دیدنی های اسکاتلند + تصاویر

در این مطلب می‌خواهیم با هم زیباترین دیدنی های اسکاتلند را بررسی کنیم. این کشور جاذبه‌های فراوانی دارد و هر سال افراد زیادی را به خود جذب می‌کند. در ادامه می‌خواهیم چند مورد از بهترین جاذبه‌ها و دیدنی های اسکاتلند را به شما معرفی کنیم. با سیر و گشت همراه شوید.

دیدنی های اسکاتلند

موزه ملی اسکاتلند

موزه ملی اسکاتلند در خیابان ادینزبرگز چمبرز واقع شده و گنجینه‌ای از آثار هنری باستانی و اشیاء گران‌بها است. خارج از لندن، این موزه محبوب‌ترین جاذبۀ گردشگری در انگلستان است و برنامه‌ها و نمایشگاه‌های بسیار خوبی را برگزار می‌کند که همواره در طول سال برپا هستند. گالری‌های جدید که با مضمون علم، طراحی و فشن افتتاح شده‌اند را از دست ندهید.

قلعۀ ادینبرگ

این قلعه حقیقتاً یکی از نمادهای اصلی اسکاتلند بوده و قرن‌ها می‌شود که بر آسمان پایتخت چیره است. نکتۀ عجیب این است که این قلعه بر روی قلۀ آتش‌فشانی خاموش قرار دارد. قلعۀ ادینبرگ پربازدید‌ترین جاذبۀ پولیِ اسکاتلند است.

گالری ملی اسکاتلندی

این گالری خاستگاه مجموعه‌ای ملی از آثار هنریِ اسکاتلند از اوایل دورۀ رنسانس تا اواخر قرن نوزدهم است. دیوار‌های این گالری با شاهکارهای هنری از رافائل، ولاسکس و فرمیر گرفته تا مونه، سزان و ون گوگ آراسته شده‌اند. همچنین آثار هنرمندان اسکاتلندی در این مجموعه در معرض نمایش است.

موزه ریورساید

این موزۀ خارق‌العاده در سال 2011 بر روی رود کلاید افتتاح شد و خاستگاه موزۀ حمل‌ونقل گلاسگو است. این موزه مملو از اشیاء و وسایل نقلیۀ سحرآمیز است که هرکدام قصه‌ای از گذشته و حالِ اسکاتلند را بازگو می‌کنند.

موزه و گالری هنر کلوینگرو

آدمی دلش می‌خواهد ده‌ها بار به این موزه برود. موزه کلوینگرو در مجاورت پارک کلاسیکِ ویکتوریان در کنار رود کلوین در انتهایِ منطقۀ غربی گلاسگو قرار دارد. موزه و گالری هنر کلوینگرو خاستگاه 8000 شیء هنری در بیش از 22 گالری زیبا است.

کلیسای جامع سنت گیلز

مطمئناً این کلیسا یکی از زیباترین دیدنی های اسکاتلند است که در میانۀ خیابان تاریخی رویال مایل قرار دارد. منارۀ شبیه به تاج این کلیسا یکی از شناخته‌شده‌ترین ویژگی‌های آسمانِ ادینبرگ است.

باغ گیاه‌شناسی رویال ادینبرگ

این باغ در سال 1670 تأسیس شده و یکی از زیباترین باغ‌های جهان است. باغ گیاه‌شناسی رویال ادینبرگ 72 آکر مساحت دارد و آرامش و صفا از هر گوشۀ آن حس می‌شود. فاصلۀ باغ تا مرکز شهر بسیار کم است.

فروشگاه آهنگری گرتنا گرین

این ساختمان تاریخی در دامفرایز و گالووی احتمالاً یکی از رمانتیک‌ترین دیدنی های اسکاتلند است. حتماً از نمایشگاه گرتنا گرین استوری دیدن کنید تا از داستانِ زوج‌های عاشقی که در طی قرن‌های متمادی به اسکاتلند پناه آورده‌اند آگاه شوید.

موزۀ ملی جنگ

این موزه در داخل قلعۀ ادینبرگ قرار دارد و مملو از نمایشگاه‌ها و آثار هنری گوناگون است که هرکدام قصه‌ای از اثر جنگ در تاریخ اسکاتلند، هویت و آوازۀ کشور در خارج از مرزها را بازگو می‌کنند.

موزۀ نظامی رویال اسکاتس دراگون گاردز

این موزه نیز در داخل قلعۀ ادینبرگ واقع شده است و بیش از 300 سال تاریخچۀ سواره‌نظامانِ اسکاتلندی در ارتش انگلستان را به تصویر می‌کشد. در این موزه می‌توانید سلاح‌ها، یونیفرم‌ها، مدال‌ها و نقاشی‌هایی را مشاهده کنید که برخی متعلق به اواخر دهۀ 1600 میلادی بوده و برخی جدیدتر هستند.

تورهای اتوبوس ادینبرگ

تور اتوبوس ادینبرگ سومین جاذبۀ محبوبِ پولی در اسکاتلند است. این تورها موضوع‌های متنوعی دارند و معروف‌ترین دیدنی‌ها و جاذبه‌های شهر را به بازدیدکنندگان نشان می‌دهند.

گالری هنر نوین

این گالری در یک ساختمان نئوکلاسیکِ بی‌نظیر در میدان رویال اکسچنجِ گلاسگو قرار دارد. در گالری هنر نوین می‌توانید از آثاری دیدن کنید که نتیجۀ علایق، اثرگذاری و روش‌های کار هنرمندان مختلف در سراسر جهان‌اند.

دیدنی های اسکاتلند

قلعۀ استیرلینگ

این قلعه نه‌‌تنها یکی از زیباترین ساختمان‌های دوران رنسانس در سراسر انگلستان بوده، بلکه یکی از اقامتگاه‌های موردعلاقۀ بسیاری از شاهان و ملکه‌های اسکاتلند نیز بوده است. این قلعه به بهترین شکل ممکن حفظ و نگهداری شده است.

چرخ فالکرک

چرخ فالکرک یک شاهکار مهندسی است و تنها بُت‌لیفتِ (boatlift) چرخان در جهان محسوب می‌شود. بت‌لیفت دستگاهی است که برای انتقال قایق‌ها به آب‌های مختلف استفاده می‌شود که دو سطح مرتفع متفاوت دارد. از چرخ فالکرک برای اتصال کانال‌های فورث و کلاید و یونیون در مرکز اسکاتلند استفاده می‌شود. حتماً بر روی این چرخ سوار قایق شوید و قایق‌سواری در هوا را تجربه کنید.

باغ‌وحش ادینبرگ

این باغ‌وحش از محبوب‌ترین دیدنی های اسکاتلند است که بیش از 1000 نوع حیوان از سراسر جهان، ازجمله پاندای عظیم‌الجثه را در خود نگهداری می‌کند. باغ‌وحش ادینبرگ برای وقت‌گذرانی در کنار خانواده عالی است. حتماً از رژۀ معروفِ پنگوئن‌ها در این مجموعه دیدن کرده و نزدیک شدن به شامپانزه‌ها را تجربه کنید.

منبع: visitscotland.com

نوشته شده در ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ