کار: از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۱۲ شب باز است.

کافه های اصفهان

۵) کافه تئاتر

در خیابان چهارباغ عباسی، کافه خوب دیگری به اسم کافه تئاتر وجود دارد که در محلی بسیا خوب و زیبا واقع شده. اگر در ماه مبارک رمضان به اصفهان سفر کنید. از مکان هایی که افطاری های خوبی دارند، همین کافه تئاتر است که حلیم بادمجان هایش بسیار عالی هستند. بهترین های این مکان قهوه سایفون٬ اسپرسو٬ شیک ها و کیک شکلاتی اش می باشد. اما دلیل اصلی انتخاب کافه تئاتر محیط دوستانه و صمیمی اش است. لقمه نان و پنیر و خیار، سرویس خیار و گوجه، پنیر و گردوی آن و سرویس سوسیس و تخم مرغش بسیار خوشمزه است. به کافه تئاتر که یکی از زیباترین کافه های اصفهان است بروید و لحظات خوشی را در کنار دوستانتان قدم بزنید.
آدرس کافه تئاتر: اصفهان ـ خیابان چهارباغ عباسی ـ روبروی خیابان شیخ بهایی ـ سرای هشت بهشت ـ طبقه اول
ساعت کار: از ساعت ۸ صبح تا ۱۱ شب باز است.

کافه های اصفهان

نوشته شده در ۹ مرداد ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ