زیباترین روستاها در جهان که ناشناخته اند

طبیعت پر از پدیده‌های ناشناخته و دست‌نخورده‌ای است که شاید تاکنون کمتر کسی آن‌ها را دیده باشد. روستاها یکی از این مناطق بکر به‌حساب می‌آیند که آرامش آن را شاید نتوان در جای دیگری پیدا کرد. روستاهایی خارق‌العاده با ترکیبی از رنگ‌های متنوع و مناظر زیبا و دست نیافتی که به علت ناشناخته بودن، کمتر گردشگری از راز زیبایی آن‌ها بی‌خبر است. در ادامه می‌خواهیم فهرستی از زیباترین روستاها را برای شما ارائه کنیم. با سیر و گشت همراه شوید تا این مناطق بی‌نظیر طبیعی را بشناسیم.

زیباترین روستاها

روستای پاسیسکا در کرواسی

این روستا در خصوص کیفیت جهانی در موضوع سنگ‌های ساختمانی حرف اول را میزند، سنگ‌هایی که در سراسر دنیا در ساختمان‌های سیاسی و مهم دولتی در جهان به‌کاررفته است. اگر چیزی راجع به سنگ‌های گران‌قیمت و معروف برک شنیده باشید، منظور ما همین سنگ‌هاست که این روستا معدن آن‌هاست. همچنین روستای پاسیسکا با آب‌وهوای مطبوع، سکوت آرامش‌بخش و خانه‌های کوچک و بزرگی که کنار دریاچه دارد زیبایی خاصی را به تصویر می‌کشد.

زیباترین روستاها

روستای گورم در ترکیه

شهرک گورم باوجود خانه‌های سنگی و نوک‌تیز آن‌که حاکی از تاریخی طولانی است را می‌توان به یک موزه‌ی باز تشبیه کرد. موزه‌ای که باوجود کلیسای سنگی این شهرک که یکی از اماکن تفریحی آن نیز هست بسیار دیدنی است. این پایان تفریح در این توده‌های تاریخی نیست، بلکه باوجود امکان بالن‌سواری در این منطقه می‌توانید با پرواز بر فراز این ساختارهای سنگی خاطراتی زیبا و به‌یادماندنی ایجاد کنید. گوروم یکی از زیباترین روستاها در جهان است که زیبایی منحصربه‌فردی دارد.

زیباترین روستاها

روستای بلد در اسلونی

بلد را می‌توان یکی از زیباترین روستاها و شهرک‌های کشور اسلونی دانست که با طبیعتی حیرت‌انگیز با چاشنی قدمتی تاریخی مانند نگینی در میان دریاچه‌ای زیبا می‌درخشد و توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کند.

زیباترین روستاها

روستای کولمار در فرانسه

کولمار قدمتی ۱۲۰۰ ساله دارد؛ روستایی کوچک و بسیار زیبا در فرانسه که خلاصه‌ای از فرانسه و ایتالیا را به تصور می‌کشد. همچنین به خاطر وجود کانال آب در مرکز روستا و پل‌های متعدد بر روی این کانال، به ونیز کوچک هم معروف است.

زیباترین روستاها

روستای گاسادالور در جزایر فارو

گاسادالور از زیباترین روستاها در جهان می‌باشد و مناظری شگفت‌انگیز دارد. جزایر فارو به‌خودی‌خود منطقه‌ای است دست‌نیافتنی و دوردست که هرکسی فرصت دیدار آن را پیدا نمی‌کند. در این جزایر روستای قدیمی‌ای با نام گاسادالور وجود دارد که عنوان یکی از قدیمی‌ترین روستاهای جهان را با خود به دوش می‌کشد، درحالی‌که کمترین جمعیت را دارد. این روستا با جمعیت تنها ۱۸ نفر نماد زندگی آرام و همراه با سکوت است.

زیباترین روستاها

روستای رین در نروژ

روستای رین در جزیره‌ی زیبای مسکنس در نروژ قرار دارد و باجرئت می‌توان گفت یکی از زیباترین روستاها در این کشور است. روستایی با خانه‌های کوچک و زیبا و هاله‌ای افسانه‌ای و با ۳۲۹ نفر ساکنین ماهیگیر!

زیباترین روستاها

روستای دانباتیبتان در چین

این روستا با خانه‌های سبک تبتی‌اش در دلِ زیباترین کوه‌های هیمالیا، با رنگ‌های متنوع و رؤیایی‌اش چشمان را محصور خود می‌کند. تنها روش برای دسترسی یافتن به این روستا پیاده‌روی یا استفاده از اسب و الاغ است، چراکه هیچ مسیر ماشین خوری به آن منتهی نمی‌شود.

زیباترین روستاها

روستای گارمیچ-پارتنکیرچن در آلمان

روستای گارمیچ-پارتنکیرچن ابتدا دو روستای مجزا با حدود ۳۰۰۰ متر ارتفاع از دریا بودند که به دلیل المپیک زمستانی سال ۱۹۳۶ دو روستا ادغام شدند. طبق مدارک موجود، این دو روستا از زمان رومیان وجود داشته‌اند و به دلیل ارتفاع و آب‌وهوای خود مکان مناسبی برای ورزش‌های زمستانی به‌ویژه اسکی هستند.

زیباترین روستاها

روستای پاپای در مالت

یکی از زیباترین نقاط جهان ‌که در دهۀ 80 میلادی به‌عنوان محلی برای فیلمبرداری فیلم‌های سینمایی گوناگون استفاده شده است. این روستا کمی بعد از به پایان رسیدن فیلمبرداری فیلم پاپای (Popeye) در سال 1980 به حال خود رها گشت. رابین ویلیامز در این فیلم ایفای نقش کرده است. امروزه، روستای پاپای خاستگاه ساختمان‌های چوبی و رنگارنگِ زیبایی است و تعدادی از بازیگران در آن زندگی می‌کنند. می‌توانید در این روستا فعالیت‌های مختلفی انجام دهید؛ ازجمله تماشای برنامه‌های سرگرم‌کننده، قایق‌سواری، گشت‌وگذار در روستا، بازدید از موزه‌ها یا چشیدن نوشیدنی‌های گوناگون.

روستای هالستات در اتریش

این روستا میان دریاچۀ هالستات و کوه‌های داچستین قرار گرفته است و قدیمی‌ترین و احتمالاً محبوب‌ترین روستا برای عکاسی در اترش محسوب می‌شود. این دهکدۀ اروپاییِ بی‌نظیر، دیدنی‌های زیبایی دارد؛ ازجمله کلیساهای قدیمی، دریاچۀ نمک سابترانین، موزه‌ای با آثار 7000 ساله و دریاچه‌ای شبیه به شیشه که رو‌به‌روی کوه‌های باشکوه قرار گرفته است.

نوشته شده در ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ