بهترین زمان سفر به آنتالیا

برای اکثر افراد بسیار مهم است که قبل از سفر بدانند شهری که به آن می‌روند ازلحاظ آب‌وهوا در چه شرایطی قرار دارد. بهار فصلی زیباست که بعد از زمستان سرد و سخت، طبیعت را دوباره زیبا و سرزنده می‌کند. بهترین زمان سفر به آنتالیا هم در همین فصل زیبای بهار است. آنتالیا به دلیل موقعیت جغرافیایی خود برای ایرانیان یک گزینۀ سفری بسیار خوب محسوب می‌شود. در ادامۀ مطلب با سیر و گشت همراه شوید.

بهترین زمان سفر به آنتالیا

آنتالیا

طبیعت چشم‌نواز و آب‌وهوای مناسب و معتدل و فرهنگ غنی آنتالیای ترکیه، آن را به یکی از مدرن‌ترین شهرهای ساحلی ترکیه تبدیل کرده است که در تمام فصول سال پذیرای گردشگران از سراسر جهان است. آنتالیا را می‌توان جز معدود شهرهایی دانست که در تمام طول سال به دلیل شرایط ویژه گردشگرپذیر است؛ بنابراین زمان سفر به این شهر کاملاً سلیقه‌ای است و به اولویت‌های سفری شما مانند آب‌وهوا، شلوغی، قیمت‌ها و… بستگی دارد.

سفر به آنتالیا

بهترین زمان سفر به آنتالیا

با توجه به آمارِ گردشگران این شهر، به نظر می‌رسد که فصل بهار و اوایل تابستان بهترین زمان برای سفر به این شهر ساحلی محبوب است؛ زیرا در اردیبهشت‌ماه هوا آنتالیا بسیار مناسب بوده و هنوز خورشید داغ تابستان به این منطقۀ ساحلی حکم‌فرما نشده است. اواسط اردیبهشت‌ماه نیز زمان مناسبی برای شنا کردن و انجام ورزش‌های آبی در آب‌های آنتالیا محسوب می‌شود، زیرا آب دریا به‌اندازه کافی گرم و دلپذیر است. اگر خواهان هوایی شرجی‌تر و گرم‌تر هستید، تیر و مرداد اوج گرمای این منطقه است که حتی در شب هم گرمای هوا پوستتان را لمس می‌کند.

سفر به آنتالیا

جدول آب‌وهوای آنتالیا

برای اینکه بهتر وضعیت آب‌وهوایی این شهر ساحلی را درک کنید و متوجه شوید که بهترین زمان سفر به آنتالیا چه ماهی از سال است، پیشنهاد می‌کنیم با میانگین دمای هوای آنتالیا در طول سال آشنا شوید. در جدول زیر حداکثر و حداقل دمای هوا را به‌طور میانگین برای هر ماه درج کرده‌ایم.

ماه میانگین حداقل دمای هوا (سانتی‌گراد) میانگین حداکثر دمای هوا (سانتی‌گراد
ژانویه 5 13
فوریه 7 15
مارس 10 18
آوریل 13 21
مه 17 24
ژوئن 21 28
جولای 25 34
اوت 25 33
سپتامبر 21 30
اکتبر 18 27
نوامبر 12 20
دسامبر 7 14

با توجه به موقعیت مکانی آنتالیا در سواحل جنوبی ترکیه، در اغلب روزهای سال هوای شهر آفتابی است و خورشید نور گرمی دارد. آنتالیا بین دریای مدیترانه و رشته‌کوه توروس قرار دارد؛ یعنی این منطقه آب‌وهوای گرم داشته و از بادهای سوزناک و سرد شمالی در امان است.

دمای هوا از 5 درجۀ سانتی‌گراد تا 34 درجۀ سانتی‌گراد متغیر است و این شهر در طول سال حداقل 300 روز آفتابی دارد. با توجه به جدول بالا می‌توان دوباره تأکید کرد که بهترین زمان سفر به آنتالیا در فصل بهار است؛ فصلی که مسافران می‌توانند معتدل‌ترین آب‌وهوای شهر را تجربه کنند.

میانگین دمای هوا در تابستان 28 درجۀ سانتی‌گراد است که برای لذت بردن از نور خورشید و استراحت کردن در سواحل آنتالیا و همچنین بازدید از دیدنی‌های شهر بسیار خوب است.

بارش باران در آنتالیا رایج نیست و میزان بارش سالانه در این شهر بسیار کم است و تنها 77 روز در سال بارش دارد.

اگر عاشق ورزش‌های آبی هستید – مانند غواصی یا اسکی بادی – بهترین زمان سفر به آنتالیا برای شما در فصل بهار است که دمای آب دریا گرم بوده و 18 درجۀ سانتی‌گراد است. دمای آب دریا با گذشت سال به‌تدریج افزایش می‌یابد و درنهایت در فصل تابستان به 25 درجۀ سانتی‌گراد می‌رسد.

نوشته شده در ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع اخبار گردشگری
تبلیغات چپ