اسپرگیبیت ، پارکی که ورود به آن ممنوع است!

اسپرگیبیت ، نام منطقه ای است که ورود به آن از ده ها سال است که ممنوع شده است. این منطقه که الان نام پارک ملی را نیز یدک می کشد در سواحل نامبیا قرار داشته و با آفریقای جنوبی هم مرز است. اسپرگیبیت که لغتی آلمانی به معنای منطقه ممنوعه است، رازهایی برای خود دارد که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت. با سیر و گشت همراه باشید.

اسپرگیبیت پارک

اسپرگیبیت نام منطقه ای است که در اوایل شروع قرن بیستم و توسط امپراتور آلمان تاسیس شد. آفریقا دارای منابع بزرگ الماس است و آلمان با تصرف آن راه را برای خروج نامحدود این الماس ها باز کرد. بعد از اینکه آلمان در جنگ نتوانست این منطقه را حفظ نماید، حق استخراج الماس ها به یک شرکت به نام دی بیر واگذار شد که در نهایت دولت نامیبیا پنجاه درصد مالکیت آن را خریداری کرد.

پارک اسپرگیبیت

اسپرگیبیت دارای وسعتی تقریبا ۲۶ هزار کیلومتر مربعی از بیابان های نامیب می باشد که در سال ۲۰۰۸ تبدیل به پارک ملی گردیده است ولی بازهم اجازه بازدید از آن به هیچ شخصی داده نمی شود. به دلیل اینکه این بیابان به ظاهر بی خاصیت هنوز هم دارای بخش هایی بکر است که در آن الماس یافت می شود. این بیابان بزرگترین محلی در جهان است که دارای الماس می باشد. حال شاید با خود فکر می کنید که چطور این بیابان دارای الماس است و این الماس ها از کجا آمده اند. سه میلیارد سال قبل با فوران آتشفشان الماس ها نیز به روی زمین آمده اند. هنوز هم که هنوزه هر ساله یک میلیون قیراط از الماس های اسپرگیبیت استخراج می شود.

پارک نامبیا

افراد بسیاری سعی کرده اند که خودشان را به این پارک ملی ممنوعه برسانند تا بتوانند از این الماس ها استفاده کنند ولی هر کسی که حتی یک تکه سنگ از این مکان خارج کند به پانزده سال حبس محکوم می شود. هر ماشین و یا ابزارآلات حفاری می تواند وارد این منطقه شود ولی اجازه خروج به هیچ وجه داده نخواهد شد. باید این مورد را بدانید که از سال ۱۹۲۰ هرگونه وسیله نقلیه ای که وارد پارک شده است از آن خارج نشده است.

پارک ملی آفریقا

این منطقه به دلیل اینکه انسان نمی تواند وارد آن شود بکر مانده و حیوانات بسیاری نیز در آن زندگی می کنند. از دیگر بخش های دیدنی این پارک ممنوعه می توان به روستای پومونا اشاره کرد که یکی از سریعترین بادهای ثبت شده بر روی کره زمین در این منطقه می وزد. دره فیری تیل هم که از معروفترین مکان های جذاب این پارک است و آنقدر الماس دارد که می تواند با یک خاک انداز آن را جمع آوری کنید.

پارک ممنوعه اسپرگیبیت

اسپرگیبیت

شاید زمانی برسد که این منطقه برای عموم قابل بازدید باشد و احتمالا زمانی است که تمامی الماس های آن جمع آوری گردد.

نوشته شده در ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع اخبار گردشگری
تبلیغات چپ