زیباترین باغ های جهان کدام‌اند؟

طبیعت پدیده‌ای وصف‌نشدنی است که همیشه زیبایی‌های آن برای آدمی جالب‌توجه‌اند. طبیعت هنرمندی بی‌نظر است که گاهی صحنه‌هایی را به نمایش می‌گذارد که همه را محو می‌کند و دوستداران خود را به وجد می‌آورد. باغ‌ها را می‌توان محصولِ همکاری انسان و طبیعت دانست؛ در ادامه می‌خواهیم شما را با زیباترین باغ‌های جهان آشنا کنیم که نباید دیدن آن‌ها را از دست داد. با سیر و گشت همراه شوید.

باغ های جهان

باغ تفکرات کیهانی در اسکاتلند

باغ تفکرات کیهانی (The Garden of Cosmic Speculation) یکی از زیباترین باغ‌های جهان است که در جنوب غربی کشور اسکاتلند قرار دارد. طراحی این باغ توسط معمار معروف آمریکایی چارلز جنکز و همسرش مگی انجام شده است. این معمار در طراحی باغ کیهانی از علم نجوم، ریاضیات و فلسفه الهام گرفته است. سنگ‌تراشی‌ها نیز با استفاده از موضوعات سیاه‌چاله‌ها و فرکتالها طراحی شده‌اند. اشکال عجیب‌وغریب و ساختارهای مارپیچی و طراحی امواج در بخش‌هایی از این باغ شکل متفاوتی به آن بخشیده و آن باغ را به یکی از منحصربه‌فردترین و رؤیایی‌ترین باغ‌های جهان تبدیل کرده است.

باغ های جهان

باغ کوکنهوف در هلند

باغ کوکنهوف (Keukenhof) یا باغ اروپا در کشور هلند و در نزدیکی شهرهای لیسه و لایدن قرار دارد. این باغ شهرت خود را مدیون لاله‌های رنگی متنوع است. باغ کوکنهوف در یک پارک قرار گرفته و هرسال از آغاز بهار و فقط به مدت ۲ ماه بازگشایی می‌شود. هزاران گل لاله در رنگ‌های متنوع و زیبا چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای را به این باغ داده‌اند.

باغ های جهان

باغ ورسای در فرانسه

مجموعه باغ‌ها و فضای سبز ورسای (Versailles) بزرگ‌ترین مجموعه باغ طراحی شده در جهان است. حوض‌ها، فواره‌ها و آبراه‌هایی که در این باغ وجود دارند و مجسمه‌های زیبای آن توسط آندره لونتر طراحی شده‌اند. این باغ در کاخ سلطنتی سابق فرانسه واقع شده است و سالانه تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود جذب می‌کند.

باغ های جهان

باغ دومبارتون اوکس در آمریکا

این باغ ۵۳ هکتاری در آمریکا و در همسایگی واشنگتن دی سی قرار دارد. دومبارتون اوکس (Dumbarton Oaks) قبلاً متعلق به رابرت وودز بلیس و همسرش بوده است. وی با علاقه‌ای که به طبیعت داشته، توانسته باغچه‌های زیبا و مناظر فوق‌العاده‌ای را در این باغ ایجاد کند. بهترین زمان برای بازدید از باغ دومبارتون اوکس، ماه مارس می‌باشد. در این ماه، باغ پر از شکوفه‌های صورتی گیلاس می‌شود و حقیقتاً یکی از رؤیایی‌ترین باغ‌های جهان به‌حساب می‌آید.

باغ های جهان

باغ استاد تورها در چین

این باغ که یکی از زیباترین باغ‌های چین می‌باشد، مانند سایر باغ‌های این کشور تلفیقی از معماری و طبیعت است. طراحی این باغ در سال ۹۷۰ انجام شده و هزاران سال قدمت دارد. یکی از دلایل شهرت این باغ این است که فضای باغ بسیار بزرگ‌تر از مساحت واقعی‌اش به نظر می‌رسد. این باغ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

باغ های جهان

باغ کلود مونه در فرانسه

کلود مونه (Claude Monet) نام یک نقاش معروف است که برای طراحی‌هایش از طبیعت و زیبایی‌های این باغ الهام گرفته است. این باغ در ژیوِرنی (Giverny) فرانسه قرار داشته و مکان جالبی برای علاقه‌مندان به هنر می‌باشد.

باغ های جهان

باغ ماجوریل در مراکش

باغ ماجوریل (Majorelle) از زیباترین باغ‌های جهان و یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری مراکش محسوب می‌شود. این باغ توسط نقاش فرانسوی به نام ژاک ماجوریل (Jacques Majorelle) در سال ۱۹۲۴ ساخته شد. ژاک هنرمندی بود که خانه خود را به رنگ زیبای آبی درآورده و سعی کرده بود تا محیطی آرام برای زندگی خود بسازد. خانه‌ی وی اکنون تبدیل به موزه مردم‌شناسی و نشان‌گر معماری و بناهای اسلامی شده است.

باغ های جهان

کنروکوئن در ژاپن

باغ Kenrokuen که در مرکز کانازاوا واقع شده ۱۱ هکتار مساحت دارد و یکی از زیباترین باغ‌های جهان محسوب می‌شود. آرامش، زیبا و هنری بودن ازجمله ویژگی‌های این باغ می‌باشند. مسیرهای آبی و مناظر فوق‌العاده این باغ خصوصاً در فصل بهار که شکوفه‌های صورتی گیلاس رنگی دیگر به این باغ می‌دهند، آن را یکی از منحصربه‌فردترین باغ‌های جهان تبدیل کرده است.

باغ های جهان

باغ گیاه‌شناسی صحرا در آمریکا

باغ گیاه‌شناسی صحرا (Desert Botanical Gardens of America) در ایالت آریزونای آمریکا و در شهر فینِکس (Phoeinex) واقع شده است. این باغ شامل مجموعه‌ای از بی‌نظیرترین کاکتوس‌ها بوده و ۱۷۰۰۰ نوع گیاهان بیابانی در آن وجود دارند. این باغ همچنین دارای مرکز پژوهشی، کتابخانه و آزمایشگاه است.

باغ های جهان

باغ آبشار لاپاز در کاستاریکا

در این باغ بیش از ۱۰۰ نوع از حیوانات بومی و ۵ آبشار وجود دارد. زیبایی‌های بی‌نظیر و مناظر خیره‌کننده این باغ را در شهر سن خوزه کاستاریکا می‌توانید مشاهده نمایید.

باغ های جهان

باغ بوچارت در کانادا

مجموعه باغ‌های بوچارت در جزیره ونکوور در استان بریتیش کلمبیای کانادا واقع شده است. این باغ‌ها که در سال‌های ۱۹۰۴ تا ۱۹۳۹ با نظارت جنی بوچارت طراحی شده‌اند، مجموعه‌ای از نمایشگاه‌های دائمی گل هستند. مجموعه باغ‌های بوچارت در سال ۲۰۰۴ به ثبت ملی کشور کانادا رسیدند.

باغ های جهان

باغ درخت آرایی در کلمبیا

در این پارک می‌توانید زیباترین درخت آرایی‌های دنیا را تماشا کنید. درختان این پارک به‌صورت مجسمه‌هایی زیبا شکل داده‌شده‌اند و ارتفاع برخی از آن‌ها به ۳٫۶۵ متر نیز می‌رسد. این پارک در کشور کلمبیا واقع شده است.

باغ های جهان

منبع: همگردی

نوشته شده در ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ