جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی کدام اند؟

آفریقای جنوبی، کشوری زیبا با گونه های مختلف گیاهی و جانوری است. این کشور هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. این کشور سرسبز و زیبا پر از جاذبه های جذاب برای گردشگران است. سخن را کوتاه می کنیم تا در ادامه ی مطلب شما را با جاذبه های آفریقای جنوبی بیشتر آشنا کنیم. پس با سیر و گشت همراه باشید.

از جنوب دشت های تاوانا تا سواحل شن و ماسه سفید و کوه های پوشیده از برف، آفریقای جنوبی جایگاه هزاران منظره دیدنی و حیرت آور است. مردم آفریقای جنوبی نیز مانند مکان های دیدنی آن بسیار متنوع هستند و در سفر به این کشور تجربیات بسیاری خواهید کرد. با طبیعت و حیوانات عجیب و غریب آن آشنا می شوید، در آب های گرم آن شنا می کنید. این کشور همچنین محل رستوران های معروف زیادی است.
کیپ تاون

کیپ تاون

شهر کیپ تاون را می توان اصلی ترین شهر آفریقای جنوبی از نظر جذب توریست می باشد. کوه معروف تیبل نیز در این شهر زیبا قرار دارد. کیپ تاون شهری است که هرچه برای گذراندن یک سفر بیاد ماندنی احتیاج دارید را داراست.

دوربان

دوربان

دوربان نام یکی از شهرهای آفریقای جنوبی است که مکانی مناسب برای سفر گردشگران می باشد. بخش اعظمی از جمعیت دوربان را آسیایی ها تشکیل می دهند. تفریحات متنوع آبی را می توانید در این شهر بیابید.

ژوهانسبورگ

ژوهانسبورگ را می توان شهر طلا نامید. شهری که از قدیم مردم آن به دنبال کشف طلا در آن بودند. ژوهانسبورگ بزرگترین شهر آفریقای جنوبی است. این شهر زیبا دارای تعداد زیادی موزه، پارک، رستوران های مختلف و مکان های گردشگری بسیار است. در زمانی که کل قاره آفریقا در فقر و گرسنگی به سر میبرد، شهر ژوهانسبورگ در ثروت غلت می زد.

مکان های دیدنی آفریقای جنوبی

نکات اصلی و مهم !!

شما قبل از هر کاری، ابتدا باید برای پاسپورت و ویزا اقدام کنید. صدور ویزا، ۷ روز کاری طول می کشد و شما حتما باید دقت داشته باشید که پاسپورتتان ۶ ماه اعتبار داشته باشد.اکثر مردم این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند، اما زبان هایی چون آفریقایی، ایسیزولو، سستولابوا، ستسوانا، زیتسونگا، شیوندا، ایسیندِبِل و سیسواتی هم در کشور رایج می باشد. برای شروع سفر به آفریقای جنوبی، پروازی از تهران به مقصد ژوهانسبورگ وجود دارد که کوتاه ترین زمان آن ۱۰ ساعت است، البته با توجه به خطوط هوایی، زمان های پرواز متفاوت می باشد. وقتی به این کشور رسیدید، امکان جا به جایی با وسایل نقلیه ای چون ماشین، تاکسی و پرواز با شاتل برای شما میسر است.

آفریقای جنوبی

فصل مناسب برای سفر به آفریقای جنوبی

برای سفر، انتخاب بهترین شرایط جوی که سفر را دلنشین تر می کند، ضروری می باشد. فصل تابستان (دسامبر تا فوریه) با دمای متوسط ۸۰ درجه فارنهایت، برای سفر به کیپ تاون، پایتخت آفریقای جنوبی که متغیر هم هست، یعنی در مناطقی به دمای ۹۵ درجه هم می رسد، مناسب می باشد. در این فصل می توان به ساحل رفت و لذت برد، البته فصل زمستان (ژوئن تا آگوست) هم با دمای متوسط ۶۴ درجه فارنهایت برای رفتن به دل طبیعت با ماشین های مخصوص و تماشای حیوانات مناسب است، البته برای رفتن به سفر باید به هزینه ها هم توجه کرد و با توجه به این موضوع، فصل های مناسب را انتخاب کرد. در آفریقا هم به همین گونه، فصولی که از لحاظ جوی مناسب هستند، از لحاظ مالی نیز مناسب می باشند.

آفریقای جنوبی

طعم دلچسب نوشیدنی های محلی !!

نوشیدنی هایی بسیار خاص و فوق العاده ای در نزدیکی کیپ تاون تولید می شوند که بسیار هم ارزان هستند. منطقه ای که این نوشیدنی ها در آن تولید می شوند، در واقع باغ های بسیار زیبایی هستند و در این باغ های رمانتیک، تورهایی برگزار می شود که ناهار، پنیر دست ساز و اندکی از نوشیدنی های تولید خودشان را که بسیار هم لذیذ بوده، در منو دارند.

آفریقای جنوبی

جاهایی که باید دید !!

انواع سواحل زیبا و مختلف که به طرق متفاوت می توان به آن جا رفت، در آفریقای جنوبی وجود دارد که از جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی می باشند، البته سواحل “کیپ تاون” در دو اقیانوس اطلس و آرام قرار دارند و بنابراین از این سواحل می توان به اقیانوس هند در سواحل شرقی آفریقای جنوبی رفت. اقیانوس اطلس، آب بسیار سردی دارد و هر دوی آن ها مناسب افرادی هستند که علاقه به شنا و شیرجه دارند. همچنین از دیگر تفریحات در این کشور، می توان به ملحق شدن به مدل ها و لیدرها در سواحل صخره ای “کلیفتون”، “کیپ تاون” و “کمپز بِی”، سواری با اسب در سواحل خلوت و بکر “KwaZulu-Natal”و در نهایت، ملحق شدن به مردم محلی در سواحل “گاردن روت” اشاره کرد.

آفریقای جنوبی

پوشش جانوری منطقه

در آفریقای جنوبی، پارک بسیار بزرگ کروگر قرار دارد که جزو آثار ملی است و جانوران بسیاری در آن زندگی می کنند. این پارک برای ماساژ و گذاشتن جلبک روی پوستتان، لژهای لوکس خصوصی را به شما ارائه می دهند. این منطقه به غیر از حیات وحش بر روی خشکی که می توان گفت هیچ کمبودی از نظر نوع حیوانات ندارد، حیات وحش دریایی هم دارد. می توان در قفس هایی غواصی کرد و به تماشای کوسه های سفید پرداخت. در خشکی نیز می توان به تماشای حیوانات نشست، البته علاقه مندان به حیات وحش، بیشتر برای دیدن پنج حیوان بزرگ این منطقه، یعنی شیر، پلنگ، فیل، بوفالو و کرگدن به این پارک می آیند.

آفریقای جنوبی

 

نوشته شده در ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ